REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Mitsubishi Colt 2023 zadebiutuje w czerwcu. Clio dostanie brata bliźniaka?

Subskrybuj nas na Youtube
Mitsubishi Colt 2023, nowe Mitsubishi Colt, premiera Mitsubishi Colt 2023, nowe Mitsubishi Colt 2023
Mitsubishi Colt 2023 zadebiutuje w czerwcu. Clio dostanie brata bliźniaka?
Mitsubishi

REKLAMA

REKLAMA

Nowe Mitsubishi Colt pokaże swoją twarz już 8 czerwca 2023 roku. Do premiery zostały jeszcze dwa miesięcy. Jedno jest pewne już dziś. Nowy Colt z pewnością będzie podobny do Renault.

Kiedy zadebiutuje Mitsubishi Colt 2023?

Mitsubishi Motors Europe oficjalnie potwierdza. Marka zyska kolejny model na Starym Kontynencie. Powróci do segmentu B, a wszystko za sprawą świetnie znanej nazwy. Jaki będzie Colt 2023? O tym przekonamy się już 8 czerwca 2023 roku podczas oficjalnej premiery. Jedno pewne jest jednak już dziś. Skoro nowy ASX to tak naprawdę Renault Captur ze zmienionym znaczkiem, nowy Colt stanie się Renault Clio w przebraniu. A to raczej dobra informacja. Po pierwsze dlatego, że baza technologiczna Clio jest naprawdę dobra. Auto oferuje przyzwoitą jakość i dobrze się prowadzi.

REKLAMA

Mitsubishi Colt 2023 ponownie stanie się kluczowym modelem firmy?

Colt jest ważną plakietką w historii marki. To w sumie sześć generacji miejskiego hatchbacka. Z czego ostatnia generacja Mitsubishi Colta sprzedała się na Starym Kontynencie w latach 2004-2014 w liczbie ponad 400 tys. egzemplarzy.

REKLAMA

Jestem szczęśliwy mogąc powrócić z Mitsubishi Motors do głównego europejskiego segmentu B i zaoferować naszym klientom wysoce konkurencyjny nowy model godny nazwy Colt. Nowy Colt będzie już drugim zupełnie nowym modelem, wprowadzonym w tym roku przez Mitsubishi Motors, po nowym ASX, a ofensywa produktowa znajdzie kontynuację w przyszłym roku wraz z pojawieniem się nowego Outlandera PHEV – powiedział Frank Krol, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Europe.

Teoria o powinowactwie nowego Colta z Clio wydaje się prawidłowa również z uwagi na pierwsze informacje dotyczące hatchbacka. Model Mitsubishi zostanie zbudowany na platformie CMF-B Aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi. Tak, dokładnie tej samej co odpowiednik w gamie Renault. Poza tym nowy Colt będzie produkowany w zakładach Renault w Bursie w Turcji. Tak, dokładnie tej samej, w której powstaje obecne Clio.

Nowe Mitsubishi Colt Hybrid, czyli benzyniak i dwa motory elektryczne

Mitsubishi Colt w pierwszej kolejności postawi na innowacyjność w kwestii napędów. Szczególnie że powalczy o klienta na rynku, na którym układy napędowe benzynowe i hybrydowe (HEV) znajdują się w około 80 proc. sprzedawanych samochodów. Jak nowy Colt 2023 odpowie na te potrzeby? Chociażby za sprawą układu hybrydowego łączącego 1.6-litrowy silnik benzynowy z dwoma silnikami elektrycznymi, generującymi łączną moc 143 KM oraz z przekładnią automatyczną z kilkoma trybami pracy. Konstrukcję uzupełnia akumulator trakcyjny o pojemności 1,2 kWh.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Benzynowe Colty 2023. Pojawią się dwie wersje motoru 1.0 R3

Alternatywą dla Mitsubishi Colta Hybrid staną się dwie wersje benzynowe. Mowa o modelu:

  • 1.0 MPI – wolnossący motor wyposażony we wtrysk wielopunktowy. Rozwija moc na poziomie 67 KM. Standardem będzie 5-biegowa skrzynia manualna.
  • 1.0 MPI-T – doładowany motor wyposażony we wtrysk wielopunktowy. Rozwija moc na poziomie 91 KM. Standardem będzie 6-biegowa skrzynia manualna.

Dokładnie, zgadliście. Paleta silnikowa również jest taka sama. Kropka w kropkę. Poza tym wszystkie te układy napędowe będą dostępne od samej premiery auta. Prezentacja Colta 2023 zapowiedziana jest na 8 czerwca. Sprzedaż natomiast rozpocznie się jesienią 2023 roku.

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zielone strzałki wracają do gry – czas skończyć z absurdami, które blokują miasta

W ostatnich latach wiele polskich miast zdecydowało się na masowe usuwanie zielonych strzałek warunkowego skrętu. Efekt? Większe korki, mniejsza przepustowość skrzyżowań i rosnąca frustracja kierowców. Tymczasem te niepozorne zielone strzałki mogłyby i powinny poprawiać płynność ruchu, usprawniać komunikację w centrach miast i ograniczać emisję spalin. Pora na zdroworozsądkową korektę.

KGP: 107 596 interwencji, 356 wypadków drogowych, 30 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 107 596 interwencji. Byli wzywani do 356 wypadków drogowych.

Autogaz mimo wzrostu cen nic nie traci na popularności. Czy Polska pod względem samochodów napędzanych gazem jest wyjątkiem w Europie

Polska jest największym rynkiem autogazu w Europie, z ponad 3,5 milionami pojazdów zasilanych gazem płynnym, wyprzedzając Włochy. Jak wynika z danych rynkowych, autogaz pozostaje jednym z najtańszych i najpowszechniej dostępnych paliw w kraju, oferowanym na 7,4 tys. stacji.

Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

REKLAMA

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

REKLAMA

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

REKLAMA