REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Debiut nowego BMW M6

BMW M6 - przód.
BMW M6 - przód.
BMW
BMW

REKLAMA

REKLAMA

Nowa wersja BMW M6 oznaczona symbolem F12 (coupe) i F13 (kabriolet) wraca na rynek w zupełnie nowej postaci. W parze z dynamicznie zaprojektowanym nadwoziem idą nowoczesne rozwiązania techniczne, zastosowane w najnowszym bawarskim Gran Turismo.

Nowe BMW M6, w dużej mierze bazujące na najnowszym BMW M5, diametralnie różni się od swojego poprzednika. Auto w wersji coupe jest dłuższe(o 27mm), wyższe (o 44mm) i szersze (o 2mm) od modelu E63 i posiada od niego znacznie większy rozstaw osi(o 76mm).

REKLAMA

Sylwetka nowego auta wzbogacona została o agresywnie zaprojektowane zderzaki z wyraźnie podkreślonymi wlotami powietrza, inne przetłoczenie dachu oraz pokrywy silnika i nowy wzór charakterystycznych dla aut BMW przednich „nerek".

Zobacz też: Nowy Hyundai Elantra Coupe

Istotne zmiany zaszły pod maską nowego BMW M6 gdzie miejsce pięciolitrowego silnika V10 o mocy 507KM zajęła jednostka z obecnego modelu M5. Silnik V8 o fabrycznym oznaczeniu S63Tu, podwójnym turbodoładowaniu i  pojemności 4,4l, dysponuje maksymalną mocą 560KM dostępną w zakresie od 6-7 tys. obr./min. Moment obrotowy na poziomie 680Nm,  jednostka uzyskuje  w przedziale 1500-5750 obr./min. Za odpowiednie przenoszenie mocy na tylne koła odpowiada 7-stopniowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów M DTC,  nowy, aktywny dyferencjał oraz system Launch Control. Mimo zastosowania w wersji coupe konstrukcji dachu opartej na włóknach węglowych wzmacnianych plastikiem (Carbon Fibre-Reinforced Plastic) masa auta wzrosła o 140kg, przez co wersja F12 waży 1850kg a F13 aż 1925kg.

Zobacz też: Nowy Chevrolet Cruze kombi

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Znaczny wzrost masy  nowego BMW M6 nie przełożył się jednak negatywnie na osiągi auta. Coupe przyspiesza od 0-100km/h w czasie 4,2 sekundy (kabriolet o 0,1 dłużej) a sprint od 0-200km/h trwa 12,6 sekundy (13,1 sekund w przypadku kabrioletu). Maksymalna prędkość obu wersji jest ograniczona elektronicznie do 250km/h, jednak istnieje możliwość usunięcia tej blokady, przez co prędkość auta może wzrosnąć do 305km/h. Oprócz lepszych osiągów nowe BMW M6 powinno spalać znacznie mniej paliwa od swojego poprzednika. Wg danych producenta średnie spalanie dla wersji coupe ma wynosić 9,9 l/100km (o 4,4 litra mniej niż w E63) a dla kabrioletu 10,3l/100km.

Zobacz też: Nowy Fiat z napędem na cztery koła - Freemont AWD

W parze ze wzrostem mocy w najmocniejszej odmianie BMW serii 6, zmianie uległ układ hamulcowy. Przednie tarcze o średnicy 400mm (o 26mm większe niż w e63), wspomagane przez 6-tłoczkowe zaciski, mogą być dodatkowo zastąpione większymi o 10mm ceramicznymi odpowiednikami. Z tyłu auto dysponuje tarczami o średnicy 394mm. Ceramiczny układ hamulcowy, poza zwiększeniem efektywności wytracania prędkości pojazdu, zapewni też obniżenie jego masy nieresorowanej o 19,4kg. Zmianom uległ też układ kierowniczy ze wspomaganiem typu Servotronic, o regulowanej czułości w zależności od prędkości auta, bądź ustawień wybranych przez kierowcę (dostępne są 3 ustawienia)

Zobacz też: Nowy silnik Opla w wersji LPG

REKLAMA

Wnętrze auta w stosunku do innych wersji serii 6, wyróżnia się nowa kierownicą, sportowymi fotelami, innym drążkiem zmiany biegów, przeprojektowanymi wskaźnikami oraz deską rozdzielczą pokrytą w całości skórą, uzupełniona o elementy wykonane z aluminium i włókna węglowego.

Nowe BMW M6 trafi do salonów sprzedaży sprzedaży w lipcu i co interesujące w pierwszej kolejności pojawi się odmiana z otwieranym dachem. Wersja coupe będzie dostępna od września. Ceny nie są znane, jednak w Niemczech BMW M6 ma być o 20% droższe od modelu M5.

BMW X6 3.0 nawet 35000 rabatu! Sprawdź teraz!

BMW M6 - tył.
BMW
BMW
BMW M6 - wnętrze.
BMW
BMW
BMW M6 - tył.
BMW
BMW
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA