REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W Polsce wyprodukowano milionowe Caddy

Volkswagen Caddy jest produkowany w Polsce od listopada 2003 roku. Fot. Volkswagen
Volkswagen Caddy jest produkowany w Polsce od listopada 2003 roku. Fot. Volkswagen

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Caddy jest produkowany w Polsce od listopada 2003 roku. Od tego czasu wyprodukowano już milion egzemplarzy modelu. Volkswagen Caddy jest w Europie W czołówce rankingów sprzedaży wśród lekkich samochodów użytkowych.

Z okazji wyprodukowania milionowego egzemplarza samochodu VW Caddy fabryka Volkswagen Poznań zorganizowała 28 sierpnia wielki festyn Drzwi Otwarte dla swoich pracowników i ich rodzin.

Jubileuszowym egzemplarzem jest Caddy w wersji Comfortline 1.6 TDI 75 kW.

REKLAMA

W sumie świętowało ponad 20 000 pracowników i ich rodzin. Na to wielkie wydarzenie wszystkich pracowników VW Poznań zaproszeni zostali przedstawiciele samorządów, przedsiębiorstw i wyższych uczelni, z którymi spółka współpracuje od wielu lat.

Na uroczystość przybyli również członkowie zarządu marki Volkswagen Samochody Użytkowe z Hanoweru. Pojawił się także prezes zarządu marki Wolfgang Schreiber.

Zobacz też: Nowy SUV na rynku: Debiut Maserati Kubang

Wszystkie obszary produkcji samochodu, tzn. dział produkcji karoserii, lakiernia oraz dział montażu, jak również odlewnia przygotowały liczne atrakcje dla dorosłych i dzieci.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Michael Kleiss, prezes zarządu VW Poznań, podziękował wszystkim pracownikom za ich pracę i ogromne zaangażowanie, bez których sukces wyprodukowania miliona VW Caddy nie byłby możliwy.

Również Wolfgang Schreiber, jako prezes marki Volkswagen Samochody Użytkowe, gratulował pracownikom sukcesu i wyraził słowa uznania dla pracy, profesjonalizmu i zaangażowania całej załogi.

Volkswagen Poznań jest obecny na polskim rynku od blisko 18 lat. Firma powstała w 1993 roku jako spółka joint-venture pomiędzy Volkswagen AG i poznańskim Tarpanem. W 1996 roku firma Volkswagen Poznań została w 100% spółką-córką koncernu Volkswagen AG, a rok później skonsolidowana z marką Volkswagen Samochody Użytkowe.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe to zakłady produkcyjne w Hanowerze (Niemcy – spółka-matka), w Poznaniu oraz w argentyńskim Pacheco.

Działalność produkcyjna firmy zlokalizowana jest w trzech miejscach: w Antoninku mieści się dział budowy karoserii, dział montażu oraz lakiernia, na Wildzie znajduje się odlewnia, a w podpoznańskim Swarzędzu odbywa się produkcja podzespołów spawalniczych, montaż kokpitów i tam zlokalizowany jest Zakład Zabudów Specjalnych. Swarzędz to również Centrum Logistyczne oraz Park Dostawców.

Wszystkie zakłady poza nowoczesnymi technologiami produkcyjnymi wdrożyły także zaawansowane rozwiązania i programy wspierające ochronę środowiska naturalnego.

W latach 1999-2002 w ramach przygotowań do produkcji dwóch nowych modeli (Transporter T5 oraz Caddy) fabryka została rozbudowana i w pełni zmodernizowana; w 2001 roku wybudowana została lakiernia, jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie.

Zobacz też: Mitsubishi L200 to najpopularniejszy pickup w Polsce

REKLAMA

Z taśm produkcyjnych fabryki VW Poznań pierwszy Caddy zjechał jesienią 2003 roku. Dziś Volkswagen Poznań to nowoczesna i samodzielna fabryka samochodów użytkowych. Wyłącznie tutaj produkowane są modele Caddy oraz Caddy Maxi w wersji użytkowej i osobowej, tutaj powstają także modele Transportera T5, z których wersje z zabudową otwartą produkowane są wyłącznie w Poznaniu.

VW Poznań zatrudnia ponad 6 000 pracowników. Wysokość inwestycji, łącznie z inwestycjami zrealizowanymi do końca 2010 roku, przekroczyła miliard Euro. Dzięki tym inwestycjom oraz inwestycjom zrealizowanym w 2011 r. dzienne moce produkcyjne wzrosły z 200 samochodów w 2003 roku do 700 samochodów w sierpniu 2011 roku.

Wielkość produkcji zaplanowana na rok bieżący to prawie 178 000 samochodów.
Od sierpnia 2010 roku w Volkswagen Poznań produkowana jest nowa generacja modelu Caddy będąca całkowicie zmodernizowaną wersją tego modelu produkowanego wyłącznie w Poznaniu.

Volkswagen Poznań to jednak nie tylko produkcja samochodów, to również odlewnia, która powstała w 1996 roku i zatrudnia obecnie 1200 osób. Tu produkowane są z aluminium głowice cylindrowe oraz obudowy przekładni kierowniczych. Prawie w każdym samochodzie wyprodukowanym przez koncern Volkswagen AG znajduje się komponent wyprodukowany w poznańskiej odlewni. Stosowane są tu trzy podstawowe technologie odlewnicze: odlewanie kokilowe z wykorzystaniem rdzeni wykonywanych metodą Hot-Box i Warm-Box, technologia Cold-Box oraz technologia nieorganiczna.

Volkswagen Caddy to jedno z najlepiej sprzedających się aut w segmencie lekkich dostawczaków. Fot. Volkswagen
Volkswagen Caddy jest dostępny z różnymi rodzajami zabudowy. Fot. Volkswagen
Volkswagen Caddy- wnętrze. Fot. Volkswagen
Volkswagen Caddy może służyć jako małe auto dostawcze i samochód rodzinny. Fot. Volkswagen
Volkswagen Caddy ma charakterystyczny dla aut marki VW przód. Fot. Volkswagen
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

Nowy fotoradar w Warszawie już działa. Uruchomiono także nowy odcinkowy pomiar prędkości na A1

Nowy fotoradar w Warszawie już działa. Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym poinformowało o uruchomieniu nowego fotoradaru na Al. Jerozolimskich. W zeszłym tygodniu uruchomiono także nowy odcinkowy pomiar prędkości na A1.

REKLAMA

Zmiany w prawie o ruchu drogowym: prawo jazdy od 17. roku życia, ograniczenia możliwości redukcji punktów karnych, okres próbny, odbieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h poza obszarem zabudowanym. [Nowelizacja]

Zmiany w prawie o ruchu drogowym: prawo jazdy od 17. roku życia, ograniczenia możliwości redukcji punktów karnych, okres próbny, odbieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h poza obszarem zabudowanym. Resort Infrastruktury zaprezentował główne rozwiązania dotyczące nowelizacji przepisów na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

KGP: 94 973 interwencji, 352 wypadków drogowych, 25 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 94 973 interwencji. Byli wzywani do 352 wypadków drogowych.

Samochód elektryczny w firmie jak optymalizować koszty i sposób korzystania z ładowarek firmowych i publicznych

Z punktu widzenia zarządzania flotą, firmowe oraz publiczne stacje ładowania mają inne zadania, które są wobec siebie komplementarne. Ładowarki dostępne przy siedzibach firm służą pracownikom do codziennego użytku.

Polacy kupują coraz więcej samochodów z segmentu premium. Cena 222 tys. zł już nie zniechęca. Jakie marki są na topie

Polacy pokochali wręcz samochodowy segment premium. Wrzesień 2024 r. był najlepszym miesiącem pod względem liczby rejestracji nowych samochodów osobowych w Polsce od 19 lat. Rekordy notują auta segmentu premium, gdzie wzrost rejestracji jest sześć razy większy niż w przypadku aut popularnych.

REKLAMA

QUIZ Co oznaczają te znaki drogowe? Większość znasz na pewno, ale z niektórymi może być problem
Jesteś kierowcą? Sprawdź, czy na pewno znasz polskie znaki drogowe. Nie prowadzisz samochodu? Zobacz, czy dasz radę odpowiedzieć na pytania bezbłędnie.
Rynek nowych aut mocno przyspiesza, zwłaszcza samochodów premium. Rejestracje po październiku 2024 r.

Analiza danych rynku motoryzacyjnego za październik wskazuje na wyraźne ożywienie sektora, co potwierdza kontynuację trendu wzrostowego z ostatnich miesięcy. Pozycję lidera niezmiennie utrzymuje Toyota wśród nowych samochodów osobowych i Renault wśród nowych samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej – dmc do 3,5 tony. 

 

REKLAMA