REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Autobest - kto wybiera najlepsze auta w Europie?

Hyundai i10 2014
Hyundai i10 2014
Hyundai

REKLAMA

REKLAMA

Kraje Europy Środkowo-Wschodniej mają swój własny plebiscyt na najlepsze nowe auto. Tym razem uroczysta gala odbędzie się w Polsce, w Warszawie. Zobacz na czym polega konkurs Autobest!

W przyszły piątek, 14 lutego w hotelu Novotel Warszawa Airport odbędzie się uroczysta gala wręczenia statuetek AutoBest 2014. To już 13. edycja plebiscytu “Best Buy Car of Europe”, jednego z najważniejszych dla branży motoryzacyjnej. Nagrody przyznawane są w 9. kategoriach przez wyjątkowe jury, które składa się z dziennikarzy motoryzacyjnych reprezentujących 15 krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

REKLAMA

Plebiscyt Autobest

Auto Best  to motoryzacyjna organizacja wschodzących rynków Europy. Została założona w 2000 roku w Bukareszcie, w Rumunii przez czołowych dziennikarzy motoryzacyjnych pochodzących
z dziewięciu krajów Europy. Organizacja ta od momentu powstania, każdego roku organizuje plebiscyt, w którym przyznaje nagrody dla samochodów w 9 kategoriach: SmartBest, TechnoBest, SportBest, SafetyBest, ManBest, EcoBest, DesignBest, CompanyBest i AutoBest.

Zobacz też: Wypożycz Fiata 500 lub 500L za 25 eurocentów!

 „Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że nasza gala odbędzie się w Polsce, w Warszawie, w jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się stolic w Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczna rywalizacja była emocjonująca,  zwycięzca Hyundai i10 zdobył w sumie 854 punkty, zaledwie o 4 punkty więcej niż Peugeot 2008. Wynik dokładnie pokazuje, że wszystkie wysiłki Jury koncentrują się na wyborze takiego produktu, który będzie najlepszym zakupem dla  klientów w Europie Środkowo-Wschodniej.” - powiedział Dan Vardie, Prezes AUTOBEST

Plebiscyt Autobest - członkowie

Członkowie Jury AUTOBEST pochodzą z 15 krajów, jak: Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Cypr, Republika Macedonii, Grecji, Węgier, Polski, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji, Słowenii, Turcji, Ukrainy i Malty. Każdy członek jury jest wybitnym dziennikarzem motoryzacyjnym, którego głos jest szanowany w danym kraju. Polskę reprezentuję Piotr R. Frankowski – były redaktor naczelny magazynu Top Gear polska edycja, obecnie redaktor naczelny polskiego wydania magazynu Ramp. Kraje, z których pochodzą członkowie jury reprezentują łącznie rynek, który składa się 300 milionów ludzi, a nagroda Autobest jest uważana za drugą co do ważności po European Car of the Year na tym kontynencie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Źródło: materiały prasowe Public Dialog

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Testowanie pojazdów zautomatyzowanych. Resort Infrastruktury ma plan!

Testowanie pojazdów zautomatyzowanych. Resort Infrastruktury ma plan! W ocenie Ministerstwa Infrastruktury, projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym ma zapewnić bezpieczeństwo ruchu drogowego. Projekt trafił do konsultacji.

Auta autonomiczne na drogach publicznych. MI chce testować

Z projektu noweli ustawy Prawo o ruchu drogowym, opublikowanego w poniedziałek na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego (RCL) wynika, że Ministerstwo Infrastruktury chce wprowadzić możliwość testowania pojazdów półautonomicznych i autonomicznych na publicznych drogach.

System RedLight w Kielcach. Na skrzyżowaniu działa aż 36 kamer

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o włączeniu systemu RedLight w Kielcach. Na skrzyżowaniu działa aż 36 kamer. Czym jest system RedLight i jak działa? Kto otrzyma mandat?

Lekkie pojazdy elektryczne - co warto o nich wiedzieć

Większe miasto to zakorkowane ulice, duża emisja dwutlenku węgla i przeciętna prędkość jazdy km/h. Ponadto średnia liczba pasażerów w samochodach poruszających się po miastach to zaledwie 1,3 osoby. Czy lekkie pojazdy elektryczne zrewolucjonizują sposób poruszania się po mieście? 

REKLAMA

KGP: 99 221 interwencji, 380 wypadków drogowych, 22 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 221 interwencji. Byli wzywani do 380 wypadków drogowych.

Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA