Nowe Audi TT RS Coupé i Audi TT RS Roadster 2016
REKLAMA
REKLAMA
Nowe Audi TT RS Coupé i Audi TT RS Roadster 2016 - osiągi
Nowe Audi TT RS jest napędzany przez nowy, pięciocylindrowy silnik o mocy 400 KM – o 60 KM więcej niż poprzednik. Olbrzymi moment obrotowy - 480 niutonometrów – przekazywany jest zarówno na przednie jak i na tylne koła. Kontrola trakcji zapewnia taką dystrybucję tej mocy, by przyspieszenie było maksymalne, a poślizg minimalny. Dzięki temu, wersja Coupé od 0 do 100 km/h przyspiesza w 3,7 sekundy, a Roadster w 3,9 sekundy.
REKLAMA
Zobacz też: Test Audi TT 2.0 TFSI Quattro S tronic
Audi TT RS o wysokości zaledwie 1,34 m jest gwarantem emocji podczas jazdy. W modelu Roadster dach otwierany jest przyciskiem – również podczas jazdy - jeśli prędkość nie przekracza 50 km/h.
Stylizacja Audi TT RS jest inspirowana samochodami sportowymi – podkreślają to elementy zrobione z aluminium, z karbonu oraz emblematy RS. Podobnie jak w Audi R8, przycisk rozrusznika umieszczono bezpośrednio na kierownicy.
Zobacz też: Nowe Audi A4 2015 – co się zmieniło?
Dodatkowy, opcjonalny przycisk satelitarny na kierownicy umożliwia obsługę systemu wyboru dynamiki jazdy. System, zgodnie z życzeniem kierowcy, zmienia charakter prowadzenia Audi TT RS, oferując do wyboru cztery tryby jazdy – od bardzo komfortowej, po jednoznacznie dynamiczną. Wszystkie instrumenty zorientowane są na kierowcę. Cyfrowy Audi Virtual Cockpit z monitorem o przekątnej 12,3 cala wyświetla wszystkie ważne informacje począwszy od prędkości, na ekranie nawigacji kończąc. Co więcej, specjalny widok RS informuje o ciśnieniu powietrza w oponach, momencie obrotowym i siłach bezwładności. Po osiągnięciu granicznej liczby obrotów, sygnał wizualny informuje kierowcę o konieczności przełączenia biegu. Zmiana biegów w trybie manualnym dwusprzęgłowej skrzyni, odbywa się za pomocą manetek przy kierownicy lub dźwigni w tunelu środkowym. Jak przystało na samochód sportowy, dolne biegi mają krótkie przełożenia.
Zobacz też: Test Audi A4 Avant 2.0 TDI 190 KM S tronic (B9)
Aby zawsze być na bieżąco, kierowca może korzystać z bogatej oferty infotainment. Informacje o wolnych miejscach parkingowych, o korkach i natężeniu ruchu, sprawdzanie cen paliwa, informacje pogodowe czy wiadomości online – to wszystko znajdziemy w Audi Connect. Podczas jazdy pasażerowie mogą twittować, a system, na życzenie, czyta wiadomości na głos. Mogą też, wykorzystując swoje własne smartfony lub tablety, surfować po internecie, ponieważ samochód wyposażono w punkt dostępu do sieci Wi-Fi Hotspot. Wybrane aplikacje ze smartfonów wyświetlają się bezpośrednio na ekranie Audi Virtual Cockpit. Telefon komórkowy można też ładować indukcyjnie na konsoli środkowej. Jest on wtedy sprzężony z anteną samochodową i na odpowiednią komendę łączy kierowcę z wybranym rozmówcą. Praktyczne rozwiązanie: mikrofony zestawu głośnomówiącego w modelu Roadster zintegrowano z pasami bezpieczeństwa – zapewnia to najwyższą jakość głosu.
Źródło: Audi
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.