REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Akademia Puchatka – pierwszoklasista bezpieczny na drodze, ale i w Internecie

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Bezpieczny pierwszoklasista i każdy inny uczeń, to ważny cel wielu przedsięwzięć
Bezpieczny pierwszoklasista i każdy inny uczeń, to ważny cel wielu przedsięwzięć
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Nowy rok szkolny to początek nauki o bezpieczeństwie najmłodszych. Ruszyły zapisy do XVI edycji programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, którego Patronem jest policja. W tym roku dzieci poznają zasady bezpieczeństwa aż w sześciu obszarach.

Bezpieczeństwo najmłodszych jest niezwykle ważne, zwłaszcza, gdy dzieci po raz pierwszy stają przed wyzwaniem przekroczenia progu szkoły. Przed nimi tyle emocji, tyle nowych, nie zawsze komfortowych sytuacji. Jak pomóc im to wszystko ogarnąć?

REKLAMA

Akademia Bezpiecznego Puchatka: pierwszoklasiści mają być bezpieczni

Podpowiadamy wraz z Akademią Bezpiecznego Puchatka. Z początkiem nowego roku szkolnego ruszyły zapisy do XVI edycji programu, w którym do tej pory wzięło udział ponad 3 miliony uczniów klas pierwszych.

Na uczestników czekają bezpłatne materiały dydaktyczne, które pomogą nauczycielom w ciekawy, interaktywny sposób wprowadzać dzieci w tematykę bezpieczeństwa.
Materiały do przeprowadzenia sześciu lekcji zostały opracowane przez metodyka i psychologa oraz skonsultowane z pedagogiem.
Akademia Bezpiecznego Puchatka została objęta Honorowym Patronatem Policji oraz Kuratoriów Oświaty, a materiały edukacyjne zostały zaopiniowane przez Biuro Prewencji i Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
Wszystkie scenariusze lekcji zawierają: foldery edukacyjne, prezentacje i filmy, aby w lekki i przystępny sposób przekazać dzieciom wartościową wiedzę.

Bezpieczny uczeń: test bezpieczeństwa i certyfikat

REKLAMA

Po zakończeniu zajęć, dzieci przystępują do Testu Bezpieczeństwa, który sprawdza zdobytą przez nie wiedzę.
Szkoły kończące program, otrzymują Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, uczniowie – dyplomy, a nauczyciele koordynujący program w placówce imienne zaświadczenie.
Jak wyjaśnia komisarz Antoni Rzeczkowski z Wydziału Nadzoru i Profilaktyki, Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, programy edukacyjne, takie jak Akademia Bezpiecznego Puchatka, odgrywają istotną rolę w kształtowaniu bezpiecznych zachowań najmłodszych Polaków.
– Edukacja pierwszoklasistów to inwestycja w ich przyszłe bezpieczeństwo, dlatego zachęcamy szkoły do udziału w inicjatywach na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego – mówi Antoni Rzeczkowski.

– Akademia Bezpiecznego Puchatka realizowana jest co roku już od 16 lat. Każdego roku tysiące pierwszoklasistów z całego kraju uczy się, jak dbać o bezpieczeństwo w 6 obszarach: na drodze, w szkole, w domu, w Internecie, w relacjach z rówieśnikami oraz podczas wypoczynku – wyjaśnia Daniel Karaś, Manager ds. CSR w Grupie Maspex.
– Dzięki współpracy z nauczycielami, ekspertami, Policją oraz Kuratoriami Oświaty przekazujemy dzieciom wiedzę, która pomaga dbać o bezpieczeństw swoje i najbliższych – dodaje Daniel Karaś.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Bezpieczny uczeń: na drodze, ale i w relacjach z innymi

REKLAMA

Oprócz obowiązków szkolnych, okres rozpoczęcia edukacji, niesie ze sobą wiele nowych sytuacji: nawiązywanie nowych relacji z rówieśnikami, powroty ze szkoły, uczestnictwo w wycieczkach, korzystanie z Internetu czy pozostawanie samemu w domu.
Akademia Bezpiecznego Puchatka to inicjatywa, której celem jest edukacja najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życia codziennego. Dzięki specjalnie opracowanym materiałom dydaktycznym, każdy maluch to ogarnie.

Ważną rolę w edukacji dziecka w zakresie bezpieczeństwa pełnią rodzice.
Aby ich w tym wesprzeć, XVI edycja programu została wzbogacona o dodatkowe materiały – specjalne infografiki, dzięki którym opiekunowie będą mogli kontynuować naukę w domu… i stać się ogarniętymi rodzicami ogarniętych w kwestii bezpieczeństwa dzieciaków!
Program od 16 lat cieszy się dużą popularnością – w roku szkolnym 2023/2024 wzięło w nim udział aż 240 tys. uczniów z 6 tys. szkół.
Pierwszoklasistów w nauce wspierało 13 tys. nauczycieli, z czego 98% wyraża chęć uczestnictwa w kolejnych edycjach, a 99% poleciłoby program swoim koleżankom i kolegom.
Aby zapisać się do programu i zyskać dostęp do bezpłatnych materiałów dydaktycznych wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie: www.akademiapuchatka.pl.

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zmiana zasad rejestracji pojazdów w 2026 r. Nowelizacja Prawa o ruchu drogowym - projekt deregulacyjny

W dniu 17 czerwca 2025 r. opublikowany został projekt ustawy, która ma znowelizować Prawo o ruchu drogowym. Nowelizacja ta ma zrealizować m.in. postulaty deregulacyjne zespołu SprawdzaMy kierowanego przez Rafała Brzoskę - w szczególności w zakresie rejestracji pojazdów. Zmiany mają wejść w życie w większości po upływie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, a więc z pewnością już w 2026 roku.

Sektor logistyczny pokazuje w I połowie 2025 r., że radzi sobie z globalnymi zakłóceniami (wojna handlowa USA-Chiny). Koszty wymiany handlowej będą jednak rosły

Widmo historycznego spadku wolumenu przeładunków i wzrost kosztów transportu to dwa dominujące efekty w logistyce, które wywołała wojna handlowa na linii Chiny-USA. Pomimo obniżenia globalnych prognoz dla PKB i handlu, operatorzy logistyczni wciąż radzą sobie zaskakująco dobrze, choć wśród europejskich ekspertów zarządzających łańcuchami dostaw panuje zgodność co do tego, że koszty wymiany handlowej będą rosły. Jednocześnie 70% z nich twierdzi, że na kolejne zakłócenia i nieoczekiwane zwroty akcji będzie w stanie odpowiedzieć w ciągu maksymalnie 3 dni.

Większa elastyczność w wypowiadaniu umów OC [Projekt nowelizacji trafił do konsultacji]

Do uzgodnień, konsultacji publicznych i opiniowania trafił projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Chodzi o zmiany w OC.

KGP: 112 716 interwencji, 470 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 112 716 interwencji. Byli wzywani do 470 wypadków drogowych.

REKLAMA

OC dla rowerzystów – konieczność czy ograniczanie wolności? Polacy podzieleni

Czy rowerzyści powinni mieć obowiązkowe OC? Wraz ze wzrostem liczby jednośladów na drogach, temat ten wraca jak bumerang i dzieli opinię publiczną. Najnowsze badanie Rankomat.pl pokazuje, że Polacy są niemal równo podzieleni – nie brakuje zarówno zwolenników bezpieczeństwa, jak i obrońców niezależności.

Masz radio w samochodzie? Możesz spodziewać się kontroli

Właściciele samochodów – zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy – powinni pamiętać o opłatach za używanie odbiorników radiofonicznych. Chodzi o konieczność opłacania abonamentu RTV za radioodbiornik zamontowany w pojeździe. Jaka jest opłata abonamentowa w 2025 r.? Kto jest zwolniony?

KGP: 116 725 interwencji, 519 wypadków drogowych, 32 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 116 725 interwencji. Byli wzywani do 519 wypadków drogowych.

Rozwiązanie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) [PROJEKT]

W środę, 4 czerwca 2025 r. w wykazie prac legislacyjnych rządu pojawił się projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Chodzi o zmiany dotyczące rozwiązania umowy OC.

REKLAMA

Transport w Polsce 2024: Spadek przewozów towarów, wzrost liczby pasażerów. Informacja sygnalna GUS

Główny Urząd Statystyczny opublikował informację sygnalną dotyczącą przewodu ładunków i pasażerów w 2024 r. Z informacji GUS wynika, że w porównaniu z 2023 r., wzrosła liczba pasażerów korzystających z większości środków transportu – wyjątkiem był jedynie transport wodny śródlądowy. Z kolei całkowita masa przewiezionych ładunków oraz wykonana praca przewozowa nieznacznie się zmniejszyły.

KGP: 117 251 interwencji, 487 wypadków drogowych, 33 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 117 251 interwencji. Byli wzywani do 487 wypadków drogowych.

REKLAMA