REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Tata Indica Vista

fot. Tata
fot. Tata

REKLAMA

REKLAMA

Indica Vista to następca wysłużonej Indicy. Indyjski koncern uważa, że niska cena oraz dobra zwrotność sprawią, że 5-drzwiowa Vista będzie konkurencyjnym graczem w segmencie B.

Auto jest dostępne na Polskim rynku od sierpnia 2010. Klienci mogą kupić wersję z 1.4 litrowym silnikiem benzynowym o mocy 75 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 114 Nm, oraz Diesla z układem Common Rail o pojemności 1.3 litra, generującego również 75 KM, przy momencie obrotowym równym 190 Nm. Obie jednostki Tata skonstruowała we współpracy z Fiatem. Producent informuje, że auto w obu wersjach osiąga prędkość maksymalną 170 km/h. Do setki wersja benzynowa rozpędzi się w 18.4 s, Disel będzie potrzebował 16.4 s. Vista z silnikiem benzynowym zadowoli się średnio 5.9 litra benzyny na 100 km, jednostka wysokoprężna na tym samym dystansie spali o jeden litr oleju napędowego mniej.

REKLAMA

Zobacz również: Tata Nano

REKLAMA

Wyposażenie pojazdu zostało przygotowane tylko w jednej wersji. Indica Vista w standardzie posiada klimatyzację, elektrycznie podnoszone szyby przednie i tylne, centralny zamek, dwie poduszki powietrzne, ABS czy uchwyty na napoje. Za metalizowany alarm, radio czy autoalarm trzeba będzie dodatkowo zapłacić.

Wnętrze pojazdu ma zapewnić pasażerom komfortowe warunki podróży, ale jego przestronność uzyskano kosztem bagażnika, którego pojemność wynosi tylko 232 litry.
Dzięki tylnej kanapie dzielonej 60/40, w razie potrzeby będzie można przewieźć większe towary. Zegary umieszczono centralnie, na utrzymanej w dwóch tonach desce rozdzielczej.

Listwy boczne, lusterka i zderzaki są w kolorze karoserii, a atrapa chłodnicy ma strukturę plastra miodu. Warto wspomnieć, że projekt nadwozia Indicy Vista stworzył polski designer Justyn Norek.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Fiat na Salonie w Paryżu

Zaprojektowana z myślą o ruchu miejskim Tata Indica Vista może pochwalić się promieniem zawracania wynoszącym 5 metrów. Auto kosztuje 29 950 zł w wersji z silnikiem benzynowym oraz 34 950 zł w wersji z Dieslem. Indyjski koncern dalej chce podbijać serca klientów oferując im przede wszystkim tanie auta.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA