REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Święto Wojska Polskiego 2018 - utrudnienia w ruchu w Warszawie

Sebastian Tomaszewski
Święto Wojska Polskiego 2018 - utrudnienia w ruchu w Warszawie
Święto Wojska Polskiego 2018 - utrudnienia w ruchu w Warszawie

REKLAMA

REKLAMA

15 sierpnia ulicami Warszawy wyruszy Wielka Defilada Niepodległościowa z okazji Święta Wojska Polskiego. W tym roku defilada przejedzie Wisłostradą, zamiast Traktem Królewskich. Z tego powodu kierowcy muszą liczyć się z większymi utrudnieniami na stołecznych ulicach.

REKLAMA

W tym roku przypada 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W celu uczczenia tej wyjątkowej rocznicy i umożliwienia pełniejszej prezentacji Wojska Polskiego, tegoroczna defilada zmieniła trasę: z Traktu Królewskiego na Wisłostradę wzdłuż bulwarów. W defiladzie weźmie udział ponad 60 pocztów sztandarowych, ponad 200 pojazdów wojskowych i ponad sto samolotów i śmigłowców.

REKLAMA

- Będzie prawie 900 rekonstruktorów, przedstawicieli różnych stowarzyszeń, grup rekonstrukcyjnych. Zaprezentowane będą oddziały nawiązujące do historii naszego kraju, 1050 - letniej historii. Będziemy mogli zobaczyć zarówno wojów Mieszka I i Bolesława Chrobrego, rycerzy spod Grunwaldu, husarzy spod Wiednia, ale także ułanów z czasów Księstwa Warszawskiego, powstańców z czasów Powstania Listopadowego, Powstania Styczniowego, a również legionistów. Sprzed 100 lat także będziemy mogli zobaczyć przedstawicieli formacji z dwudziestolecia międzywojennego, powstańców warszawskich i żołnierzy wyklętych – wyliczał szef MON.

Defilada z okazji Święto Wojska Polskiego – gdzie utrudniania?

REKLAMA

Pierwsze zmiany zaczną obowiązywać od wtorku 14 sierpnia, od godziny 23.00. Zamknięte zostaną: Wybrzeże Gdyńskie – od mostu Grota-Roweckiego do mostu Gdańskiego, Wybrzeże Gdańskie, Z. Krasińskiego – od pl. T. W. Wilsona do Wybrzeże Gdyńskie, R. Sanguszki – od Zakroczymskiej do Wybrzeże Gdańskie, Nowy Zjazd, Grodzka, Wybrzeże Kościuszkowskie, Karowa – od Browarnej do Wybrzeże Kościuszkowskie, Lipowa – od ul. Browarnej do Dobrej, Dobra – od ul. Lipowej do Karowej, Wioślarska, Ludna – od Solec do Wioślarskiej, Solec – od Wioślarskiej do mostu Łazienkowskiego oraz zachodnia jezdnia Wisłostrady do J. Gagarina. Ponowne otwarcie tych ulic planowane jest na 15 sierpnia o godzinie 17:00.

Ponadto o godzinie 04.00 w środę, 15 sierpnia zamknięte zostaną ulice: Wierzbowa, marsz. F. Focha, pl. marsz. J. Piłsudskiego i Królewska – od Marszałkowskiej do pl. marsz. J. Piłsudskiego. Koniec tych utrudnień planowany jest 16 sierpnia o godzinie 04.00. Ostatnie zmiany planowane są w godzinach 13.20 – 14.00, kiedy nad Wisłostradą przelatywać będą samoloty. Dla pieszych, rowerzystów i autobusów zamknięty zostanie most Gdański i Śląsko-Dąbrowski. Nie jest planowane wyłączenie ruchu tramwajowego. W godzinach 15.00 – 16.00 możliwe jest zamknięcie ruchu na moście Świętokrzyskim i ulicy Wybrzeże Szczecińskie - od R. Siwca do mostu Świętokrzyskiego.

Defilada Wojskowa 2018 – komunikacja miejska

Aby zapewnić widzom i uczestnikom obu wydarzeń sprawny dojazd i powrót do domów, od godziny 11.30 do końca akcji rozwozowej po zakończeniu uroczystości na pl. marsz. J. Piłsudskiego, linie metra M1 i M2 będą kursowały z częstotliwością 5 minut.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ponadto w ramowych godzinach 11.30 – 17.00 będą jeździły tramwaje linii 71: ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – Trasa W-Z – Wolska – CM.WOLSKI.

Po zakończeniu uroczystości na pl. marsz. J. Piłsudskiego będą dodatkowe kursy tramwajów linii 4, 26 i 35 oraz autobusów 527.

Mapa utrudnień – defilada wojskowa

infoulice.um.warszawa.pl

Źródło: infoulice.um.warszawa.pl, ZTM

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA