REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Miejsce parkingowe – jak je wybrać?

Jakubowski Ryszard
W czasach, kiedy w miastach coraz trudniej o miejsca parkingowe, wybrzydzanie i wybieranie miejsca na postój samochodu może budzić co najwyżej zdziwienie u innych kierowców.
W czasach, kiedy w miastach coraz trudniej o miejsca parkingowe, wybrzydzanie i wybieranie miejsca na postój samochodu może budzić co najwyżej zdziwienie u innych kierowców.

REKLAMA

REKLAMA

W czasach, kiedy w miastach coraz trudniej o miejsca parkingowe, wybrzydzanie i wybieranie miejsca na postój samochodu może budzić co najwyżej zdziwienie u innych kierowców.

Miejsca których należy unikać do parkowania:

REKLAMA

1. Pod drzewami, zwłaszcza odwiedzanymi przez ptaki. Ptasie odchody nie są ozdobą karoserii i szyb, a zawarte w nich resztki kwasów żołądkowych ptaka mogą często oddziałać niszcząco na lakier. Podczas burzy i przy silnym wietrze, a nawet samoistnie potrafią się łamać gałęzie i spadając, mogą uszkodzić karoserię i potłuc szyby.
2. Tuż przy wyjazdach z bram. Wjeżdżający lub wyjeżdżający z nich większy samochód może niechcący uszkodzić zbyt blisko zaparkowane auto.

Zobacz również: Jak parkować w ciasnych miejscach?

3. W miejscach odludnych albo takich, gdzie są dziesiątki zaparkowanych na dłużej samochodów, np. w pobliżu dworców kolejowych i autobusowych. Złodzieje bardzo lubią takie miejsca.
4. Na odludnych parkingach w pobliżu mniejszych miejscowości i wiosek. To królestwo miejscowych drobnych złodziejaszków.
5. Na drogach wewnętrznych i osiedlowych, a zwłaszcza zbyt blisko budynków, nawet gdy nie jest to w żaden sposób zabronione. Mieszkańcy, zwłaszcza niezmotoryzowani, nie lubią gdy narusza się ich prywatność. Granice tej „prywatności” są nieokreślone, zaś kary dla kierowców, którzy je naruszą, są dotkliwe: przecięte co najmniej 2 opony, karoseria ubrudzona nieczystościami, urwane lusterka, ziemniak wbity w rurę wydechową – to tylko nieliczne sankcje, jakie mogą spotkać mało domyślnego kierowcę.

Zobacz również: Jak bezpiecznie cofać do garażu i w bramy posesji?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

6. Tam, gdzie kręcą się tzw. parkingowi, czyli pijaczkowie, deklarujący „pilnowanie” samochodu w zamian za kilka złotych. Nieskorzystanie z ich „usług” kończy się często porysowaniem gwoździem karoserii samochodu skąpego kierowcy.
7. Na chodnikach w sposób, utrudniający pieszym przechodzenie. Przepisy mówią co prawda, że wystarczy zostawić przechodniom przejście o szerokości 1,5 m, ale nie wszyscy przechodnie znają prawo, więc stosują swoje kryteria oceny winy i kary, zwykle uszkadzając lub brudząc źle, ich zdaniem, zaparkowane auto.
8. Na wąskich ulicach jako ostatnie w szeregu. Ktoś, dla kogo jezdnia jest za wąska, taranuje w pierwszej kolejności auta na końcu szeregu, a więc im dalej od niego, tym bezpieczniej.
9. W zagłębieniach terenu przy niepewnej pogodzie. Studzienki ściekowe i przydrożne rowy nie zawsze są w stanie odprowadzić dostatecznie szybko wodę opadową.
10. W pobliżu miejsc, gdzie są powadzone jakieś prace na drodze lub na wysokości. Pracujące na drodze maszyny są takim samym zagrożeniem, jak przedloty, spadające z rusztowań.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 106 383 interwencji, 394 wypadków drogowych, 33 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 383 interwencji.

Kluczowe połączenie Polski z Ukrainą. Droga S17 się wydłuża: nowy odcinek coraz bliżej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakończyła przetarg na kolejny odcinek drogi ekspresowej S17. Odcinek Piaski Wschód - Łopiennik, o długości 16,6 km, stanie się ważnym elementem trasy łączącej Polskę z Ukrainą. Przetarg wygrało konsorcjum Aldesa Construcciones Polska oraz Aldesa Construcciones, które zrealizuje projekt za 810 mln zł. Inwestycja obejmuje nie tylko budowę nowej drogi, ale także rozwój infrastruktury dla bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Co oznacza ta inwestycja dla polskiej sieci drogowej i jak wpłynie ona na komunikację międzynarodową?

Koniec dopłat do leasingu e-aut: rynek elektromobilności w Polsce zagrożony?

Samochody elektryczne to bardziej ekologiczna wersja tradycyjnych aut. Osoby decydujące się na zakup takiego pojazdu dotychczas mogły liczyć na dofinansowanie. Leasing, będący jedną z najpopularniejszych form finansowania zakupu nowych pojazdów, cieszył się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród przedsiębiorców. To właśnie oni stanowią ponad 80% klientów nabywających elektryczne samochody osobowe w Polsce. Niestety od 1 września br. NFOŚIGW podjął decyzję dotyczącą wstrzymania dopłat. Jak to wpłynie na rynek elektryków?

Automatyczny zwrot prawa jazdy. Czy wszyscy z niego skorzystają? 10 września weszły w życie nowe rozwiązania

Zgodnie z opublikowanym komunikatem Ministra Cyfryzacji z 8 sierpnia 2024 r. od wtorku, 10 września 2024 r. zaczęły obowiązywać nowe rozwiązania techniczne dotyczące m.in. zwrotu zatrzymanego prawa jazdy.

REKLAMA

Tesla zdetronizowana w Europie. Nowy lider rynku samochodów elektrycznych

Tesla, znana marka samochodów elektrycznych, w 2024 roku była znacznie rzadziej wybierana przez klientów z Europy. W porównaniu z 2023 rokiem, w którym to firma świętowała triumfy na europejskim rynku, ilość sprzedanych modeli była sporym rozczarowaniem. Co spowodowało taki spadek sprzedaży? Kto wyprzedził ubiegłorocznego lidera?

Złamana ręka a prowadzenie auta. Czy można wsiąść za kółko z ręką w gipsie?

Urazy takie jak złamania, znacząco wpływają na codzienne funkcjonowanie. Nie tylko utrudniają, ale czasem wręcz uniemożliwiają wykonywanie niektórych czynności. Jedną z nich może być jazda samochodem. Czy prowadzenie pojazdu z ręką w gipsie jest legalne? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

KGP: 119 918 interwencji, 545 wypadków drogowych, 41 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie pierwszego tygodnia września. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 119 918 interwencji.

Odcinkowe pomiary prędkości nielegalne? Sprawdzamy. Co grozi kierowcom i kiedy mogą nie przyjąć mandatu?

Odcinkowe pomiary prędkości to coraz popularniejszy w Polsce sposób na wychwytywanie i karanie kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie dopuszczalnych prędkości. Nowe urządzenia rejestrujące, służące do automatycznej kontroli średniej prędkości na wyznaczonym odcinku drogi, wyrastają jak grzyby po deszczu, a wraz z nimi mnożą się pytania kierowców o legalność tej formy pomiarów prędkości. Jak się okazuje – wątpliwości te są uzasadnione.

REKLAMA

Nowa funkcja dla kierowców. Google Maps wprowadza aktualizację

Mapy Google są na bieżąco udoskonalane. Google często wprowadza nowe, przydatne funkcje, w tym wiele udogodnień dla kierowców. Tym razem na użytkowników czekają aż dwie nowości. Na czym polegają te nowe funkcje Google Maps? Dowiesz się z tego artykułu.

Ten dokument będzie mógł mieć już 17-latek. Zaskakująca propozycja ministerstwa

Posiadanie prawa jazdy to dla wielu bardzo ważna kwestia. Możliwość prowadzenia samochodu przynosi wiele korzyści, zarówno w życiu codziennym i zawodowym. Coraz częściej z wybranych kategorii prawa jazdy (takich jak AM czy B1) korzystają już 14- czy 16-latkowie. Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało zmiany w dostępie do prawa jazdy kat. B. Czego one dotyczą? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

REKLAMA