REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jeep Grand Cherokee SRT Limited Edition 2012

Jeep Grand Cherokee SRT Limited Edition - przód
Jeep Grand Cherokee SRT Limited Edition - przód
Jeep

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsza limitowana edycja Jeepa Grand Cherokee SRT jest oferowana tylko w jednym kolorze - Bright White. To nie jedyny wyróżnik tego modelu.

Jeep Grand Cherokee SRT Limited Edition to bez wątpienia jeden z tych samochodów, które wywołują szybsze bicie serca nie tylko u fanów motoryzacji. Muskularne nadwozie, olbrzymie - 20 calowe obręcze kół, przyciemnione elementy nadwozia to tylko niektóre akcenty zdradzające olbrzymią moc uwięzioną pod maska Jeepa SRT.

REKLAMA

Zobacz też: Mercedes SLS AMG GT: piekielnie szybki

Nowe wnętrze

REKLAMA

W najnowsze, tegorocznej edycji limitowanego modelu projektanci zmienili również wnętrze. Zastosowano obszytą perforowaną skórą, elektrycznie podgrzewaną kierownicę z łopatkami sterowania skrzynią biegów oraz wentylowane, kubełkowe fotele pokryte skórą Nappa z zamszowymi wstawkami i aktywnymi zagłówkami. Sportowego charakteru dodają również metalizowane nakładki pedałów hamulca i przyspieszenia.

Pod maską Jeepa Grand Cherokee SRT Limited Edition drzemie 6,4-litrowym silnik z serii HEMI V-8 wyposażony w system Fuel Saver Technology. System dezaktywuje cztery z ośmiu cylindrów w sytuacjach, gdy pełna moc V-8 nie jest potrzebna, zmniejszając w ten sposób zużycie paliwa i emisję spalin do atmosfery. Jednostka ta rozwija moc 468 KM (344 kW) i moment obrotowy 624 Nm.  Według danych producenta Jeep Grand Cherokee SRT przyspiesza do 0 do100 km/h w czasie 5 sekund i rozwija prędkością maksymalną 257 km/h. Droga hamowania od 100 do 0 km/h wynosi 35 metrów.

Zobacz też: Limitowana seria Peugeota RCZ: Brownstone

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zawieszenie w zależności od potrzeb

Najnowszy SRT ma adaptacyjne zawieszenie kół kontrolowane przez system Jeep Selec-Track o pięciu trybach dynamiki działania. System ten współpracuje z innymi układami pojazdu (m.in. stabilizacji toru jazdy oraz aktywnego tłumienia) tak, aby automatycznie dostosowywać dynamikę ruchu pojazdu do przyzwyczajeń prowadzącego i/lub bieżących warunków podróży. Kierowca Grand Cherokee SRT Limited Edition może ręcznie wybrać jedno z pięciu ustawień systemu w zależności od dynamiki preferowanego modelu jazdy:

  • Auto: jazda najbardziej komfortowa i automatyczna adaptacja do różnych warunków jazdy przy pomocy aktywnego doboru sztywności tłumienia
  • Sport: lekkie usztywnienie zawieszenia (ograniczenie przechyłów nadwozia) do nieco bardziej dynamicznej, sportowej jazdy na drogach publicznych
  • Tow (Holowanie): odpowiednie usztywnienie zawieszenia do holowania przyczepy
  • Track (Tor wyścigowy): „wyczynowe" usztywnienie zawieszenia i ograniczenie przechyłów nadwozia zapewniające najlepszą charakterystykę jezdną na torze wyścigowym
  • Snow (Śnieg): tryb bezpieczny, najmniej dynamiczny do jazdy w zimowych warunkach drogowych.

Zobacz też: BMW M135i-najmocniejszy hatchback BMW

Ponadto samochód jest wyposażony w napęd 4x4 Quadra-Trac typu „on demand" z tylnym mechanizmem różnicowym o elektronicznie ograniczanym tarciu wewnętrznym (ELSD).

Nowy Jeep Grand Cherokee SRT Limited Edition serii limitowanej zacznie docierać do europejskiej sieci sprzedaży w październiku 2012 roku.

Jeep Grand Cherokee SRT Limited Edition - przód
Jeep
Jeep Grand Cherokee SRT Limited Edition - tył
Jeep
Jeep Grand Cherokee SRT Limited Edition - przód
Jeep
Jeep Grand Cherokeee SRT Limited Edition - kokpit
Jeep
Jeep Grand Cherokee SRT Limited Edition - kierownica
Jeep
Jeep Grand Cherokeee SRT Limited Edition
Jeep
Jeep Grand Cherokee SRT Limited Edition - silnik
Jeep
Jeep Grand Cherokee SRT Limited Edition - "zegary"
Jeep
Jeep Grand Cherokee SRT Limited Edition - wnętrze
Jeep
Jeep Grand Cherokee SRT Limited Edition - kokpit
Jeep
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA