REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W Polsce wyprodukowano milionowe Caddy

Volkswagen Caddy jest produkowany w Polsce od listopada 2003 roku. Fot. Volkswagen
Volkswagen Caddy jest produkowany w Polsce od listopada 2003 roku. Fot. Volkswagen

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Caddy jest produkowany w Polsce od listopada 2003 roku. Od tego czasu wyprodukowano już milion egzemplarzy modelu. Volkswagen Caddy jest w Europie W czołówce rankingów sprzedaży wśród lekkich samochodów użytkowych.

Z okazji wyprodukowania milionowego egzemplarza samochodu VW Caddy fabryka Volkswagen Poznań zorganizowała 28 sierpnia wielki festyn Drzwi Otwarte dla swoich pracowników i ich rodzin.

Jubileuszowym egzemplarzem jest Caddy w wersji Comfortline 1.6 TDI 75 kW.

REKLAMA

W sumie świętowało ponad 20 000 pracowników i ich rodzin. Na to wielkie wydarzenie wszystkich pracowników VW Poznań zaproszeni zostali przedstawiciele samorządów, przedsiębiorstw i wyższych uczelni, z którymi spółka współpracuje od wielu lat.

Na uroczystość przybyli również członkowie zarządu marki Volkswagen Samochody Użytkowe z Hanoweru. Pojawił się także prezes zarządu marki Wolfgang Schreiber.

Zobacz też: Nowy SUV na rynku: Debiut Maserati Kubang

Wszystkie obszary produkcji samochodu, tzn. dział produkcji karoserii, lakiernia oraz dział montażu, jak również odlewnia przygotowały liczne atrakcje dla dorosłych i dzieci.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Michael Kleiss, prezes zarządu VW Poznań, podziękował wszystkim pracownikom za ich pracę i ogromne zaangażowanie, bez których sukces wyprodukowania miliona VW Caddy nie byłby możliwy.

Również Wolfgang Schreiber, jako prezes marki Volkswagen Samochody Użytkowe, gratulował pracownikom sukcesu i wyraził słowa uznania dla pracy, profesjonalizmu i zaangażowania całej załogi.

Volkswagen Poznań jest obecny na polskim rynku od blisko 18 lat. Firma powstała w 1993 roku jako spółka joint-venture pomiędzy Volkswagen AG i poznańskim Tarpanem. W 1996 roku firma Volkswagen Poznań została w 100% spółką-córką koncernu Volkswagen AG, a rok później skonsolidowana z marką Volkswagen Samochody Użytkowe.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe to zakłady produkcyjne w Hanowerze (Niemcy – spółka-matka), w Poznaniu oraz w argentyńskim Pacheco.

Działalność produkcyjna firmy zlokalizowana jest w trzech miejscach: w Antoninku mieści się dział budowy karoserii, dział montażu oraz lakiernia, na Wildzie znajduje się odlewnia, a w podpoznańskim Swarzędzu odbywa się produkcja podzespołów spawalniczych, montaż kokpitów i tam zlokalizowany jest Zakład Zabudów Specjalnych. Swarzędz to również Centrum Logistyczne oraz Park Dostawców.

Wszystkie zakłady poza nowoczesnymi technologiami produkcyjnymi wdrożyły także zaawansowane rozwiązania i programy wspierające ochronę środowiska naturalnego.

W latach 1999-2002 w ramach przygotowań do produkcji dwóch nowych modeli (Transporter T5 oraz Caddy) fabryka została rozbudowana i w pełni zmodernizowana; w 2001 roku wybudowana została lakiernia, jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie.

Zobacz też: Mitsubishi L200 to najpopularniejszy pickup w Polsce

REKLAMA

Z taśm produkcyjnych fabryki VW Poznań pierwszy Caddy zjechał jesienią 2003 roku. Dziś Volkswagen Poznań to nowoczesna i samodzielna fabryka samochodów użytkowych. Wyłącznie tutaj produkowane są modele Caddy oraz Caddy Maxi w wersji użytkowej i osobowej, tutaj powstają także modele Transportera T5, z których wersje z zabudową otwartą produkowane są wyłącznie w Poznaniu.

VW Poznań zatrudnia ponad 6 000 pracowników. Wysokość inwestycji, łącznie z inwestycjami zrealizowanymi do końca 2010 roku, przekroczyła miliard Euro. Dzięki tym inwestycjom oraz inwestycjom zrealizowanym w 2011 r. dzienne moce produkcyjne wzrosły z 200 samochodów w 2003 roku do 700 samochodów w sierpniu 2011 roku.

Wielkość produkcji zaplanowana na rok bieżący to prawie 178 000 samochodów.
Od sierpnia 2010 roku w Volkswagen Poznań produkowana jest nowa generacja modelu Caddy będąca całkowicie zmodernizowaną wersją tego modelu produkowanego wyłącznie w Poznaniu.

Volkswagen Poznań to jednak nie tylko produkcja samochodów, to również odlewnia, która powstała w 1996 roku i zatrudnia obecnie 1200 osób. Tu produkowane są z aluminium głowice cylindrowe oraz obudowy przekładni kierowniczych. Prawie w każdym samochodzie wyprodukowanym przez koncern Volkswagen AG znajduje się komponent wyprodukowany w poznańskiej odlewni. Stosowane są tu trzy podstawowe technologie odlewnicze: odlewanie kokilowe z wykorzystaniem rdzeni wykonywanych metodą Hot-Box i Warm-Box, technologia Cold-Box oraz technologia nieorganiczna.

Volkswagen Caddy to jedno z najlepiej sprzedających się aut w segmencie lekkich dostawczaków. Fot. Volkswagen
Volkswagen Caddy jest dostępny z różnymi rodzajami zabudowy. Fot. Volkswagen
Volkswagen Caddy- wnętrze. Fot. Volkswagen
Volkswagen Caddy może służyć jako małe auto dostawcze i samochód rodzinny. Fot. Volkswagen
Volkswagen Caddy ma charakterystyczny dla aut marki VW przód. Fot. Volkswagen
Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

REKLAMA

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

REKLAMA

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. 2 000 zł mandatu i 15 punktów karnych

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. Kiedy zaczną działać nowe systemy RedLight? Gdzie zostaną rozlokowane? Jakie mandaty obowiązują w przypadku przejazdu na czerwonym świetle?

REKLAMA