REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Opel Corsa E po liftingu

Subskrybuj nas na Youtube
Opel Corsa, Fot. Opel
Opel Corsa, Fot. Opel

REKLAMA

REKLAMA

Na początku 2010 roku, Opel zmodyfikował zawieszenie, układ kierowniczy i silniki dostępne w Corsie. Wówczas zmiany dotyczyły wyłącznie mechaniki. Teraz przyszedł czas na wygląd małego Opla. Corsa po liftingu prezentuje się świeżo i agresywnie.

Założeniem stylistów podczas przeprowadzania liftingu Corsy, było upodobnienie jej do reszty członków nowej rodziny Opla. Z przodu zmiany są najbardziej widoczne. Zamontowano nowe reflektory, przebudowano maskę oraz zmieniono proporcje dolnego i górnego grilla. Te zabiegi nadały Corsie sportowego i agresywnego charakteru, który można dodatkowo podkreślić jednym z sześciu modeli felg. W palecie dostępnych lakierów znajdziemy trzy nowe pozycje: biel Guacamole, wyrazistą zieleń Grasshopper oraz ciepłą, brązową Hennę. W sumie do wyboru jest aż piętnaście lakierów.

REKLAMA

Zobacz również: Nowy Opel Calibra

REKLAMA

Nowa Corsa oferuje też więcej możliwości indywidualizacji. Do serii Color Line dołącza kolejna odmiana – Linea. Mamy w niej do wyboru dziewięć kolorów nadwozia z biegnącymi wzdłuż maski i dachu dwoma pasami. W kolorze pasów malowane są również felgi i lusterka.

Wnętrze zostało także zmodyfikowane. Choć wygląd deski rozdzielczej nie uległ zmianie, to producent zapewnia, że materiały, z których ją wykonano już tak. Dodatkowo możliwe jest wiele modyfikacji kolorystycznych konsoli centralnej. Nowością są podgrzewane fotele i kierownica – Corsa jest jedynym autem w swojej klasie, które oferuje podgrzewanie kierownicy. Jednak najważniejszą nowością we wnętrzu małego Opla jest system audio-informacyjny Touch & Connect. Wśród jego elementów znajdziemy nawigację z dotykowym ekranem, wejście AUX, porty USB oraz technologię Bluetooth.

Innymi nowinkami technologicznymi są adaptacyjne reflektory AFL z funkcją doświetlania zakrętów oraz system Hill Start Assist, który pomaga w ruszaniu ze wzniesienia, zapobiegając staczaniu się samochodu. Jedyną zmianą dotyczącą jednostek napędowych jest wprowadzenie do silnika 1.3 CDTI ecoFLEX, systemu Start/Stop, który – według producenta – ma zapewnić zużycie paliwa na poziomie 3,5 l na 100 km. Ponadto odświeżona Corsa będzie dostępna od połowy roku z fabryczną instalacją gazową.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Opel Astra Sports Tourer

Ceny Opla Corsy po liftingu zaczynają się od 39,7 tys. złotych, za wersję 3-drzwiową z najsłabszym, 65-konnym silnikiem, a kończą na sportowej odmianie OPC z silnikiem 1.6 Turbo o mocy 192 KM, za 87,2 tys. złotych. Wspomniana wcześniej wersja 1.3 CDTI ecoFLEX o mocy 95 KM, ze standardowo montowanym systemem Start/Stop, to wydatek 55,7 tys. złotych.

Opel Corsa, Fot. Opel
Opel Corsa, Fot. Opel
Opel Corsa, Fot. Opel
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Taniej na stacjach! Już w przyszłym tygodniu kierowcy zatankują wyraźnie taniej – znamy nowe ceny paliw

Nadchodzą spadki cen paliw, które wielu kierowców przyjmie z ulgą. Analitycy portalu e-petrol.pl prognozują wyraźne obniżki cen benzyny 95-oktanowej oraz autogazu, które pojawią się już w nadchodzącym tygodniu. Dobra wiadomość dla wszystkich wybierających się w wakacyjne podróże – będzie taniej przy dystrybutorze.

Prawie ⅓ osób sprzedających używane samochody spotkała się z próbą oszustwa. Na co zwracać uwagę i jak się chronić przed nieuczciwymi praktykami?

Rynek sprzedaży samochodów używanych coraz częściej staje się polem działania oszustów, którzy wykorzystują zaufanie czy determinację sprzedających. Z raportu CARFAX wynika, że w Polsce aż 30 proc. sprzedawców zetknęło się z podejrzanymi zachowaniami, jak próba skopiowania dokumentów pojazdu, czy z kradzieżą samochodu. By zminimalizować prawdopodobieństwo strat, warto stosować odpowiednie środki ostrożności i zasadę ograniczonego zaufania wobec potencjalnych klientów.

Nowy egzamin na prawo jazdy 2025. Za te błędy oblejesz od razu – zobacz pełną listę

Od lipca 2025 roku jeden błąd wystarczy, by zakończyć egzamin na prawo jazdy wynikiem negatywnym – bez możliwości dokończenia jazdy. Zobacz, co się zmieniło, które błędy kończą egzamin natychmiast i jak się do niego przygotować.

Od kiedy nowy tachograf 2025? Błędy lokalizacji, problemy z czasem pracy [OBSŁUGA]

Od kiedy w przewozach międzynarodowych Unii Europejskiej obowiązuje wyłącznie nowy tachograf (G2V2)? Jak go obsługiwać? Są błędy lokalizacji i problemy z czasem pracy. Na co uważać, by uniknąć kar?

REKLAMA

5 tys. euro kary dla przewoźnika. 120 euro mandatu dla kierowcy. Kary za złe zabezpieczenie ładunku podczas transportu za granicą [Normy]

Złe zabezpieczenie ładunku podczas transportu za granicą może słono kosztować przewoźnika i kierowcę. W Niemczech przewoźnik zapłaci nawet 5 tys. euro kary, a kierowca 120 euro mandatu. Jakie są przepisy i normy w krajach UE?

Kupiłeś opony w internecie? Podatek PCC w 2025 może Cię zaskoczyć – zobacz, kiedy zapłacić i jak uniknąć kary

W 2025 roku fiskus sprawdza, kto powinien zapłacić podatek PCC za zakupy online. Jeśli kupiłeś opony przez internet: na OLX, Allegro lub Facebook Marketplace i możesz mieć obowiązek złożenia deklaracji PCC-3 i zapłacenia należnego podatku. Podatek od zakupu opon przez internet dotyczy także osób prywatnych. Zobacz, kiedy trzeba zapłacić PCC, ile wynosi kara za brak zgłoszenia oraz jak uniknąć konsekwencji.

Wakacyjny drink i… utracone prawo jazdy? Co grozi za alkohol na wodzie i ścieżkach

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stanowi poważne zagrożenie – niezależnie od tego, czy poruszamy się po drogach, wodzie czy ścieżkach rowerowych. Przepisy są w tym względzie jasne, choć w niektórych sytuacjach mogą budzić wątpliwości. Warto wiedzieć, jakie konsekwencje grożą za nieodpowiedzialne zachowanie, w tym potencjalna utrata prawa jazdy.

KGP: 122 159 interwencji, 550 wypadków drogowych, 37 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 122 159 interwencji. Byli wzywani do 550 wypadków drogowych.

REKLAMA

Punkty karne: ile możesz mieć, kiedy się kasują, jak odzyskać prawo jazdy?

Zastanawiasz się, ile punktów karnych możesz mieć i kiedy znikają z Twojego konta? Interesują Cię najnowsze przepisy na 2025 rok dotyczące kasowania punktów, kursów redukcyjnych i tego, jak nie stracić prawa jazdy ani nie przepłacić za OC w 2025 roku? Ten kompleksowy przewodnik rozwieje wszelkie wątpliwości. Dowiedz się, co oznaczają punkty karne, jak działają nowe limity dla doświadczonych i początkujących kierowców, a także jakie są konsekwencje przekroczenia dozwolonej liczby punktów.

Nowe kary dla kierowców 2025. Rząd właśnie przyjął projekt. Konfiskata auta, więzienie, dożywotni zakaz prowadzenia

Rządowa ofensywa przeciwko piratom drogowym! W dniu 3.07.2025 Rada Ministrów przyjęła projekt nowych przepisów dla kierowców, który ma skuteczniej walczyć z najgroźniejszymi przestępstwami na drogach. Koniec z brawurą, nielegalnymi wyścigami i lekceważeniem zakazów. Bandyci drogowi mogą spodziewać się surowych kar, w tym nawet przepadku pojazdu, dożywotniego zakazu prowadzenia i więzienia. Zmiany w Kodeksie karnym i Prawie o ruchu drogowym mają wejść w życie jeszcze w 2025 roku i stanowić punkt zwrotny w walce o bezpieczeństwo na polskich drogach.

REKLAMA