REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zablokowane stacje i brak paliwa. Skutek agresji Rosji na Ukrainę

Zablokowane stacje i brak paliwa. Skutek agresji Rosji na Ukrainę
Zablokowane stacje i brak paliwa. Skutek agresji Rosji na Ukrainę

REKLAMA

REKLAMA

Zablokowane stacje i brak paliwa. To obrazki, które zawładnęły większymi miastami zachodniej Ukrainy o poranku 24 lutego, czyli zaraz po ataku Rosji.

Rosjanie zaatakowali Ukrainę. Mieszkańcu ruszyli do ucieczki

Przed 4 rano 24 lutego 2022 roku Rosjanie zaatakowali Ukrainę. To sytuacja bez precedensu we współczesnej historii Europy i skutek sytuacji, która stopniowo napinała się za sprawą kolejnych, rosyjskich prowokacji. Nie ma się zatem co dziwić, że mieszkańcy Ukrainy zareagowali intuicyjnie. Postanowili uciekać samochodami z miast. Miast, które najprędzej staną się celem ataków. Uciekać samochodami, bo lotniska zostały zbombardowane przez rosyjskie lotnisko.

REKLAMA

Ukraina po ataku: korki w miastach i na stacjach paliw

REKLAMA

Masowy wyjazd samochodów z Kijowa i innych głównych ośrodków w zachodniej Ukrainie można było zaobserwować już w okolicy godz. 7 rano. To wtedy także doszło do blokady stacji benzynowych. Powód? Wszyscy kierowcy chcieli zatankować auto, aby paliwa starczyło np. na dojechanie na oddaloną wieś lub za granicę polska. Poza tym prowadzący chcą zrobić zapas na wypadek, w którym paliwa miałaby zabraknąć w całym kraju. I nie jest to wcale scenariusz mało realny. Kraj owładnięty działaniami wojennymi jest sparaliżowany komunikacyjnie. Nie będzie zatem możliwości, aby produkować czy dowozić paliwa do stacji.

Choć obrazek może się wydawać mocno spłycający problem, to realne zagrożenie. Bez paliwa osoby starsze, kobiety czy dzieci nie będą mogli uciekać z miast. Miast, które są ostrzeliwane przez rosyjską artylerię i prędzej czy później staną się obiektem szczególnie natężonego ataku.

Gdy zabraknie paliwa, Ukraińcy nie będą mieli jak uciekać

Pytanie o to, na ile Ukraińcom starczy paliwa, to zatem pytanie dotyczące tego, ilu zwykłym obywatelom uda się uciec przed agresją rosyjską. A na tym lista problemów nie kończy się. Ukraińcy działając w panice i popłochu zaczęli wykupować nie tylko paliwo. Oblegają też bankomaty i wypłacają gotówkę oraz sztormują sklepy tworząc zapasy jedzenia. Na takie scenariusze przynajmniej wskazywały poranne relacje dziennikarzy. Warto jednak pamiętać o tym, że sytuacja zmienia się z minuty na minutę, a atak rosyjskich wojsk staje się coraz bardziej agresywny.

Ukraina po ataku Rosji: korek w Kijowie na 63 km

Zablokowane stacje paliwowe to jedno. Drugim problemem są zablokowane drogi. Duża ilość aut, które wyruszyły na zachód mniej więcej w tym samym momencie, sprawiła że większość arterii prowadzących z większych miast Ukrainy została po prostu zablokowana. Utworzyły się potężne korki. Przykład? Według statystyk TomTom na ulicach Kijowa w południe odnotowano 85 zatorów drogowych. Te miały łączną długość ponad 63 km.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

REKLAMA

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

REKLAMA

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. 2 000 zł mandatu i 15 punktów karnych

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. Kiedy zaczną działać nowe systemy RedLight? Gdzie zostaną rozlokowane? Jakie mandaty obowiązują w przypadku przejazdu na czerwonym świetle?

Chińskie samochody podbijają rynki – teraz także polski, Czy decyduje tylko cena

Chińskie auta nie bez powodu są znacznie tańsze od europejskich. Oczywiście chodzi tutaj przede wszystkim o zdobycie rynku, a najlepszym argumentem do tego jest przystępna cena. Dla nabywcy zresztą przyczyny są najmniej ważne, liczy się dobra cena.

REKLAMA