REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Lancia Delta - nieoficjalna premiera

Lancia Delta
Lancia Delta

REKLAMA

REKLAMA

Dziś w fabryce Fiata w Tychach odbył się XII Dzień Rodzinny. Kto nie był, niech żałuje.

Kiedy Louis Armstrong w odpowiedzi na zwiększający się rasizm i napiętą sytuację polityczną w USA zaśpiewał w 1968 roku swoja najsłynniejszą piosenkę "What a Wonderful World", a Polsce już drugi raz protestowano przeciwko komunistom, Lancia nie była jeszcze świadoma, że dwie przyszłe dekady będą dla niej niczym czar tej piosenki.

REKLAMA

Niestety, czas szybko pędzi, lata 70 i 80 dawno minęły, a do niedawna Lancia była marką, którą od upadku może uratować tylko cud. Do niedawna. Wygląda na to, że ten cud właśnie nadszedł. Jest nim trzecia generacja Delty. Samochód wygląda naprawdę genialnie, ładniejsze są już tylko Alfy Romeo i parę modeli Ferrari. Mimo, że dziennikarza cechuje obiektywizm, muszę to napisac: Zakochałem się w Tobie, Delto!

Zobacz też: Fiat Strada debiutuje w polskich salonach

Dynamiczna linia, której początek znajduje się w masywnym przodzie, szybko przechodzi w gustowny, czarny dach, w końcu kończąc się typowym dla tej marki tyłem.

Wnętrze Delty jest znakomicie wykończone, szkoda jedynie, że kokpit swoim wyglądem tak bardzo przypomina mi o tym, że jej bliźniakiem jest Fiat Bravo. Motywem przewodnim jest skóra - wszędzie jej pełno, nawet na desce rozdzielczej. Nie można jednak zapomnieć, że światem rządzą ekolodzy, dlatego na folderach reklamowych z pewnością będzie dopisek "ekologiczna". To także dowód na największy błąd konstruktorów i marketingowców, bo o odmianie HF nie mam na razie co myśleć.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Hybrydowa Toyota Yaris HSD

To ogromny cios dla tego samochodu, jeśli przypomnieć sobie wyczyny pierwszej, najsłynniejszej Delty. Z pewnością także przez wiele dni będą śnic mi się wizje, w których nowa Delta HF Integrale znowu daje popalić europejskiej i japońskiej konkurencji. Dlatego jeśli czyta to jakaś włoska szycha z Fiata, to moje ostatnie zdanie będzie takie: Pracujcie nad Integrale, leniuchy !

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA