REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Toyota Yaris Verso - pierwsze zdjęcie

Maciej Medyj
Toyota Yaris Verso.
Toyota Yaris Verso.

REKLAMA

REKLAMA

Japoński producent opublikował pierwsze, oficjalne zdjęcie swojego nowego minivana przeznaczonego na rynek europejski, który zadebiutuje na nadchodzącym Salonie Samochodowym w Genewie.

Wyglądem Toyota Verso wpisuje się w nową linię stylistyczną wyznaczoną przez najnowszą, trzecią generację modelu Avensis. Współczynnik oporu powietrza jakim może pochwalić się nowy minivan japońskiej marki, wynosi Cx=0,295, co zapewnia mu jedną z czołowych pozycji w tej kategorii, w segmencie kompaktowych MPV. Dzięki zwiększonemu rozstawowi osi wnętrze auta oferuje sporo przestrzeni, a udoskonalony system składanych pięciu, pojedynczych siedzeń drugiego i trzeciego rzędu, o nazwie Easy Flat-7, pozwala na swobodne kształtowanie przedziału pasażerskiego oraz bagażowego, tak by w razie konieczności umożliwić przewóz nawet siedmiu osób. Dlatego też szczególną uwagę przy opracowywaniu wnętrza nowego modelu przywiązano do zwiększenia przestrzeni i zapewnienia odpowiedniego komfortu w tylnej części kabiny.

REKLAMA

Zobacz też: Skoda znów sprzedała najwięcej aut

Wprowadzenie programu Toyota Optimal Drive do gamy silnikowej Verso, poskutkowało zwiększeniem mocy jednostek napędowych nawet o 20 procent oraz zmniejszeniem zużycia paliwa i emisji CO2 nawet o 12 procent - w porównaniu do obecnej Toyoty Corolli Verso. Wiadomo już, że debiut nowego modelu na rynku brytyjskim nastąpi wiosną tego roku, gdzie samochód będzie początkowo oferowany z czterema jednostkami napędowymi. Benzynowe silniki 1.6 i 1.8 Valvematic standardowo będą współpracować z ręczną, 6-stopniową skrzynią biegów, a w przypadku jednostki napędowej 1.8-litra, opcjonalnie z bezstopniową skrzynią biegów Toyoty o nazwie Multidrive S. Dla miłośników silników wysokoprężnych japoński producent przewidział odświeżony silnik 2.0 D-4D, a także 2.2 D-CAT o mocy 150 KM, sprzężony z automatyczną, 6-stopniową skrzynią biegów, który dołączy do oferty handlowej później tego roku. By zapewnić jak najlepszą dynamikę prowadzenia się, zmniejszyć przechyły nadwozia, poprawić stabilność auta i jednocześnie zwiększyć komfort podróżowania, zwiększono rozstaw osi i kół, a także całkowicie zmieniono geometrię zawieszenia.

Zobacz też: Innowacje, które zmieniały oblicze motoryzacji przez ostatnie 100 lat

Nowa Toyota Verso została zaprojektowana z myślą o tym, aby zapewnić jak najlepszy poziom bezpieczeństwa nie tylko pasażerom, ale również pieszym podczas kolizji, a tym samym zebrać jak najlepsze noty, w niezależnych testach zderzeniowych przeprowadzanych przez Euro NCAP - podobnie jak udało się to ostatnio nowym Avensisowi i iQ. I tak za bezpieczeństwo bierne pasażerów standardowo będzie odpowiadać komplet poduszek powietrznych, a w tym kurtyn, które zapewnią ochronę także dla pasażerów trzeciego rzędu siedzeń. Z kolei za bezpieczeństwo czynne odpowiadać będzie system stabilizacji toru jazdy VSC+ (odpowiednik ESP), który znajdzie się w wyposażeniu standardowym każdej wersji Toyoty Verso.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA