REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Marcin Lisek rozpocznie starty w Rajdach Samochodowych

Marcin Lisek
Marcin Lisek

REKLAMA

REKLAMA

Marcin Lisek – zawodnik z Częstochowy, który zaczynał od rallycrossu i z tego jest gównie znany w tym sezonie rozpocznie przygodę z Rajdami Samochodowymi. Po startach w 2006/2007r. zrobił sobie przerwę i teraz powraca.

Niewątpliwie Polski zawodnik nie ma zamiaru zaczynać od poziomu amatorskiego. Swoje starty rozpocznie od Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Jest to dla Polaka duża szansa i osiągnięcie założonego celu. Już podczas startów w rallycrossie Lisek zaznaczał, że starty w Rajdach Samochodowych są jego celem. „To był w zasadzie ostatni moment aby wrócić do motorsportu. Praca, obowiązki rodzinne spowodowały, że kilka lat temu musiałem przerwać starty w rallycrossie. Zawsze jednak marzyłem o rajdach, a teraz dostałem bardzo interesującą propozycję” – powiedział Lisek.

REKLAMA

Zobacz też: 10 zwycięstwo dla Audi w wyścigach długodystansowych

REKLAMA

Samochód jakim będzie startował Marcin to Ford Fiesta w specyfikacji R2 zaprojektowany przez firmę M-Sport z Wielkiej Brytanii. Ta sama firma przygotowuje Fordy Focusy do Samochodowych Mistrzostw Świata (WRC). Baza, z której powstała Radówka to seryjna wersja Fiesty z silnikiem 1.6

Lisek jest już po pierwszych testach swojej rajdówki. Na Dolnym Śląsku przejechał ok. 150 km oesowych. Zawodnik zaznacza, że mimo ciężkiego treningu i trudów przyzwyczajenia się do samochodu jest z niego bardzo zadowolony. Polak planuje w tym sezonie wystartować w pięciu rundach Castrol Edge Fiesta Trophy oraz w ostatniej rundzie RSMP, które odbędą się w listopadzie w Hiszpanii. Marcin na trasach rajdów będzie pilotowany przez młodą Alinę Waleczek. Wspólne straty rozpoczną od Rajdu Elmot.

Zobacz też: Jenson Button zwycięzcą GP Australii

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Specyfikacja Forda Fiesty R2:

- silnika: 1,6 Zetec 16V, 1598cm3, Ti-VCT; 4-cylindrowy rzędowy; DOHC;

- Moc maksymalna: 170 KM przy 7500 obr./min.; moment: 182 Nm przy 5700 obr./min.

- Skrzynia biegów 5-biegowa, sekwencyjna, opracowana przez firmę Sadev

- Zawieszenie: regulowane amortyzatory Reiger ze sprężynami Eibach

- Hamulce: wentylowane tarcze firmy AP;

przód: 310 mm (asfalt) lub 285 mm (szuter), sportowe zaciski czterotłoczkowe;

tył: 280 mm, zaciski jednotłoczkowe;

hydrauliczny hamulec ręczny

- Felgi firmy OZ: asfalt 6,5x16”, szuter 6x15”

- Nadwozie: wielopunktowa spawana klatka bezpieczeństwa

- Wymiary:

długość: 3953 mm

szerokość: 1722 mm

wysokość: 1481 mm

rozstaw osi: 2490 mm

masa: 1030 kg.

Ford Fiesta R2
Marcin Lisek wystartuje w RSMP
Marcin Lisek w swojej Fieście
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Testowanie pojazdów zautomatyzowanych. Resort Infrastruktury ma plan!

Testowanie pojazdów zautomatyzowanych. Resort Infrastruktury ma plan! W ocenie Ministerstwa Infrastruktury, projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym ma zapewnić bezpieczeństwo ruchu drogowego. Projekt trafił do konsultacji.

Auta autonomiczne na drogach publicznych. MI chce testować

Z projektu noweli ustawy Prawo o ruchu drogowym, opublikowanego w poniedziałek na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego (RCL) wynika, że Ministerstwo Infrastruktury chce wprowadzić możliwość testowania pojazdów półautonomicznych i autonomicznych na publicznych drogach.

System RedLight w Kielcach. Na skrzyżowaniu działa aż 36 kamer

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o włączeniu systemu RedLight w Kielcach. Na skrzyżowaniu działa aż 36 kamer. Czym jest system RedLight i jak działa? Kto otrzyma mandat?

Lekkie pojazdy elektryczne - co warto o nich wiedzieć

Większe miasto to zakorkowane ulice, duża emisja dwutlenku węgla i przeciętna prędkość jazdy km/h. Ponadto średnia liczba pasażerów w samochodach poruszających się po miastach to zaledwie 1,3 osoby. Czy lekkie pojazdy elektryczne zrewolucjonizują sposób poruszania się po mieście? 

REKLAMA

KGP: 99 221 interwencji, 380 wypadków drogowych, 22 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 221 interwencji. Byli wzywani do 380 wypadków drogowych.

Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA