REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Bridgestone dostał certyfikat SBT za ambitny cel CO2

Bridgestone dostał certyfikat SBT za ambitny cel CO2
Bridgestone dostał certyfikat SBT za ambitny cel CO2
Bridgestone

REKLAMA

REKLAMA

Bridgestone dostał certyfikat SBT. Science Based Targets oznacza ambitny cel redukcji emisji CO2 wyznaczony przez firmę do roku 2030.

Bridgestone dostał certyfikat SBT. Co to oznacza?

Inicjatywa Science Based Targets (SBTi) przyznaje certyfikaty firmom, które wyznaczyły cele w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych. Cele te muszą być oparte na podstawach naukowych, obejmować okresy od 5 do 10 lat i być zgodne z poziomami określonymi w Porozumieniu paryskim. Teraz SBTi zatwierdziła cele redukcji emisji CO2 do 2030 roku wyznaczone przez Bridgestone Group.

REKLAMA

Neutralność pod względem emisji CO2. Fabryki, ale też dostawcy

REKLAMA

Bridgestone zmierza do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, pracując jednocześnie nad zwiększeniem swojego wkładu w redukcję emisji CO2. W tym celu firma podejmuje działania zmierzające do poprawy efektywności energetycznej swojej działalności produkcyjnej oraz wykorzystania energii odnawialnej.

To jednak nie koniec, bo Bridgestone dąży do zmniejszenia emisji CO2 w całym łańcuchu dostaw i cyklu życia produktu, który obejmuje zakup surowców, dystrybucję, eksploatację, ponowne wykorzystanie i recykling. I wszystko wskazuje na to, że cele te może się udać wykonać. W końcu w ciągu ostatnich siedmiu lat firma utrzymała ocenę A- lub wyższą w rankingu CDP, związaną z aktywnym przeciwdziałaniem zmianom klimatu.

Bridgestone stawia na energię ze źródeł odnawialnych

No dobrze, ale jak konkretnie Bridgestone ma zamiar dążyć do neutralności emisyjnej? Bridgestone kładzie szczególny nacisk na dążenie do pozyskiwania ponad 50% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych do 2023 roku i osiągnięcia niemal 100% odnawialnej energii elektrycznej do 2030 roku. Jej dotychczasowe przejście na energię odnawialną dotyczy całej energii elektrycznej kupowanej we wszystkich lokalizacjach Bridgestone EMIA w Europie, czterech zakładach w Japonii (Hikone, Shimonoseki, Tosu i Kitakyushu) oraz dwóch zakładach w Chinach (Tianjin i Wuxi).

Kolejnym krokiem na drodze do osiągnięcia wyznaczonych celów stało się rozpoczęcie wykorzystywania energii słonecznej w zakładach w Tajlandii, Stanach Zjednoczonych i Europie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Neutralność zapewnią też nowe technologie opon

Bridgestone rozszerza ofertę opon wyposażonych w innowacyjną technologię ENLITEN. Zaprojektowana m.in. dla pojazdów elektrycznych (EV), technologia ENLITEN gwarantuje najwyższe standardy zarówno w zakresie ochrony środowiska, jak i wydajności jazdy. Pomaga zwiększyć zasięg i wydajność pojazdów elektrycznych poprzez zmniejszenie oporów toczenia. Może być wykorzystana do obniżenia wagi opony, a dzięki zwiększonej odporności na zużycie przyczynia się do oszczędzania surowców.

Ekologiczne zaopatrzenie w surowce. Kolejny krok Bridgestone

W celu osiągnięcia neutralności węglowej, w 2021 roku firma częściowo zmieniła swoją globalną politykę zaopatrzenia w surowce. Zgodnie z jej założeniami, Bridgestone będzie współpracować z dostawcami w celu zmniejszenia emisji CO2 w początkowych obszarach łańcucha dostaw. Aby pomóc dostawcom w pełni zrozumieć politykę firmy, Bridgestone organizuje spotkania wyjaśniające jej założenia.

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

REKLAMA

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

REKLAMA

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. 2 000 zł mandatu i 15 punktów karnych

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. Kiedy zaczną działać nowe systemy RedLight? Gdzie zostaną rozlokowane? Jakie mandaty obowiązują w przypadku przejazdu na czerwonym świetle?

REKLAMA