REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Używane: Honda Civic VIII (2006 - 2011) - opinie i typowe usterki

Używane: Honda Civic VIII (2006 - 2011) - opinie i typowe usterki
Używane: Honda Civic VIII (2006 - 2011) - opinie i typowe usterki
Materiały prasowe Honda

REKLAMA

REKLAMA

Ta Honda naprawdę zaszokowała. Ze względu na nietuzinkowe nadwozie, została nazwana przez kierowców UFO. Czy jednak pod dyskusyjną urodą nadal ukrywa się sprawdzona technologia?

Ósma generacja hitowego Civica została zaprezentowana w 2006 roku i przyniosła… potężne zaskoczenie. Tak, poprzednik był nieco futurystyczny. Jego futuryzm opierał się jednak głównie na stworzeniu podobieństwa do minivana. W tym przypadku japońscy projektanci stworzyli bryłę, która wyglądała kosmicznie! Pas przedni hatchbacka prezentuje się tak, jakby wcześniej pełnił rolę rekwizytu na planie filmu science fiction. Spojler wtopiony w tylną szybę z kolei wygląda świetnie, ale zdecydowanie ogranicza widoczność, a klamka przednich drzwi jest chromowana i klasyczna - wygląda jakby została odkręcona od starej, amerykańskiej lodówki.

REKLAMA

Używane: Honda Civic VIII - nadwozie ze świata… UFO!

Posunięcie było bez wątpienia odważne. W końcu należy pamiętać o tym, że np. w Europie znaczną część kierowców Civica stanowią ludzie starsi. Czy wygląd w stylu UFO odstraszył klientów? Nic podobnego. Auto było produkowane do roku 2011. W tym czasie sprzedało się w ilości sięgającej 1,7 miliona sztuk. A taki wynik spokojnie można nazwać dużym sukcesem w segmencie C. Poza tym spore zainteresowanie kierowców świadczy o jednej rzeczy. Futurystyczna bryła Hondy Civic VIII zmieniła bazę klientów japońskiej marce. Hatchback od teraz zaczął się podobać dużo młodszej klienteli.

Zobacz również: Używany Peugeot 308 (2007 - )- francuski Golf

UFO na zewnątrz, UFO w środku. Deska rozdzielcza to połać gładko ukształtowanego plastiku porośnięta serią drobnych przycisków. Zaraz za kierownicą pojawia się sporej wielkości ekran, na którym Honda wyświetla zegary. Kabina Civica ma kilka zalet. Oferuje dużą ilość miejsca pasażerom, jest wyposażona w naprawdę wygodne fotele, które dobrze trzymają w zakrętach oraz daje dostęp do przestronnego bagażnika. 456 litrów w hatchbacku to świetny wynik w segmencie C! Wady? Obsługa pojazdu jest momentami mało intuicyjna, pojęcie widoczności do tyłu praktycznie nie istnieje, a plastiki są twarde i szybko rysują się.

Używane: Honda Civic VIII (2006 - 2011) - opinie i typowe usterki

Używane: Honda Civic VIII (2006 - 2011) - opinie i typowe usterki

Materiały prasowe Honda

Paleta silnikowa używanej Hondy Civic VIII składa się głównie z silników benzynowych. Ofertę otwierały dwie jednostki o pojemności 1.4 litra. Choć okazują się one tytanicznie trwałe, zdecydowanie brakuje im mocy - pierwsza miała 83, a druga 100 koni mechanicznych. Dużo lepszym wyborem jest Civic 1.8 i-VTEC. 140-konny motor być może nie rzuca na kolana za sprawą 174 Nm momentu obrotowego, mimo wszystko rozpędza Civica do 100 km/h już w 8,9 sekundy, a do tego spala w mieście poniżej 9 litrów benzyny. To dobry wynik jak na jednostkę wolnossącą.

Używane: Honda Civic VIII - 1.8 i-VTEC to najlepszy wybór

Kolejne zalety? Bez wątpienia na listę warto wpisać trwałość. Regularny serwis silnika 1.8 i-VTEC wydłuża czas życia benzyniaka do setek tysięcy kilometrów. A przez regularny serwis należy rozumieć nie tylko wymianę oleju, ale też regulację luzu zaworowego czy wymianę oleju w skrzyni manualnej (według zaleceń producenta co 120 tysięcy kilometrów). Warto pamiętać też o kontroli poziomu smarowidła. Benzyniaki Hondy mają bowiem tendencję do spalania niewielkich ilości oleju w czasie eksploatacji.

Zobacz również: Używany Golf VI: lepszy z dieslem!

REKLAMA

Używany Civic VIII często jest napędzany silnikiem diesla 2.2 i-CTDi. To pierwszy ropniak zaprojektowany przez inżynierów Hondy i silnik, który ma naprawdę dużą ilość zalet! 140-konny motor rozpędza Hondę do pierwszej setki w 8,7 sekundy. Oferuje zatem dobrą dynamikę. W tym samym czasie spala w mieście nieco ponad 6 litrów oleju napędowego - a to wynik naprawdę przyzwoity. Poza tym diesel Hondy choć nowoczesny (dwumasa, wtrysk common rail i turbo) jest trwały. Do przebiegu na poziomie 250 - 300 tysięcy kilometrów rzadko miewa poważne awarie - choć znane są przypadki wymiany w ramach gwarancji rozciągniętego łańcucha rozrządu. Wady? Na rynku ciężko znaleźć zadbany egzemplarz wysokoprężnego Civica ósmej generacji.

Japończycy podczas projektowania zawieszenia Hondy Civic VIII postawili na… krok wstecz! Co to oznacza? Przednie koła są resorowane za sprawą kolumn McPhersona. W przypadku tyłu zastosowana została belka skrętna - choć u poprzedników pojawiały się wielowahacze. Japończyk oferuje dość dobre właściwości jezdne. Pewnie trzyma się drogi podczas jazdy w zakręcie, a do tego za sprawą prostszej konstrukcji, zminimalizowany został margines dla działania ewentualnych awarii. Co się może popsuć? Głównie spada odbój z jednego z amortyzatorów w przodu. Jeżeli chodzi o tuleje belki, to wytrzymują one spokojnie 200 tysięcy kilometrów.

Używane: Honda Civic VIII (2006 - 2011) - opinie i typowe usterki

Używane: Honda Civic VIII (2006 - 2011) - opinie i typowe usterki

Materiały prasowe Honda

Używane: Honda Civic VIII - awarie to głównie drobiazgi

Używana Honda Civic VIII miewa dwa poważne problemy. Pierwszym jest wariujące sterowanie automatycznej przekładni - wymiany często wymaga sterownik. Drugim usterki elektronicznego modułu wspomagania układu kierowniczego - nowy kosztuje jakieś 4 tysiące złotych. Poza tym awarie mają raczej charakter drobiazgów. Kierowcy skarżą się np. na skrzypiący pedał sprzęgła, przygasające zegary, niewielkie ogniska korozji na nadwoziu czy usterki centralnego zamka. Zarówno oryginalne części, jak i serwis w ASO są drogie. Koszty eksploatacji można zatem obniżyć wybierając fachowy warsztat niezrzeszony.

Zobacz również: Używane: Honda Civic VII (2000 - 2006) - opinie i typowe usterki

Używana Honda Civic VIII kosztuje co najmniej 7 - 8 tysięcy złotych. To kwota, która okaże się wystarczająca, jednak wyłącznie w przypadku zakupu zarejestrowanego w Polsce Anglika. Na model w wersji z kierownicą umieszczoną po lewej stronie kupujący musi wydać nieco więcej - jakieś 12 tysięcy złotych. Najdroższy Civic UFO na rynku wtórnym może być wyceniony nawet na 37 - 38 tysięcy złotych. Każda Honda jest dość dobrze wyposażona. Standard zawiera m.in. komplet poduszek powietrznych, system stabilizacji toru jazdy oraz klimatyzację.

Używane: Honda Civic VIII - podsumowanie:

W dniu premiery w roku 2006 Honda Civic VIII szokowała! Dziś UFO mocno spowszedniało. A jako że w tym samym czasie okazuje się być konstrukcją dość trwałą, gwarantuje przestronność kabiny pasażerskiej i jeden z największych bagażników w segmencie C, nie ma się co dziwić że Polacy chętnie wybierają Hondę z rynku wtórnego. Jaką wersję kupić? Z eksploatacyjnego punktu widzenia najlepiej poszukiwać benzyniaka 1.8 litra. To on zapewni przyzwoitą oszczędność połączoną z wysoką trwałością i dobrymi osiągami.

Używane: Honda Civic VIII - dane techniczne producenta:

Silnik Moc Moment obrotowy Przyspieszenie 0 - 100 km/h Prędkość maksymalna Spalanie w mieście/średnio/w trasie w l na 100 km
1.4 i-DSi 83 KM 119 Nm 14,6 s. 170 km/h 7,6/5,9/4,9
1.4 i-VTEC 100 KM 127 Nm 13,0 s. 177 km/h 7,3/5,9/5,0
1.8 i-VTEC 140 KM 174 Nm 8,9 s. 205 km/h 8,6/6,6/5,5
2.0 i-VTEC 200 KM 193 Nm 6,6 s. 235 km/h 12,7/9,1/7,0
2.2 i-CTDi 140 KM 340 Nm 8,7 s. 205 km/h 6,5/5,1/4,3

Używane: Honda Civic VIII - ceny części zamiennych:

  • filtr oleju - od 12 zł
  • filtr powietrza - od 23 zł
  • filtr paliwa - od 23 zł
  • filtr kabinowy - od 18 zł
  • zestaw łańcucha rozrządu - od 661 zł
  • pasek wielorowkowy - od 59 zł
  • tarcza hamulcowa przód - od 102 zł
  • tarcza hamulcowa tył - od 52 zł
  • klocki hamulcowe (komplet na oś) - od 47 zł
  • łącznik stabilizatora - od 26 zł
  • końcówka drążka kierowniczego - od 30 zł
  • amortyzator - od 100 zł
  • sprzęgło komplet - od 387 zł
  • koło dwumasowe - od 1591 zł

Używane: Honda Civic VIII (2006 - 2011) - opinie i typowe usterki
Materiały prasowe Honda
Używane: Honda Civic VIII (2006 - 2011) - opinie i typowe usterki
Materiały prasowe Honda
Używane: Honda Civic VIII (2006 - 2011) - opinie i typowe usterki
Materiały prasowe Honda
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Miesiącami szukano sprawcy dziurawienia opon. Odkrycie, kto za tym stoi było zaskakujące

    We włoskim miasteczku od kilku miesięcy szukano sprawcy dziurawienia opon w samochodach. Odkrycia dokonano dzięki nagraniom z kamer monitoringu. Okazało się, że był to pies. Jak to się stało, że zniszczył tyle samochodów?

    Nowy Opel Corsa Hybrid. MHEV pojedzie nawet kilometr na samym prądzie

    Opel Corsa po liftingu po raz pierwszy w historii modelu otrzymał lekką hybrydę. MHEV w niemieckim hatchbacku może mieć 100 lub 136 koni mocy. A to nie koniec dobrych informacji na temat tego auta.

    Opony całoroczne a zimowe. Które są lepsze?

    Opony na zimę to opony zimowe? Dziś to już nie jest takie oczywiste. Zwłaszcza że na rynku pojawił się szereg opon całorocznych. Czy wielosezonówka może stanowić realną alternatywę?

    Mandat za jazdę nieodśnieżonym samochodem w 2023 r. Kara może być liczona w tysiącach

    Jazda nieodśnieżonym samochodem stanowi wykroczenie. A w 2023 r. na kierowców czeka wyjątkowo surowa kara. Bo gdy policjanci zaczną podliczać kolejne składowe wykroczenia, uzbiera się kilka tysięcy złotych. Ładna sumka!

    REKLAMA

    Płatność za paliwo samochodem, czyli aplikacja Skody Pay to Fuel

    Płatność za paliwo samochodem to nowy pomysł Skody. Kierowca po zatankowaniu pojazdu może uruchomić aplikację Pay to Fuel, wsiąść do auta i po prostu odjechać. Płatność dokona się automatycznie i w pełni zdalnie. Jak działa ten system? I jakie są jego wymagania?

    Ukrainiec ukarany za brak prawa jazdy. Choć prawo jazdy miał...

    Ukrainiec został ukarany przez polski sąd za brak prawa jazdy. Dokument wydany w Ukrainie posiadał, ale ten stracił ważność. To jednak mogło nie mieć znaczenia w świetle ustawy przedłużającej jego ważność w Polsce. Tego sąd jednak nie sprawdził. RPO wystąpił z kasacją.

    Nowa benzyna E10 od 1 stycznia 2024 r. na stacjach. Co gdy silnik nie jest dostosowany do nowego PB 95?

    1 stycznia 2024 r. na polskich stacjach pojawi się nowa benzyna E10. Zastąpi oferowane dotychczas PB 95 E5. A to oznacza jedno. Właściciele starszych samochodów powinni sprawdzić, czy ich samochód jest dostosowany do nowego paliwa.

    Czy można przerobić samochód spalinowy na elektryczny?

    Przerobienie samochodu na napęd elektryczny staje się nośnym hasłem. Nośnym, ale czy realnym? Istnieje taka możliwość. Konwersje pojazdów spalinowych na elektryczne są jak najbardziej wykonalne. Takimi właśnie przeróbkami zajmuje się nawet polska firma.

    REKLAMA

    Zmiany w Park & Ride Warszawa. Ładowanie elektryków będzie płatne. Zniknie Karta Eko

    Podczas parkowania w ramach Park & Ride Warszawa kierowcy samochodów elektrycznych stracą możliwość bezpłatnego ładowania pojazdu i zniknie wydawana im Karta Eko. A to nie koniec zmian. Kiedy zaczną obowiązywać?

    Jak się produkuje dywaniki samochodowe?

    Dywaniki samochodowe to część wyposażenia aut, na którą kierowcy zwracają coraz większą uwagę. Rzadko jednak zastanawiamy się nad tym, jak dywaniki zostały wyprodukowane. Okazuje się, że to wcale nie taki łatwy proces...

    REKLAMA