REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Stan Kubicy dobry, kierowca nie traci dobrego humoru

Robert Kubica, Renault F1 fot. Mototarget
Robert Kubica, Renault F1 fot. Mototarget

REKLAMA

REKLAMA

Operacja ręki się udała, na razie nie ma żadnych komplikacji, choć Roberta czekają jeszcze trzy drobne operacje. Jego ogólny stan lekarze oceniają jako dobry.

Według Giorgia Barabino, szefa oddziału intensywnej terapi w szpitalu Santa Corona w Pietra Ligure, ręka Roberta Kubicy jest w coraz lepszym stanie. Jest odpowiednio ukrwiona, a Robert może poruszac palcami. Polaka czekają jeszcze jednak kolejne badania i trzy drobne operacje.

REKLAMA

Kubica samodzielnie jeszcze nie je, jest jednak w dobrej kondycji psychicznej, nawet żartuje. W jego pokoju pojawili się też odwiedzający: rodzina i narzeczona, jego menedżer, Flavio Briatore, szef zespołu Renault, a także członkowie ekipy.

Zobacz również: Robert Kubica wybudzony ze śpiączki

REKLAMA

Robert z wypadku nie pamięta nic. Według lekarza do normalnego życia Robert Kubica wróci szybko, gorzej jednak z powrotem do Formuły 1. Stan jego zdrowia wróci do normy dopiero za kilka miesięcy. Oprócz skomplikowanego złamania ręki Robert ma też drobne złamanie stopy, ramienia i łokcia. Według Barabino, dopiero kolejne badania pozwolą sformułować dalszy plan leczenia. Stan ogólny Kubicy określił jednak jako dobry.

Wypadek w którym Robert Kubica odniósł poważne obrażenia miał miejsce 6 lutego 2011 podczas rajdu Ronde di Andora. Kierowca jechał Skodą S2000 Evo2 w barwach zespołu DP Autosport. Na zakręcie auto uderzyło lewa stroną w barierę, a następnie o mur kościoła. Ekipy ratownicze musiały rozciąć karoserię. Pilot Kubicy, Jakub Gerber, wyszedł z auta o własnych siłach i nie odniósł żadnych obrażeń. Polak został helikopterem przetransportowany do szpitala Santa Corona w Pietra Ligure. Przyczyną wypadku mógł być mokry asfalt, choć prokuratura nie wyklucza zaniedbań przy montażu barierki. W wypadku Robert Kubica doznał skomplikowanego złamania prawej ręki i uszkodzenia kości dłoni.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Robert Kubica wybudzony ze śpiączki

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Odcinkowe pomiary prędkości nielegalne? Sprawdzamy. Co grozi kierowcom i kiedy mogą nie przyjąć mandatu?

Odcinkowe pomiary prędkości to coraz popularniejszy w Polsce sposób na wychwytywanie i karanie kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie dopuszczalnych prędkości. Nowe urządzenia rejestrujące, służące do automatycznej kontroli średniej prędkości na wyznaczonym odcinku drogi, wyrastają jak grzyby po deszczu, a wraz z nimi mnożą się pytania kierowców o legalność tej formy pomiarów prędkości. Jak się okazuje – wątpliwości te są uzasadnione.

Nowa funkcja dla kierowców. Google Maps wprowadza aktualizację

Mapy Google są na bieżąco udoskonalane. Google często wprowadza nowe, przydatne funkcje, w tym wiele udogodnień dla kierowców. Tym razem na użytkowników czekają aż dwie nowości. Na czym polegają te nowe funkcje Google Maps? Dowiesz się z tego artykułu.

Ten dokument będzie mógł mieć już 17-latek. Zaskakująca propozycja ministerstwa

Posiadanie prawa jazdy to dla wielu bardzo ważna kwestia. Możliwość prowadzenia samochodu przynosi wiele korzyści, zarówno w życiu codziennym i zawodowym. Coraz częściej z wybranych kategorii prawa jazdy (takich jak AM czy B1) korzystają już 14- czy 16-latkowie. Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało zmiany w dostępie do prawa jazdy kat. B. Czego one dotyczą? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

KGP: 103 519 interwencji, 401 wypadków drogowych, 35 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała dane z ostatniego tygodnia dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci od poniedziałku do niedzieli przeprowadzili 103 519 interwencji. Od początku tegorocznych wakacji policjanci odnotowali 375 wypadków na drogach ze skutkiem śmiertelnym.

REKLAMA

Kierowco, uważaj na to! Nowe przepisy przewidują konfiskatę pojazdu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaproponowało zaostrzenie kar za wjazd do lasu w miejscach niedozwolonych. Nowe przepisy znacząco zwiększyłyby kary za tego typu wykroczenia. Na co warto uważać, by uniknąć kłopotów i wysokiego mandatu? Kiedy kierowca mógłby stracić pojazd?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy? Wszystko na to wskazuje, bo ministerstwo infrastruktury poinformowało, że jest już gotowy projekt zmian pozwalający uzyskać prawo jazdy siedemnastolatkom.

Pierwszy przepadek pojazdu. Zapadł prawomocny wyrok

W Skierniewicach zapadł pierwszy w kraju prawomocny wyrok orzekający przepadek pojazdu, którego kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Chodzi o przepisy, które weszły w życie 14 marca 2024 r. Kierująca miała ponad 2 promile.

Rozszerzenie strefy płatnego parkowania w Warszawie 3 lutego 2025 r.? Radni zadecydują już w najbliższy czwartek

W czwartek, 29 sierpnia warszawscy radni mają zadecydować, czy strefa płatnego parkowania niestrzeżonego w Warszawie zostanie rozszerzona. Zgodnie z projektem ustawy, rozszerzenie granic strefy płatnego parkowania niestrzeżonego ma nastąpić 3 lutego 2025 r. 

REKLAMA

QUIZ Dopasuj model do marki samochodu. 12/12 tylko dla fanów motoryzacji
Dopasujesz poprawnie model do marki? Pytania dotyczą także modeli i marek, które już nie są produkowane.
10 września 2024 r. wielkie zmiany dla kierowców. Chodzi o prawo jazdy

10 września 2024 r. wejdą w życie wielkie zmiany dla kierowców. Chodzi o zatrzymanie prawa jazdy. Czego konkretnie będą dotyczyły zmiany? Jakie rozwiązania wejdą w życie w pierwszej połowie września? Sprawdź szczegóły.

REKLAMA