REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

III edycja Akademii Bezpieczeństwa firmy Osram

Akademia Bezpieczeństwa Osram
Akademia Bezpieczeństwa Osram
Fot. Osram

REKLAMA

REKLAMA

Osram świeci przykładem. Akademia Bezpieczeństwa to akcja edukacyjna skierowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, która ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach. Właśnie rusza trzecia odsłona Akademii, w ramach której organizowane są m.in. konkursy dla uczniów oraz nauczycieli, jak również szkolenia i warsztaty z zakresu bezpiecznego oświetlenia. Uczniowie dowiedzą się m.in. jak poruszać się bezpiecznie po drodze i jakie są podstawowe zasady ruchu drogowego.

Każdego dnia na polskich drogach ginie niemal 12 osób, w ciągu roku około 4000. Bardzo często ofiarami wypadków są piesi, w tym dzieci (idące do szkoły lub z niej wracające). W wielu sytuacjach przyczyną wypadku drogowego z udziałem pieszych jest lekceważenie bądź nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego, ale również słaba widoczność osób poruszających się poboczami czy niewłaściwe oświetlenie samochodu.

REKLAMA

Dlatego celem Akademii Bezpieczeństwa firmy OSRAM jest edukacja na rzecz zmiany złych nawyków zarówno wśród pieszych, jak i kierowców. Znaczącą rolę w uświadamianiu uczniom niebezpieczeństw, jakie czekają na nich na drogach, odgrywa szkoła, stąd szereg inicjatyw w ramach Akademii skierowanych do nauczycieli i uczniów. Uczestnicy programu mogą korzystać z bazy materiałów edukacyjnych „Wirtualny Policjant” oraz wziąć udział w konkursach dla gimnazjalistów i nauczycieli.

Zobacz też: Osram ostrzega przed chińskimi podróbkami ksenonów

Wirtualny Policjant – baza inspirujących pomysłów

Na stronie 35m.pl Akademia Bezpieczeństwa udostępnia bezpłatną, szeroką bazę materiałów edukacyjnych „Wirtualny Policjant”. Jest ona skierowana do nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów, którzy po zarejestrowaniu się mogą zarówno pobierać, jak i korzystać online z gier, quizów, kolorowanek, piosenek, scenariuszy lekcji opracowywanych we współpracy z Komendą Główną Policji oraz wielu innych materiałów związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży na drodze. Dostęp do aplikacji jest bezpłatny.

Gimnazjalisto – pochwal się kreatywnością!

W ramach Akademii gimnazjaliści mogą osobiście zaangażować się w rozpowszechnianie wiedzy o bezpieczeństwie na drodze, poprzez udział w konkursie „Mam pomysł jak być widocznym na drodze”. Mogą przy tym wykazać się kreatywnością, pomysłowością, poczuciem humoru, a może nawet talentem reżyserskim! Celem konkursu jest bowiem stworzenie filmu, który w sposób pomysłowy i umiejętny połączy tematy oświetlenia oraz bezpieczeństwa na drodze. Kreatywne pomysły powinny ukazywać, w jaki sposób pieszy lub rowerzysta może być lepiej widoczny po zmroku na drodze, dzięki np. oryginalnemu oświetleniu kół roweru, plecaka, parasolki, itp. Film może zostać wykonany w dowolnej technice oraz nagrany za pomocą dowolnego urządzenia (kamera, telefon komórkowy). Pomysły można przesyłać do 31 marca. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Pierwszych 100 uczestników, których filmy wezmą udział w konkursie otrzyma nagrodę gwarantowaną: latarki RAYSTAR® marki OSRAM, zasilane przez USB.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Dopieść swoje auto pozłacanymi żarówkami Osram

Pomysł na lekcję wychowawczą

Akademia zachęca również do działania nauczycieli, którzy mogą pochwalić się swoimi pomysłami i wziąć udział w konkursie na najciekawszą lekcję wychowawczą, poświęconą tematyce bezpieczeństwa na drodze „Droga do i ze szkoły. Bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym”. Jury nagrodzi pomysłowość, innowacyjność oraz wartość merytoryczną lekcji. Prace w formie dokumentacji zdjęciowej lub wideo oraz opisu lekcji można przesyłać do końca kwietnia. Szkoła, której lekcja okaże się najlepsza, może wygrać atrakcyjne nagrody: nowe oświetlenie w wybranej sali lekcyjnej o wartości: I miejsce – 5000 zł i II miejsce – 3000 zł.

Aby zwiększyć skuteczność Akademii Bezpieczeństwa część działań skierowana jest także do kierowców.

REKLAMA

„W trzeciej odsłonie naszego programu, oprócz dotychczasowej formy edukacji, angażujemy się również we współpracę z warsztatami. Ambasadorami Akademii Bezpieczeństwa będą mogły zostać te zakłady, które przejdą szkolenie z zakresu bezpiecznego oświetlenia. Dzięki zdobytej wiedzy mechanicy będą doradzali kierowcom, jakie żarówki powinni dobierać do swoich potrzeb i stylu jazdy, jak poprawić oświetlenie w swoim samochodzie, jak o nie dbać i jakich zasad przestrzegać. Wierzymy, że nasze działania przyczynią się do zwiększenia widoczności na drodze, a tym samym do podniesienia poziomu bezpieczeństwa.” – mówi Janusz Mitko Dyrektor ds. Marketingu i Strategii Sprzedaży.

Program Akademia Bezpieczeństwa wspierają Komenda Stołeczna Policji, Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Inspekcja Transportu Drogowego, stowarzyszenie Kierowca.pl, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Droga i Bezpieczeństwo oraz portal Motoserce.pl.

Zobacz też: Dlaczego zimą słabną akumulatory?

Więcej informacji o programie i konkursach na http://www.facebook.com/OSRAMpl oraz  www.35m.pl.

Akademia Bezpieczeństwa Osram
Fot. Osram
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA