REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Gliwicki zakład zakończył sukcesem proces certyfikacji

Zakład w Gliwicach stał się drugim certyfikowanym w tym zakresie przedsiębiorstwem produkcyjnym w Polsce i pierwszym w koncernie General Motors. Fot. Fotolia
Zakład w Gliwicach stał się drugim certyfikowanym w tym zakresie przedsiębiorstwem produkcyjnym w Polsce i pierwszym w koncernie General Motors. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W dniach 20-22 czerwca 2011 roku niezależna międzynarodowa jednostka certyfikująca British Standards Institution przeprowadziła proces certyfikacji systemu zarządzania energią EN 16001: 2009 w zakładzie GM Manufacturing Poland.

GMMP stał się drugim certyfikowanym w tym zakresie przedsiębiorstwem produkcyjnym w Polsce i pierwszym w koncernie General Motors, a dzięki zastosowaniu najlepszych praktyk z zakresu zarządzania energią w zakładzie oraz systemu, który przyczynia się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, Gliwicki zakład z powodzeniem zakończył proces certyfikacji.

REKLAMA

Produkcja samochodów jest bardzo złożona i energochłonna. Jednym z najważniejszych elementów strategii firmy GMMP są projekty pro-środowiskowe, m.in. zadbanie o optymalizację zarządzania wszystkimi rodzajami energii oraz redukcja emisji CO2.

Zobacz też: Serwis Premio w Olsztynie najlepszym serwisem w Polsce

REKLAMA

Nowoczesny system zarządzania energią wdrożony w zakładzie umożliwił wzrost wydajności instalacji energetycznych średnio o ponad 30% bez ich rozbudowy. Było to możliwe dzięki m.in. wdrożeniu szeregu projektów oszczędności i odzysku energii z procesów technologicznych, np. instalacja falowników w układach pompowych w procesach lakierniczych, zmiana systemu sterowania temperaturą w układach wentylacyjnych, likwidacja i ograniczanie wycieków sprężonego powietrza, zastąpienie zgrzewarek starego typu na wydziale karoserii na zgrzewadła zintegrowane, optymalizacja pracy pieców lakierniczych pozwalająca na redukcję zużycia gazu.

Bardzo ważnym elementem tego procesu jest również zaangażowanie pracowników do identyfikacji i oznaczania miejsc powstawania strat oraz podejmowanie działań, których celem jest ich minimalizowanie. Ponadto całą załogę objęto systemem szkoleń podnoszących świadomość energetyczną. Efektem tych działań było zwiększenie produkcji, bez zwiększenia poboru energii elektrycznej, a co za tym idzie redukcja emisji CO2 o 40 000 ton w skali roku.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Obecnie GM Manufacturing Poland jest zakładem zużywającym najmniej energii na jeden wyprodukowany samochód w globalnym koncernie General Motors.

Zobacz też: Ekologia na niby

Koncerny samochodowe zostały zobowiązane przez Unię Europejską do technologicznego dostosowania pojazdów do bardzo restrykcyjnych norm emisji CO2. Zakład GMMP, jako producent samochodów, dąży do obniżenia zużycia energii, a w konsekwencji redukcji emisji CO2 już w fazie produkcji samochodów.

Dzięki temu klienci cieszą się samochodami wyprodukowanymi z najwyższą dbałością o środowisko oraz spełniającymi restrykcyjne normy emisji CO2. Ponadto GMMP kontynuuje również prace nad kolejnymi projektami mającymi na celu obniżenie zużycia energii i ochronę powietrza.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

REKLAMA

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. 2 000 zł mandatu i 15 punktów karnych

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. Kiedy zaczną działać nowe systemy RedLight? Gdzie zostaną rozlokowane? Jakie mandaty obowiązują w przypadku przejazdu na czerwonym świetle?

REKLAMA

Chińskie samochody podbijają rynki – teraz także polski, Czy decyduje tylko cena

Chińskie auta nie bez powodu są znacznie tańsze od europejskich. Oczywiście chodzi tutaj przede wszystkim o zdobycie rynku, a najlepszym argumentem do tego jest przystępna cena. Dla nabywcy zresztą przyczyny są najmniej ważne, liczy się dobra cena.

Strefy Czystego Transportu – fakty, analiza i konsekwencje

Warszawa już wprowadziła Strefę Czystego Transportu (SCT), Kraków się do tego przygotowuje, a kolejne miasta analizują możliwość wdrożenia podobnych rozwiązań. Ale czy SCT to rzeczywiście skuteczna metoda na poprawę jakości powietrza? A może to kolejny projekt, który w teorii brzmi dobrze, ale w praktyce może przynieść więcej problemów niż korzyści?

REKLAMA