REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Volvo przekroczyło barierę srzedaży 500 tys. samochodów

Subskrybuj nas na Youtube
Volvo przekroczyło barierę srzedaży 500 tys. samochodów.
Volvo przekroczyło barierę srzedaży 500 tys. samochodów.
Volvo

REKLAMA

REKLAMA

Zeszły rok był wyjątkowo udany dla Volvo. Poza premierą spektakularnego XC90, producent zanotował bardzo dobry wynik sprzedaży i śmiało spogląda w przyszłość.

Pod względem sprzedaży, ubiegły rok był dla Volvo Car Poland rekordowy. Firmie udało się poprawić wynik w odniesieniu do 2014 roku, kiedy to rynek zwyżkował także dzięki czasowej sprzedaży aut z tzw. kratką. Tegoroczne, dobre wyniki to zasługa niesłabnącego zainteresowania modelem XC60, który nadal jest najchętniej kupowanym modelem segmentu premium w Polsce. Swój udział w sukcesie ma także najnowszy SUV – XC90, który debiutował w połowie roku i został dobrze przyjęty przez najbardziej wymagających klientów.

REKLAMA

Zobacz też: Gama silników i polskie ceny nowego Volvo S90

Sprzedaż Volvo w Polsce

W ubiegłym roku zarejestrowano w Polsce 6821 nowych Volvo, czyli niemal o tysiąc więcej niż przed rokiem, co oznacza wzrost o 16,8%. Jest to także najwyższy wynik szwedzkiej marki, która działa w naszym kraju od ponad dwudziestu lat. Największym zainteresowaniem cieszył się średniej wielkości SUV- XC60, który znalazł 2859 nabywców. To kolejny rok, w którym jest to najczęściej wybierany model segmentu premium w Polsce. Drugim pod względem popularności był model V40/V40 Cross Country, który zanotował 1635 rejestracji. To z kolei najpopularniejszy samochód kompaktowy segmentu premium. Na trzecim miejscu znalazł się najdroższy model w ofercie: XC90. Mimo, że trafił do salonów w połowie roku od razu stał się wiceliderem swojego segmentu. W ciągu sześciu miesięcy zarejestrowano 712 tych samochodów. Na kolejnych miejscach, biorąc pod uwagę liczbę rejestracji, znalazły się kolejno XC70 (471), V60 (385), S60 (364), S80 (286) i V70 (109). Te dwa ostatnie modele już za kilka miesięcy zostaną zastąpione przez S90 i V90.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nowe modele Volvo całkowicie zmieniają proporcję sprzedawanych modeli. Dotąd największą popularnością cieszyły się samochody serii 60 i 40. Teraz wzrasta zapotrzebowanie na największe i najdroższe auta, w tym XC90. W 2016 roku ta zmiana będzie jeszcze bardziej widoczna, gdy do sprzedaży wejdą dwa kolejne, duże modele: S90 i V90. Tym samym wzrasta średnia cena sprzedawanego Volvo. Wzrosły także obroty działu części i akcesoriów o 7,1% w porównaniu do wcześniejszego roku. Udział marki Volvo w segmencie premium wyniósł 21%.

Zobacz też: Najnowsze Volvo S90 z detektorem dużych zwierząt!

Pół miliona Volvo

Volvo zwyżkuje nie tylko w Polsce. W ubiegłym roku na całym świecie znalazło sprzedano 503 127 samochodów tej marki, czyli najwięcej w niemal 90-letniej historii firmy. Najbardziej spektakularnymi wzrostami może pochwalić się oddział amerykański (+24,3%) oraz oddział szwedzki (+16%). W pozostałych krajach Europy Zachodniej wzrost sprzedaży wyniósł 8,7%. W Chinach marka obroniła wynik z zeszłego roku. Wzrost sprzedaży na całym świecie (2015 vs. 2014) wyniósł 8%. Polski oddział ze wzrostem wynoszącym ponad 16% plasuje się znacznie powyżej średniej.

Zobacz też: Test Volvo V40 Cross Country T5 AWD

Perspektywy na kolejny rok

Sprzedaż aut segmentu premium rośnie szybciej niż cały rynek samochodów osobowych w Polsce. Aby zachować tę dynamikę wzrostu i pobić kolejny rekord sprzedaży przygotowujemy już kolejne działania. Wprowadzimy na rynek dwa duże modele: prestiżowego sedana S90 i największe na rynku kombi V90. Kompaktowe V40 przejdzie facelifting, będziemy też wspierać sprzedaż naszego bestsellera – XC60. Chcemy, aby model XC90 był najlepiej sprzedającym się dużym SUV-em w Polsce, w czym udział będzie miała także jego hybrydowa odmiana T8 o mocy ponad 400 KM. Aby zdynamizować sprzedaż uruchomiliśmy program leasingu operacyjnego, który umożliwia korzystanie z auta w oparciu o stałą, niewielką ratę. Te produkt finansowy może obejmować także pakiet serwisowy. To niezbędny element walki o nowych klientów – powiedział Arkadiusz Nowiński, prezes Volvo Car Poland.

Źródło: Materiały Volvo

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Koniec bezkarności rowerzystów i użytkowników hulajnóg! Czas na tablice rejestracyjne i wyższe mandaty

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści są drugą, po kierowcach, grupą sprawców wypadków drogowych. Tymczasem, aby poruszać się po drodze rowerem nie trzeba mieć żadnych uprawnień (po osiągnięciu pełnoletności). Jak można poprawić bezpieczeństwo na drogach?

KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

REKLAMA

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

REKLAMA

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

REKLAMA