REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Peugeot na targach we Frankfurcie

Subskrybuj nas na Youtube
Peugeot HX1 Fot. Peugeot
Peugeot HX1 Fot. Peugeot

REKLAMA

REKLAMA

Na międzynarodowych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie firma Peugeot zaprzentuje elskluzywny pojazd hybrydowy - 508 RXH oraz wielozadaniowy pojazd koncepcyjny HX1.

Peugeot 508 RHX to propozycja dla wymagających klientów, dla których kluczową rolę odegrają wymiary nadwozia, wyrazista stylistyka, wyjątkowa technologia hybrydowa, łącząca silnik wysokoprężny i elektryczny oraz bogate wyposażenie.

REKLAMA

Znakiem rozpoznawczym modelu jest oryginalna przednia część nadwozia, którą podkreślają poszerzone nadkola,charakterystyczne światła do jazdy dziennej oraz nowy, ekskluzywny kolor nadwozia.

Zobacz też: Elektryczny Smart teraz także na dwóch kołach

Nowa wersja Peugeot 508

Wnętrze 508 RXH łączy  harmonijnie dobrane kolory oraz naturalne materiały.

REKLAMA

Auto wyróżnia się nietypowymi proporcjami dzięki większemu rozstawowi kół, 18-calowym obręczom oraz podwyższonej sylwetce, podkreślającymi jego terenowe cechy. Zastosowano hybrydowy układ napędowy HYbrid4, będący połączeniem jednostki wysokoprężnej i silnika elektrycznego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dzięki łącznej mocy 200 KM wytwarzanej przez jednostkę HDi o pojemności dwóch litrów  oraz silnik elektryczny umieszczony przy tylnej osi, 508 RXH daje kierowcy do dyspozycji cztery tryby pracy układu HYbrid4 (Automatyczny, „Zero Emission Vehicle”, Sport i 4WD). Wszystko to przy średnim zużyciu paliwa na poziomie 4 litrów na 100 kilometrów, oraz emisji CO2 wynoszącej 109 g/km.

We Frankfurcie Peugeot zaprezentuje wersję Limited Edition 508 RXH. To 300 numerowanych egzemplarzy, w kolorze nadwozia Calern Brown ze skórzaną tapicerką połączoną z Alcantarą.

Zobacz też: Pierwsze fakty: Volkswagen Up!

Wielozadaniowy pojazd koncepcyjny HX1

HX1 to pojazd o niekonwencjonalnej stylistyce nadwozia i wnętrzu, w którym może usiąść nawet sześć osób. Auto cechuje wytrzymała konstrukcja, sportowy charakter, wyrazista stylistyka marki i duża wydajność aerodynamiczną. Futurystyczne wnętrze zapewnia niezapomniane wrażenia podczas jazdy.

REKLAMA

HX1 może przejść metamorfozę, aby dostosować się do środowiska jazdy, wymagań podróżujących, warunków drogowych. Oryginalna architektura modelu HX1 o konstrukcji typu MPV – której efektem jest bardzo niskie nadwozie przy długości całkowitej 4,93 m – pozwala uzyskać doskonały współczynnik oporu aerodynamicznego Cx wynoszący 0,28.

Drzwi otwierane w przeciwne strony zapewniają łatwy dostęp do wnętrza HX1. Futurystyczne wnętrze  łączy w sobie elegancję i nowoczesność oraz wysoki poziom zaawansowania technologicznego. Kabina zapewnia dużą przestrzeń a także innowacyjną koncepcję modularną z oryginalnym układem siedzeń „4+2”.

Hybrydowy układ napędowy o łącznej mocy 299 KM, osiąganej z 2,2-litrowej jednostki wysokoprężnej HDi napędzającej przednie koła oraz silnika elektrycznego zintegrowanego z tylną osią, zapewnia skuteczne rozwiązania gwarantowane przez technologię HYbrid4.

Średnie zużycie paliwa kształtuje się na poziomie 3,2 l/100 km oraz emisji CO2 zredukowanej do 83 g/km.

Peugeot stawia na ekologię

Prezentowane we Frankfurcie modele 508 RXH, koncepcyjny HX1 oraz 908 HYbrid4, który jest obecnie opracowywany przez Peugeot Sport, prezentują odważne, pionierskie podejście Peugeot do kwestii hybrydyzacji wysokoprężno-elektrycznej.

Peugeot ciągle poszukuje sposobów na obniżenie emisji CO2 w całej gamie swoich pojazdów. Średni poziom emisji modeli marki mierzony w pierwszej połowie 2011 roku wyniósł 129,8 g/km CO2 w porównaniu ze 131,3 g/km w roku 2010. Ustanowiony przez Komisję Europejską na rok 2015 limit 130 g/km został osiągnięty już teraz.

Peugeot HX1 Fot. Peugeot
Peugeot HX1 Fot. Peugeot
Peugeot HX1 Fot. Peugeot
Peugeot HX1 Fot. Peugeot
Peugeot 508 RHX Fot. Peugeot
Peugeot 508 RXH
Peugeot
Peugeot 508 RXH
Peugeot
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sektor logistyczny pokazuje w I połowie 2025 r., że radzi sobie z globalnymi zakłóceniami (wojna handlowa USA-Chiny). Koszty wymiany handlowej będą jednak rosły

Widmo historycznego spadku wolumenu przeładunków i wzrost kosztów transportu to dwa dominujące efekty w logistyce, które wywołała wojna handlowa na linii Chiny-USA. Pomimo obniżenia globalnych prognoz dla PKB i handlu, operatorzy logistyczni wciąż radzą sobie zaskakująco dobrze, choć wśród europejskich ekspertów zarządzających łańcuchami dostaw panuje zgodność co do tego, że koszty wymiany handlowej będą rosły. Jednocześnie 70% z nich twierdzi, że na kolejne zakłócenia i nieoczekiwane zwroty akcji będzie w stanie odpowiedzieć w ciągu maksymalnie 3 dni.

Większa elastyczność w wypowiadaniu umów OC [Projekt nowelizacji trafił do konsultacji]

Do uzgodnień, konsultacji publicznych i opiniowania trafił projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Chodzi o zmiany w OC.

KGP: 112 716 interwencji, 470 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 112 716 interwencji. Byli wzywani do 470 wypadków drogowych.

OC dla rowerzystów – konieczność czy ograniczanie wolności? Polacy podzieleni

Czy rowerzyści powinni mieć obowiązkowe OC? Wraz ze wzrostem liczby jednośladów na drogach, temat ten wraca jak bumerang i dzieli opinię publiczną. Najnowsze badanie Rankomat.pl pokazuje, że Polacy są niemal równo podzieleni – nie brakuje zarówno zwolenników bezpieczeństwa, jak i obrońców niezależności.

REKLAMA

Masz radio w samochodzie? Możesz spodziewać się kontroli

Właściciele samochodów – zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy – powinni pamiętać o opłatach za używanie odbiorników radiofonicznych. Chodzi o konieczność opłacania abonamentu RTV za radioodbiornik zamontowany w pojeździe. Jaka jest opłata abonamentowa w 2025 r.? Kto jest zwolniony?

KGP: 116 725 interwencji, 519 wypadków drogowych, 32 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 116 725 interwencji. Byli wzywani do 519 wypadków drogowych.

Rozwiązanie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) [PROJEKT]

W środę, 4 czerwca 2025 r. w wykazie prac legislacyjnych rządu pojawił się projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Chodzi o zmiany dotyczące rozwiązania umowy OC.

Transport w Polsce 2024: Spadek przewozów towarów, wzrost liczby pasażerów. Informacja sygnalna GUS

Główny Urząd Statystyczny opublikował informację sygnalną dotyczącą przewodu ładunków i pasażerów w 2024 r. Z informacji GUS wynika, że w porównaniu z 2023 r., wzrosła liczba pasażerów korzystających z większości środków transportu – wyjątkiem był jedynie transport wodny śródlądowy. Z kolei całkowita masa przewiezionych ładunków oraz wykonana praca przewozowa nieznacznie się zmniejszyły.

REKLAMA

KGP: 117 251 interwencji, 487 wypadków drogowych, 33 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 117 251 interwencji. Byli wzywani do 487 wypadków drogowych.

Komunikat CANARD: e-Doręczenia w sprawach o wykroczenia dopiero od 1 października 2029 r.

Mimo postępującej cyfryzacji administracji publicznej, w sprawach o wykroczenia nadal nie obowiązują przepisy ustawy o doręczeniach elektronicznych. Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) przypomina, że wdrożenie e-Doręczeń w tym obszarze nastąpi dopiero 1 października 2029 roku.

REKLAMA