REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Miejsce parkingowe – jak je wybrać?

Jakubowski Ryszard
W czasach, kiedy w miastach coraz trudniej o miejsca parkingowe, wybrzydzanie i wybieranie miejsca na postój samochodu może budzić co najwyżej zdziwienie u innych kierowców.
W czasach, kiedy w miastach coraz trudniej o miejsca parkingowe, wybrzydzanie i wybieranie miejsca na postój samochodu może budzić co najwyżej zdziwienie u innych kierowców.

REKLAMA

REKLAMA

W czasach, kiedy w miastach coraz trudniej o miejsca parkingowe, wybrzydzanie i wybieranie miejsca na postój samochodu może budzić co najwyżej zdziwienie u innych kierowców.

Miejsca których należy unikać do parkowania:

REKLAMA

1. Pod drzewami, zwłaszcza odwiedzanymi przez ptaki. Ptasie odchody nie są ozdobą karoserii i szyb, a zawarte w nich resztki kwasów żołądkowych ptaka mogą często oddziałać niszcząco na lakier. Podczas burzy i przy silnym wietrze, a nawet samoistnie potrafią się łamać gałęzie i spadając, mogą uszkodzić karoserię i potłuc szyby.
2. Tuż przy wyjazdach z bram. Wjeżdżający lub wyjeżdżający z nich większy samochód może niechcący uszkodzić zbyt blisko zaparkowane auto.

Zobacz również: Jak parkować w ciasnych miejscach?

3. W miejscach odludnych albo takich, gdzie są dziesiątki zaparkowanych na dłużej samochodów, np. w pobliżu dworców kolejowych i autobusowych. Złodzieje bardzo lubią takie miejsca.
4. Na odludnych parkingach w pobliżu mniejszych miejscowości i wiosek. To królestwo miejscowych drobnych złodziejaszków.
5. Na drogach wewnętrznych i osiedlowych, a zwłaszcza zbyt blisko budynków, nawet gdy nie jest to w żaden sposób zabronione. Mieszkańcy, zwłaszcza niezmotoryzowani, nie lubią gdy narusza się ich prywatność. Granice tej „prywatności” są nieokreślone, zaś kary dla kierowców, którzy je naruszą, są dotkliwe: przecięte co najmniej 2 opony, karoseria ubrudzona nieczystościami, urwane lusterka, ziemniak wbity w rurę wydechową – to tylko nieliczne sankcje, jakie mogą spotkać mało domyślnego kierowcę.

Zobacz również: Jak bezpiecznie cofać do garażu i w bramy posesji?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

6. Tam, gdzie kręcą się tzw. parkingowi, czyli pijaczkowie, deklarujący „pilnowanie” samochodu w zamian za kilka złotych. Nieskorzystanie z ich „usług” kończy się często porysowaniem gwoździem karoserii samochodu skąpego kierowcy.
7. Na chodnikach w sposób, utrudniający pieszym przechodzenie. Przepisy mówią co prawda, że wystarczy zostawić przechodniom przejście o szerokości 1,5 m, ale nie wszyscy przechodnie znają prawo, więc stosują swoje kryteria oceny winy i kary, zwykle uszkadzając lub brudząc źle, ich zdaniem, zaparkowane auto.
8. Na wąskich ulicach jako ostatnie w szeregu. Ktoś, dla kogo jezdnia jest za wąska, taranuje w pierwszej kolejności auta na końcu szeregu, a więc im dalej od niego, tym bezpieczniej.
9. W zagłębieniach terenu przy niepewnej pogodzie. Studzienki ściekowe i przydrożne rowy nie zawsze są w stanie odprowadzić dostatecznie szybko wodę opadową.
10. W pobliżu miejsc, gdzie są powadzone jakieś prace na drodze lub na wysokości. Pracujące na drodze maszyny są takim samym zagrożeniem, jak przedloty, spadające z rusztowań.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

REKLAMA

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

REKLAMA

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

REKLAMA