Dziecko w rozgrzanym samochodzie? Kolejny przypadek...
REKLAMA
REKLAMA
- Dziecko w rozgrzanym samochodzie w Zatorze
- Ojciec zostawił dziecko w aucie, bo to... spało
- Dziecko zostawione w aucie. Dobrze że reagujemy!
- Dziecko w rozgrzanym samochodzie, czyli wyrok od 3 miesięcy
Dziecko w rozgrzanym samochodzie w Zatorze
Sobota, 18 czerwca, godz. 15:30, pasaż handlowy przy ul. Słowackiego w Zatorze. Funkcjonariusze dyżurujący pod numerem alarmowym 112 otrzymali zgłoszenie, że w tym właśnie miejscu stoi zaparkowany Volkswagen, a w jego wnętrzu przebywa i płacze mała dziewczynka – jak się później okazało, dwuletnia. Sytuację widziała ekspedientka pobliskiego sklepu. Zauważyła, że auto ma odryglowane zamki, a więc wydostała z niego dziecko i je uspokoiła.
REKLAMA
Ojciec zostawił dziecko w aucie, bo to... spało
Właściciel samochodu i ojciec dziecka dotarł na miejsce dopiero po kilkunastu minutach. Był to 39-letni obywatel Ukrainy. Tłumaczył funkcjonariuszom, że zostawił dziecko w aucie, bo to spało... Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.
Dziecko zostawione w aucie. Dobrze że reagujemy!
Zła informacja? Od lat prowadzone są akcje, które mają uświadamiać, że w samochodzie pozostawionym na słońcu latem nie można zostawiać dziecka czy zwierzęcia. W kabinie może być nawet 60 czy 70 stopni Celsjusza! Ten przykład niestety pokazuje, że program uświadamiania nie jest przesadnie skuteczny. Dobra informacja? Fajnie, że stajemy się społeczeństwem obywatelskim. W sensie ktoś widząc dziecko zamknięte w samochodzie, wezwał na miejsce służby i te podjęły reakcję. W przeciwnym razie być może tytuł tego materiału by brzmiał: Dziecko zmarło w aucie...
Dziecko w rozgrzanym samochodzie, czyli wyrok od 3 miesięcy
Na koniec jeszcze jedno. Pozostawienie dziecka w samochodzie stojącym na słońcu nie zawsze zakończy się mandatem karnym. Równie dobrze postępowanie może się przenieść do sądu. Tak stanie się w przypadku, w którym policjanci zakwalifikują czyn jako naruszenie art. 160 par. 2 Kodeksu Karnego. Narażenie życia lub zdrowia dziecka oznacza karę więzienia od 3 miesięcy do 5 lat. Jeżeli kierowcy nie pamiętają o niebezpieczeństwie takiej sytuacji, powinni być chociaż świadomi konsekwencji prawnych.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.