REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W Polsce wyprodukowano milionowe Caddy

Volkswagen Caddy jest produkowany w Polsce od listopada 2003 roku. Fot. Volkswagen
Volkswagen Caddy jest produkowany w Polsce od listopada 2003 roku. Fot. Volkswagen

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Caddy jest produkowany w Polsce od listopada 2003 roku. Od tego czasu wyprodukowano już milion egzemplarzy modelu. Volkswagen Caddy jest w Europie W czołówce rankingów sprzedaży wśród lekkich samochodów użytkowych.

Z okazji wyprodukowania milionowego egzemplarza samochodu VW Caddy fabryka Volkswagen Poznań zorganizowała 28 sierpnia wielki festyn Drzwi Otwarte dla swoich pracowników i ich rodzin.

Jubileuszowym egzemplarzem jest Caddy w wersji Comfortline 1.6 TDI 75 kW.

REKLAMA

W sumie świętowało ponad 20 000 pracowników i ich rodzin. Na to wielkie wydarzenie wszystkich pracowników VW Poznań zaproszeni zostali przedstawiciele samorządów, przedsiębiorstw i wyższych uczelni, z którymi spółka współpracuje od wielu lat.

Na uroczystość przybyli również członkowie zarządu marki Volkswagen Samochody Użytkowe z Hanoweru. Pojawił się także prezes zarządu marki Wolfgang Schreiber.

Zobacz też: Nowy SUV na rynku: Debiut Maserati Kubang

Wszystkie obszary produkcji samochodu, tzn. dział produkcji karoserii, lakiernia oraz dział montażu, jak również odlewnia przygotowały liczne atrakcje dla dorosłych i dzieci.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Michael Kleiss, prezes zarządu VW Poznań, podziękował wszystkim pracownikom za ich pracę i ogromne zaangażowanie, bez których sukces wyprodukowania miliona VW Caddy nie byłby możliwy.

Również Wolfgang Schreiber, jako prezes marki Volkswagen Samochody Użytkowe, gratulował pracownikom sukcesu i wyraził słowa uznania dla pracy, profesjonalizmu i zaangażowania całej załogi.

Volkswagen Poznań jest obecny na polskim rynku od blisko 18 lat. Firma powstała w 1993 roku jako spółka joint-venture pomiędzy Volkswagen AG i poznańskim Tarpanem. W 1996 roku firma Volkswagen Poznań została w 100% spółką-córką koncernu Volkswagen AG, a rok później skonsolidowana z marką Volkswagen Samochody Użytkowe.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe to zakłady produkcyjne w Hanowerze (Niemcy – spółka-matka), w Poznaniu oraz w argentyńskim Pacheco.

Działalność produkcyjna firmy zlokalizowana jest w trzech miejscach: w Antoninku mieści się dział budowy karoserii, dział montażu oraz lakiernia, na Wildzie znajduje się odlewnia, a w podpoznańskim Swarzędzu odbywa się produkcja podzespołów spawalniczych, montaż kokpitów i tam zlokalizowany jest Zakład Zabudów Specjalnych. Swarzędz to również Centrum Logistyczne oraz Park Dostawców.

Wszystkie zakłady poza nowoczesnymi technologiami produkcyjnymi wdrożyły także zaawansowane rozwiązania i programy wspierające ochronę środowiska naturalnego.

W latach 1999-2002 w ramach przygotowań do produkcji dwóch nowych modeli (Transporter T5 oraz Caddy) fabryka została rozbudowana i w pełni zmodernizowana; w 2001 roku wybudowana została lakiernia, jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie.

Zobacz też: Mitsubishi L200 to najpopularniejszy pickup w Polsce

REKLAMA

Z taśm produkcyjnych fabryki VW Poznań pierwszy Caddy zjechał jesienią 2003 roku. Dziś Volkswagen Poznań to nowoczesna i samodzielna fabryka samochodów użytkowych. Wyłącznie tutaj produkowane są modele Caddy oraz Caddy Maxi w wersji użytkowej i osobowej, tutaj powstają także modele Transportera T5, z których wersje z zabudową otwartą produkowane są wyłącznie w Poznaniu.

VW Poznań zatrudnia ponad 6 000 pracowników. Wysokość inwestycji, łącznie z inwestycjami zrealizowanymi do końca 2010 roku, przekroczyła miliard Euro. Dzięki tym inwestycjom oraz inwestycjom zrealizowanym w 2011 r. dzienne moce produkcyjne wzrosły z 200 samochodów w 2003 roku do 700 samochodów w sierpniu 2011 roku.

Wielkość produkcji zaplanowana na rok bieżący to prawie 178 000 samochodów.
Od sierpnia 2010 roku w Volkswagen Poznań produkowana jest nowa generacja modelu Caddy będąca całkowicie zmodernizowaną wersją tego modelu produkowanego wyłącznie w Poznaniu.

Volkswagen Poznań to jednak nie tylko produkcja samochodów, to również odlewnia, która powstała w 1996 roku i zatrudnia obecnie 1200 osób. Tu produkowane są z aluminium głowice cylindrowe oraz obudowy przekładni kierowniczych. Prawie w każdym samochodzie wyprodukowanym przez koncern Volkswagen AG znajduje się komponent wyprodukowany w poznańskiej odlewni. Stosowane są tu trzy podstawowe technologie odlewnicze: odlewanie kokilowe z wykorzystaniem rdzeni wykonywanych metodą Hot-Box i Warm-Box, technologia Cold-Box oraz technologia nieorganiczna.

Volkswagen Caddy to jedno z najlepiej sprzedających się aut w segmencie lekkich dostawczaków. Fot. Volkswagen
Volkswagen Caddy jest dostępny z różnymi rodzajami zabudowy. Fot. Volkswagen
Volkswagen Caddy- wnętrze. Fot. Volkswagen
Volkswagen Caddy może służyć jako małe auto dostawcze i samochód rodzinny. Fot. Volkswagen
Volkswagen Caddy ma charakterystyczny dla aut marki VW przód. Fot. Volkswagen
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

REKLAMA

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

REKLAMA