REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Budowa mostu na Odrze w Opolu - konsultacje z mieszkańcami - 25 października

Budowa mostu na Odrze w Opolu - konsultacje społeczne 25 października. Fot. Fotolia
Budowa mostu na Odrze w Opolu - konsultacje społeczne 25 października. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

25 października, w Opolu, odbędą się konsultacje społeczne w sprawie planowanej budowy mostu na Odrze, Mieszkańcy wskażą, czy most będzie częścią trasy średnicowej, czy może częścią obwodnicy południowej.

Władze Opola przeprowadzą 25 października br. konsultacje ws. planowanej budowy nowej przeprawy przez Odrę w mieście. Liczą, że zorganizowanie konsultacji w dniu wyborów parlamentarnych podwyższy frekwencję. Wynik konsultacji ma być znany klika dni po ich przeprowadzeniu.

REKLAMA

Mieszkańcy Opola w konsultacjach mają wskazać, czy miasto powinno wybudować nowy most przez Odrę, który będzie częścią trasy średnicowej, łączącej dzielnicę Zaodrze z Centrum czy też most, który będzie częścią obwodnicy południowej, łączącej południową część miasta z obwodnicą północną przy rondzie na ul. Strzeleckiej oraz która z tych inwestycji powinna być realizowana jako pierwsza.

Zobacz też: Most na Wiśle w Kamieniu już jest przejezdny

REKLAMA

Wiceprezydent Opola Mirosław Pietrucha wyjaśniał, że konsultacje dotyczące budowy nowego mostu przez Odrę w Opolu w formie spotkań z mieszkańcami miasta i zainteresowanymi grupami trwają od miesiąca. Głosowanie 25 października zwieńczy ten proces. „Dajemy w ten sposób naszym mieszkańcom możliwość prostego wyboru pomiędzy obiema podstawowymi z punktu widzenia interesów miasta przeprawami, a w pytaniu trzecim - szansę wyboru, która z tych przepraw ma być realizowana jako pierwsza” – tłumaczył Pietrucha. I dodał: „Jesteśmy oczywiście zdolni podjąć decyzję o budowie nowego mostu samodzielnie, ale chcemy poznać opinię Opolan na ten temat”.

Pietrucha dodał, że konsultacje zdecydowano się przeprowadzić równolegle z wyborami parlamentarnymi, bo w opinii władz miasta frekwencja dzięki temu może być wyższa i opinia głosujących bardziej reprezentatywna.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sekretarz opolskiego urzędu Grzegorz Marcjasz wyjaśnił, że głosowanie w konsultacjach odbędzie się w 63 stałych obwodach głosowania w mieście. „W większości mieszczą się one w miejskich jednostkach oświatowych, do których zwróciliśmy się pisemnie o to, by oprócz lokalu wyborczego wydzieliły też osobne miejsce do przeprowadzenia naszego głosowania” – poinformował.

W każdy z wydzielonych miejsc będą urny i karty. Głosowanie obsługiwać będą pracownicy ratusza, ubrani w specjalne koszulki. Lokale będą czynne od 7 do 21. „By zagłosować trzeba będzie podać imię, nazwisko i PESEL, a potem wypełnić kartę zaznaczając wybrane odpowiedzi” – tłumaczył Marcjasz.

Zobacz też: Budowa drogi S19 do granicy ze Słowacją do 2023 r.?

REKLAMA

Ważne będą tylko głosy mieszkańców, zweryfikowanych na podstawie numeru PESEL. 25 października po godz. 21 głosy zostaną zwiezione z lokali do opolskiego Ratusza. Liczenie potrwa co najmniej tydzień. „Trudno nam jeszcze dokładnie określić jak długo, bo nie wiemy jaka będzie frekwencja” – zaznaczył Marcjasz.

Wiceprezydent Pietrucha dodał, że miasto rozważa też możliwość wykorzystania do głosowania systemu elektronicznego. Takie głosowanie mogłoby potrwać kilka dni. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w najbliższym czasie.

Obwodnica południowa w całości ma domknąć ring wokół Opola, łącząc istniejącą już obwodnicę północną od strony wyjazdu w kierunku autostrady A4 i Wrocławia czy Brzegu, z jej fragmentem kończącym się od strony wyjazdu z Opola w kierunku Strzelec Opolskich i Katowic. Październikowe konsultacje mają dotyczyć fragmentu tej obwodnicy z mostem przez Odrę wiodącym od ul. Krapkowickiej do ronda na ul. Strzeleckiej. Z kolei trasa średnicowa ma połączyć dodatkowym mostem przez Odrę zachodnią i wschodnią część miasta. (PAP)

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

REKLAMA

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

REKLAMA

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA