REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Podpisano umowy na kolejne odcinki dróg ekspresowych S16 i S17

Dariusz Klimczak
Podpisano umowy na kolejne odcinki dróg ekspresowych S16 i S17
Radek Pietruszka
PAP

REKLAMA

REKLAMA

Podpisano umowy na kolejne odcinki dróg ekspresowych S16 i S17. W piątek, 27 września minister infrastruktury Dariusz Klimczak wziął udział w podpisaniu umów na projekt i budowę drogi ekspresowej S16 Olsztyn Wschód – Barczewo oraz projekt i budowę drogi ekspresowej S17 Piaski Wschód – Łopiennik.

W komunikacie Ministerstwa Infrastruktury poinformowano, że drogi te powstaną w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.). Łączna długość dróg ekspresowych i obwodnic, które powstaną w wyniku podpisanych od początku tego roku umów przekroczyła 400 km. A ich wartość to ponad 15 mld zł. Spośród 31 umów, aż 24 dotyczy dróg ekspresowych — powiedział cytowany w komunikacie minister infrastruktury Dariusz Klimczak.

REKLAMA

S16 Olsztyn Wschód – Barczewo

Chodzi o kolejny etap rozbudowy drogi ekspresowej S16. Inwestycja mieści się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, w powiecie olsztyńskim.  W komunikacie przekazano, że droga ekspresowa S16 powstanie w śladzie obecnej DK16. Będzie liczyła ok. 11,5 km. „Istniejąca droga krajowa zostanie dostosowana do parametrów klasy S, zarówno dzięki dobudowie drugiej jezdni, jak i przebudowie konstrukcji niektórych odcinków istniejącej już drogi. Wybudowane zostaną także dodatkowe jezdnie umożliwiające obsługę przyległych terenów” - dodano. Poinformowano także, że powstaną także nowe węzły drogowe: Wójtowo oraz Łęgajny, natomiast węzeł Barczewo zostanie dostosowany do parametrów klasy S. 

S17 Piaski Wschód – Łopiennik

Odcinek drogi ekspresowej S17 Piaski Wschód – Łopiennik będzie przebiegać nowym śladem. Zlokalizowany jest w województwie lubelskim. W większości, odcinek ten będzie przebiegać wzdłuż obecnej drogi krajowej nr 17. W komunikacie poinformowano, że Istniejący węzeł Piaski Wschód, gdzie łączą się trasy S12 i S17, zostanie przebudowany oraz że zostaną wybudowane trzy nowe węzły: Piaski Południe, Fajsławice oraz Łopiennik.

S11 w województwie wielkopolskim

W komunikacie przekazano także, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w tym tygodniu ogłosiła przetargi na projekt i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S11 w woj. wielkopolskim, o długości ponad 30 km. Chodzi o odcinki Przygodzice – Ostrzeszów Północ (ponad 12 km) i Ostrzeszów Północ – Kępno Północ (blisko 18 km). Mają zostać zrealizowane w latach 2025-2029 w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Bez dofinansowania zakupu w programie Mój elektryk sprzedaż samochodów elektrycznych w Polsce całkowicie wyhamuje

W rok niemal podwoiła się liczba samochodów elektrycznych zarejestrowanych w Polsce. Teraz jednak nastąpiło gwałtowne hamowanie tego trendu. Eksperci prognozują: polska droga do elektromobilności wyglądała na długą, teraz zaś zniknęła nawet perspektywa mety.

Senne koszmary polskich kierowców: kradzież samochodu lub awaria auta w drodze. A jaka jest rzeczywistość

Awaria na drodze i związane z nią holowanie, kradzież samochodu oraz zderzenie ze zwierzyną  – to największe obawy polskich kierowców. Są na tyle silne, że wielu zamieniają się w koszmary senne. Na szczęście na co dzień przykre zdarzenia związane z autem są zgoła inne.

Branża transportowa ma się coraz gorzej. Co może pomóc?

Kryzys gospodarczy staje się coraz bardziej widoczny. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 roku liczba ogłoszonych upadłości wzrosła o 14% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, podczas gdy liczba rozpoczętych postępowań restrukturyzacyjnych spadła o 6,9%. Jedna z branż, która ma najtrudniej to branża transportowa.

Czego najbardziej obawiają się kierowcy, a co rzeczywiście im się przytrafia?

Jakie są największe obawy Polaków w związku z samochodem? A co przytrafia się kierowcom najczęściej? Co dziesiąty kierowca nie boi się o swój samochód. Co piątego nic złego na drodze nie spotkało. 

REKLAMA

W Warszawie możesz natknąć się na przewoźników bez prawa jazdy

"Przewozy 2024" to akcja policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mundurowi skontrolowali kierowców świadczących przewozy na aplikację. 

Jechał ponad 180 km/h, bo odreagowywał stres, dostał słony mandat

25-latek jechał ponad 180 km/h bo odreagowywał stres. Stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 5 tys. zł oraz 15 punktów karnych.

89 stacji ładowania pojazdów elektrycznych już jest, w planach 60 nowych. Gdzie?

Kierowcy z Łodzi mają już 89 punktów, w których mogą naładować samochody elektryczne. Łódzki magistrat poinformował, że kolejnych 60 stacji jest w planach. 

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni. Widać to zwłaszcza w zatłoczonych miastach. Z badań wynika także, że kobiety bardziej skupiają się na kwestiach ekologicznych. 

REKLAMA

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii, 0,2 promile w Polsce. Jazda pod wpływem powodem 6500 zgonów w UE

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii i Malcie, 0,2 promile w Polsce. Okazuje się, że jazda pod wpływem jest powodem 6500 zgonów w Unii Europejskiej. Państwa planują jednak obniżanie limitów. Gdzie jest całkowity zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu?

Nowy samochód dla Polaka: nie elektryk i nie auto z tradycyjnym silnikiem – więc co

Najpierw decyzja Unii Europejskiej o rychłym zaprzestaniu rejestracji i produkcji aut z tradycyjnymi silnikami na benzynę i olej napędowy. Teraz wahanie, i nieoficjalne wiadomości, że z tak radykalnym krokiem trzeba zaczekać. Zamieszkanie na rynku motoryzacyjnym trwa i czy wpływa znacząco na decyzje zakupowe?

REKLAMA