REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wakacje 2022, drogi w Polsce i statystyki. Co mówią dane?

Wakacje 2022, drogi w Polsce i statystyki. Co mówią dane?
Wakacje 2022, drogi w Polsce i statystyki. Co mówią dane?
Warszawa

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje 2022, drogi w Polsce. I choć ilość wypadków była mniejsza oraz oznaczała mniejszą ilość zabitych, wciąż niepokoi ilość pijanych kierowców.

Wakacje 2022, drogi w Polsce. Ile było wypadków? Mniej.

Statystycznie rzecz biorąc, w sezonie letnim zdarza się największa ilość wypadków. I nie inaczej było też w wakacje 2022 roku. Policja odnotowała w okresie od czerwca do sierpnia 6 538 wypadków, w których zginęły 502 osoby i 7 568 zostało rannych. Dobra informacja? Dane te poprawiły się w stosunku do roku ubiegłego. W wakacje 2021 miało miejsce 7 366 wypadków, w których zginęło 669 osób, a 8 655 zostało rannych.

REKLAMA

Wakacje 2022, <a class=drogi w Polsce"/>

Wakacje 2022, drogi w Polsce

Wakacje 2022, drogi w Polsce i statystyki. Co mówią dane?

Yanosik

Mniej wypadków, ale więcej jeździliśmy w tym roku

Wakacje 2022 były bezpieczniejsze na polskich drogach? Wszystko na to wskazuje. A dane są o tyle optymistyczne, że w roku 2022 np. użytkownicy aplikacji Yanosik statystycznie pokonywali większą ilość kilometrów. W czerwcu wskaźnik był wyższy aż o 29 proc., lipcu 18 proc., a sierpniu 16 proc.

Wakacje 2022, drogi w Polsce

Wakacje 2022, drogi w Polsce

Wakacje 2022, drogi w Polsce i statystyki. Co mówią dane?

Yanosik

Najgorsze dni pod względem zdarzeń drogowych w wakacje 2022

W tym punkcie trzy ciekawostki. A więc:

  • Najwięcej wypadków drogowych miało miejsce 24 czerwca (99 wypadków). Wówczas zginęło 5 osób, a 115 zostało rannych.
  • Najwięcej osób zginęło w wypadkach drogowych 7 sierpnia (14 osób), a 83 osoby zostały ranne. W tym dniu doszło do 65 wypadków.
  • Największą liczbę kierujących po spożyciu alkoholu zatrzymano 16 sierpnia – było to 528 osób. W tym dniu doszło do 65 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły 3 osoby, a 78 zostało rannych.

Problemem są pijani kierowcy. Tu statystyki nie maleją

Widoczna jest tendencja spadkowa w liczbie ofiar i poszkodowanych w wypadkach w tegorocznym sezonie letnim, w porównaniu z ubiegłym rokiem. Niestety wciąż odnotowywana jest duża liczba kierujących po spożyciu alkoholu. W tym roku najwięcej osób zatrzymano 16 sierpnia, czyli dzień po dodatkowym wolnym ustawowo dniu. – komentuje Andrzej Mejer, Yanosik.

Statystyki nie pozostawiają złudzeń. W każdym z miesięcy wakacyjnych zatrzymywanych było blisko 11 tys. osób prowadzących po spożyciu alkoholu. To nie są dobre dane...

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wakacje 2022, drogi w Polsce. Czy przekraczaliśmy prędkość?

No dobrze, a jak wyglądały wskazania prędkościomierza w naszych autach w okresie wakacyjnym? W każdym z miesięcy wakacyjnych blisko 70 proc. kierowców poruszało się z przepisową prędkością – tak wynika z mocno optymistycznych danych Yanosika zebranych wśród użytkowników aplikacji. Największy udział miały przekroczenia dopuszczalnej prędkości do 20 km/h. W przedziale od 0 do 10 km/h było ich nieco ponad 13 proc., a przedziale od 10 do 20 km/h blisko 10 proc.

Wakacje 2022, drogi w Polsce

Wakacje 2022, drogi w Polsce

Wakacje 2022, drogi w Polsce i statystyki. Co mówią dane?

Yanosik

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

REKLAMA

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

REKLAMA

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. 2 000 zł mandatu i 15 punktów karnych

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. Kiedy zaczną działać nowe systemy RedLight? Gdzie zostaną rozlokowane? Jakie mandaty obowiązują w przypadku przejazdu na czerwonym świetle?

REKLAMA