Na którym moście w Warszawie jest największy ruch?
REKLAMA
REKLAMA
Ruch pojazdów na warszawskich mostach
Odbudowanym mostem Łazienkowskim przejeżdża ponad 101 tys. pojazdów na dobę, więcej jest tylko na moście Grota-Roweckiego - 162 tys. i Siekierkowskim - 113 tys. Po otwarciu Łazienkowskiego o 1/3 spadło natężenie ruchu na moście Poniatowskiego i Świętokrzyskim - informuje ZDM.
REKLAMA
REKLAMA
Stołeczny Zarząd Dróg Miejskich zmierzył dobowe natężenie ruchu pojazdów na warszawskich mostach w październiku i listopadzie. To pokazuje, jak na rozkład ruchu w mieście wpłynęło ponowne otwarcie mostu Łazienkowskiego 28 października.
Z danych ZDM wynika, że zmniejszyła się liczba samochodów na dwóch śródmiejskich mostach - Świętokrzyskim i Poniatowskiego. Ruch na obu tych przeprawach spadł o 36 proc. Łącznie przez obie te przeprawy przejeżdża ponad 42 tys. pojazdów mniej na dobę - podał w środę na swojej stronie stołeczny Zarząd Dróg Miejskich. Z Poniatowskiego korzysta o ponad 28 tys. aut mniej, a ze Świętokrzyskiego o prawie 14 tys.
Zobacz też: Ile samochodów na dobę przejeżdża przez most Łazienkowski?
Na moście Siekierkowskim natężenie ruchu spadło w ciągu miesiąca o 23 proc. - w październiku jeździło tamtędy ponad 147 tys. pojazdów na dobę, a już listopadzie 113 tys. aut. Niewielkie spadki ZDM odnotował również na moście Śląsko-Dąbrowskim (o 4 proc.) i Gdańskim (o 8 proc.).
W porównaniu z październikiem pojazdów przybyło na dwóch przeprawach na północy Warszawy: moście Skłodowskiej-Curie (wzrost o 4 proc.) i Grota-Roweckiego (wzrost o 2 proc.).
Otwarcie mostu Łazienkowskiego spowodowało wzrost ogólnej liczby pojazdów przekraczających codziennie Wisłę. Podczas gdy natężenie ruchu na Łazienkowskim przekroczyło 100 tys. pojazdów na dobę, z pozostałych przepraw ubyło tylko 80 tys. Łączna liczba pojazdów na mostach wzrosła z 569 tys. w październiku do 594 tys. w listopadzie.
W 2014 r. średnie natężenie na mostach wynosiło 553 194 pojazdów na dobę.
Most Łazienkowski był zamknięty przez ponad osiem miesięcy po pożarze, do którego doszło 14 lutego br. Ogień był gaszony przez 12 godzin; temperatura miejscami sięgała 1000 stopni Celsjusza. Wyłączenie mostu z ruchu spowodowało znaczne utrudnienia komunikacyjne w stolicy. Po ekspertyzie stanu mostu okazało się, że uszkodzenia są poważniejsze niż początkowo szacowano. Zdecydowano, że najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana jego konstrukcji.
Źródło: materiały prasowe PAP
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.