REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Mercedes klasy G skończył 40 lat!
Mercedes klasy G skończył 40 lat!
Materiały prasowe Mercedes

REKLAMA

REKLAMA

40 lat temu zaczęła się historia jednego z ważniejszych modeli niemieckiej marki, a jednocześnie jednej z bardziej charakterystycznych terenówek świata. W roku 1979 narodził się Mercedes klasy G.

W roku 1979 w gamie Mercedesa narodziła się jedna z największych legend marki. Niemcy zaprezentowali lekki i mocny samochód terenowy stworzony na potrzeby armii. Klasa G trafiła jednak nie tylko do koszar. Bardzo szybko pojawiła się też na drogach cywilnych. I choć początkowo pełniła rolę bezkompromisowej terenówki, z czasem zyskiwała na luksusowym charakterze. Przykład? Zyskała nie tylko najwyższej jakości skórzane wykończenie czy udogodnienia w postaci systemu multimedialnego, ale już 20 lat temu otrzymała mocno sportowy wariant AMG z doładowaną V-ósemką pod maską.

REKLAMA

40 lat Mercedesa klasy G - trzy urodzinowe atrakcje

REKLAMA

W roku 2018 Mercedes klasy G doczekał się długo wyczekiwanego następcy. Generacja W464 poszła w stronę interaktywności, nie zatraciła jednak potężnej zalety - charakterystycznego, geometrycznego nadwozia. Terenówka, będąca prekursorem wszystkich SUV-ów i crossoverów obecnie sprzedawanych przez Niemców, jest niezwykle ważnym modelem w gamie marki. Dlatego Niemcy jej urodziny postanowili uczcić w sposób szczególny i przygotowali aż trzy atrakcje dla swoich klientów. Pierwszą są trzy edycje specjalne o nazwie STRONGER THAN TIME.

Drugą z urodzinowych atrakcji Mercedesa klasy G stanie się nowa gama opcji indywidualizacji. Trzecim elementem obchodów jest nowe Centrum Doświadczalne Klasy G (G-Class Experience Centre). W ośrodku zlokalizowanym niedaleko zakładu produkującego legendarną terenówkę w Grazu, klienci z całego świata będą mogli sprawdzić imponujące talenty terenowej ikony w ekstremalnym terenie.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

REKLAMA

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

REKLAMA