REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

oprac. Kuba Brzeziński
Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone
Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone
Kamil Kozielewicz / Kreatyw! Med
Bridgestone

REKLAMA

REKLAMA

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

Handlopex jest dystrybutorem na polskim rynku oponiarskim. Firmy Bridgestone natomiast raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. To czołowy producent ogumienia na świecie i forma mocno obecna w naszym kraju. W Polsce japoński koncern ma aż cztery fabryki.

REKLAMA

Polska stanie się mekką bieżnikowanych opon do aut ciężarowych

REKLAMA

Bridgestone bieżnikuje w Polsce opony do samochodów ciężarowych od lat. Teraz podobnym szlakiem postanowił pójść Handlopex. Jemu przyjdzie to jednak o tyle łatwiej, że zakład w Kleszczelach podczas produkcji 12 tys. opon rocznie wykorzysta technologię japońskiego partnera. Mowa o technologii Bandag dostarczanej przez markę z Grupy Bridgestone. I współpraca ta wcale nie jest egzotyczna. Bridgestone i Handlopex łączą wieloletnie relacje biznesowe. Firma jest dystrybutorem VIP w programie Pasja Bridgestone, skierowanym do serwisów opon osobowych.

Rozwój naszego biznesu w zakresie bieżnikowania opon to naturalny krok dla naszej firmy. Widzimy duży potencjał w tej dziedzinie i zamierzamy go wykorzystać we współpracy z takim partnerem jak Bandag – mówi prezes Handlopexu, Wiesław Ptaszek.

Czemu bieżnikowanie opon zamiast produkcji?

REKLAMA

Powodów obrania takiego kierunku przez Handlopex może być kilka. Chodzi z pewnością o niższy poziom skomplikowania technologicznego. Ale nie tylko. Ważne są też eko- i ekonomo-aspekty. Dla flot ciężarowych bieżnikowanie opon to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Wykorzystanie karkasu jako głównego komponentu bieżnikowanej opony, pozwala zaoszczędzić do 70 litrów ropy, do 32 kg gumy i 14 kg stali w porównaniu z produkcją nowej opony. Opony bieżnikowane Bandag zawierają również do 75 proc. materiałów pochodzących z materiałów odnawialnych i z recyclingu.

Bieżnikowanie stanowi ważny element naszej globalnej strategii produktowej, dlatego zależy nam, aby realizować ją z partnerem, takim jak Handlopex. Dzięki tej współpracy będziemy mogli skuteczniej pokryć zapotrzebowanie flot ciężarowych. Jest to również kolejny krok w kierunku dostarczania produktów, dbając o ochronę środowiska – komentuje Radosław Bółkowski Managing Director, Bridgestone East Region.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kierowca autobusu był pod wpływem amfetaminy, został zatrzymany dzięki nastolatkom

Gdyby nie dwaj trzynastolatkowie, nie wiadomo, jak zakończyłaby się podróż autobusem dla pasażerów. Chłopcy zwrócili uwagę na dziwne zachowanie kierowcy i zadzwonili po pomoc. Wstępne badanie wykazało, że kierowca był pod wpływem amfetaminy. 

KGP: 74 740 interwencji, 333 wypadków drogowych, 36 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 74 740 interwencji. Podsumowanie nie zawiera danych z dwóch dni.

Bez dofinansowania zakupu w programie Mój elektryk sprzedaż samochodów elektrycznych w Polsce całkowicie wyhamuje

W rok niemal podwoiła się liczba samochodów elektrycznych zarejestrowanych w Polsce. Teraz jednak nastąpiło gwałtowne hamowanie tego trendu. Eksperci prognozują: polska droga do elektromobilności wyglądała na długą, teraz zaś zniknęła nawet perspektywa mety.

Senne koszmary polskich kierowców: kradzież samochodu lub awaria auta w drodze. A jaka jest rzeczywistość

Awaria na drodze i związane z nią holowanie, kradzież samochodu oraz zderzenie ze zwierzyną  – to największe obawy polskich kierowców. Są na tyle silne, że wielu zamieniają się w koszmary senne. Na szczęście na co dzień przykre zdarzenia związane z autem są zgoła inne.

REKLAMA

Branża transportowa ma się coraz gorzej. Co może pomóc?

Kryzys gospodarczy staje się coraz bardziej widoczny. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 roku liczba ogłoszonych upadłości wzrosła o 14% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, podczas gdy liczba rozpoczętych postępowań restrukturyzacyjnych spadła o 6,9%. Jedna z branż, która ma najtrudniej to branża transportowa.

Czego najbardziej obawiają się kierowcy, a co rzeczywiście im się przytrafia?

Jakie są największe obawy Polaków w związku z samochodem? A co przytrafia się kierowcom najczęściej? Co dziesiąty kierowca nie boi się o swój samochód. Co piątego nic złego na drodze nie spotkało. 

W Warszawie możesz natknąć się na przewoźników bez prawa jazdy

"Przewozy 2024" to akcja policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mundurowi skontrolowali kierowców świadczących przewozy na aplikację. 

Jechał ponad 180 km/h, bo odreagowywał stres, dostał słony mandat

25-latek jechał ponad 180 km/h bo odreagowywał stres. Stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 5 tys. zł oraz 15 punktów karnych.

REKLAMA

89 stacji ładowania pojazdów elektrycznych już jest, w planach 60 nowych. Gdzie?

Kierowcy z Łodzi mają już 89 punktów, w których mogą naładować samochody elektryczne. Łódzki magistrat poinformował, że kolejnych 60 stacji jest w planach. 

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni. Widać to zwłaszcza w zatłoczonych miastach. Z badań wynika także, że kobiety bardziej skupiają się na kwestiach ekologicznych. 

REKLAMA