REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Teren zabudowany

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Widzisz znak D-42? Uważaj, to pułapka! Zaraz możesz stracić prawo jazdy

Znak D-42 stanowi drogową pułapkę. Kierowcy często na niego nie reagują. Tuż za jego linią może jednak stać patrol, który na brak reakcji kierującego tylko czeka. Skutkiem stanie się mandat do 5 tys. zł i... odebranie prawa jazdy!

50 km/h przez całą dobę: od kiedy nowe przepisy?

50 km/h przez całą dobę: od kiedy zaczną obowiązywać nowe przepisy? Ich wejście w życie zostało określone na 1 czerwca. Czy posypią się mandaty?

Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Co grozi?

Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym jest obwarowane nie tylko dużym mandatem. Kierowca może nawet stracić prawo jazdy!

Prędkość w terenie zabudowanym 2021 r. Niższy limit w miastach?

Prędkość w terenie zabudowanym zostanie ograniczona. Projekt przygotowany przez rząd oznacza m.in. zmniejszenie limitu szybkości w nocy.

REKLAMA

Obszar zabudowany a miejscowość - jakie są różnice?

Dziś opowiemy o tym, czym tak właściwie różni się obszar zabudowany od miejscowości i kiedy te pojęcia stają się zbieżne.

Teren zabudowany: zasady jasno wynikają z przepisów

Wszyscy kierowcy powinni pamiętać o tym, jak wygląda definicja obszaru zabudowanego. Zasady panujące na nim przypomnimy jednak w tym materiale.

Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym – 2019 r.

Przekroczenia prędkości to jedne z najczęściej popełnianych wykroczeń na polskich drogach. Kierowcy, którzy nie zdejmą w porę nogi z gazu, mogą zostać ukarani mandatem w wysokości nawet do 500 zł, a ci którzy przekroczą prędkość o ponad 50 km/h pożegnają się z prawem jazdy na 3 miesiące, chyba że udowodnią, że działali w stanie wyższej konieczności.

Odbieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości jest niekonstytucyjne?

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że niekonstytucyjne jest bezsprzeczne odbieranie prawa jazdy, kiedy kierujący autem przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym. Nie uwzględnia się w takich przypadkach np. stanu wyższej konieczności usprawiedliwiającego kierowcę.

REKLAMA

Czy wyprzedzając inny samochód można przekroczyć dopuszczalną prędkość?

Czy jeśli chcąc wyprzedzić samochód poruszający się przede mną, muszę przekroczyć dopuszczalną prędkość naruszam przepisy kodeksu drogowego?

Dopuszczalna prędkość na drogach

O ile dopuszczalna maksymalna prędkość nie jest ograniczona znakami drogowymi- kierowców obowiązują limity prędkości uzależnione od rodzaju drogi i miejsca, a nawet pory dnia.

Używanie klaksonu

W klakson wyposażony jest każdy samochód – nie można go jednak nadużywać

REKLAMA