REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Budowa mostu na Odrze w Opolu - konsultacje z mieszkańcami - 25 października

Budowa mostu na Odrze w Opolu - konsultacje społeczne 25 października. Fot. Fotolia
Budowa mostu na Odrze w Opolu - konsultacje społeczne 25 października. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

25 października, w Opolu, odbędą się konsultacje społeczne w sprawie planowanej budowy mostu na Odrze, Mieszkańcy wskażą, czy most będzie częścią trasy średnicowej, czy może częścią obwodnicy południowej.

Władze Opola przeprowadzą 25 października br. konsultacje ws. planowanej budowy nowej przeprawy przez Odrę w mieście. Liczą, że zorganizowanie konsultacji w dniu wyborów parlamentarnych podwyższy frekwencję. Wynik konsultacji ma być znany klika dni po ich przeprowadzeniu.

REKLAMA

Mieszkańcy Opola w konsultacjach mają wskazać, czy miasto powinno wybudować nowy most przez Odrę, który będzie częścią trasy średnicowej, łączącej dzielnicę Zaodrze z Centrum czy też most, który będzie częścią obwodnicy południowej, łączącej południową część miasta z obwodnicą północną przy rondzie na ul. Strzeleckiej oraz która z tych inwestycji powinna być realizowana jako pierwsza.

Zobacz też: Most na Wiśle w Kamieniu już jest przejezdny

REKLAMA

Wiceprezydent Opola Mirosław Pietrucha wyjaśniał, że konsultacje dotyczące budowy nowego mostu przez Odrę w Opolu w formie spotkań z mieszkańcami miasta i zainteresowanymi grupami trwają od miesiąca. Głosowanie 25 października zwieńczy ten proces. „Dajemy w ten sposób naszym mieszkańcom możliwość prostego wyboru pomiędzy obiema podstawowymi z punktu widzenia interesów miasta przeprawami, a w pytaniu trzecim - szansę wyboru, która z tych przepraw ma być realizowana jako pierwsza” – tłumaczył Pietrucha. I dodał: „Jesteśmy oczywiście zdolni podjąć decyzję o budowie nowego mostu samodzielnie, ale chcemy poznać opinię Opolan na ten temat”.

Pietrucha dodał, że konsultacje zdecydowano się przeprowadzić równolegle z wyborami parlamentarnymi, bo w opinii władz miasta frekwencja dzięki temu może być wyższa i opinia głosujących bardziej reprezentatywna.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sekretarz opolskiego urzędu Grzegorz Marcjasz wyjaśnił, że głosowanie w konsultacjach odbędzie się w 63 stałych obwodach głosowania w mieście. „W większości mieszczą się one w miejskich jednostkach oświatowych, do których zwróciliśmy się pisemnie o to, by oprócz lokalu wyborczego wydzieliły też osobne miejsce do przeprowadzenia naszego głosowania” – poinformował.

W każdy z wydzielonych miejsc będą urny i karty. Głosowanie obsługiwać będą pracownicy ratusza, ubrani w specjalne koszulki. Lokale będą czynne od 7 do 21. „By zagłosować trzeba będzie podać imię, nazwisko i PESEL, a potem wypełnić kartę zaznaczając wybrane odpowiedzi” – tłumaczył Marcjasz.

Zobacz też: Budowa drogi S19 do granicy ze Słowacją do 2023 r.?

REKLAMA

Ważne będą tylko głosy mieszkańców, zweryfikowanych na podstawie numeru PESEL. 25 października po godz. 21 głosy zostaną zwiezione z lokali do opolskiego Ratusza. Liczenie potrwa co najmniej tydzień. „Trudno nam jeszcze dokładnie określić jak długo, bo nie wiemy jaka będzie frekwencja” – zaznaczył Marcjasz.

Wiceprezydent Pietrucha dodał, że miasto rozważa też możliwość wykorzystania do głosowania systemu elektronicznego. Takie głosowanie mogłoby potrwać kilka dni. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w najbliższym czasie.

Obwodnica południowa w całości ma domknąć ring wokół Opola, łącząc istniejącą już obwodnicę północną od strony wyjazdu w kierunku autostrady A4 i Wrocławia czy Brzegu, z jej fragmentem kończącym się od strony wyjazdu z Opola w kierunku Strzelec Opolskich i Katowic. Październikowe konsultacje mają dotyczyć fragmentu tej obwodnicy z mostem przez Odrę wiodącym od ul. Krapkowickiej do ronda na ul. Strzeleckiej. Z kolei trasa średnicowa ma połączyć dodatkowym mostem przez Odrę zachodnią i wschodnią część miasta. (PAP)

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA