Jak zabezpieczyć opony po sezonie?
REKLAMA
REKLAMA
Kiedy zmienić opony na zimowe?
Materiał ten warto zacząć od przypomnienia. Pamiętajcie o tym, że optymalnym momentem wymiany opon na zimowe jest czas, w którym w ciągu dnia temperatura na zewnątrz oscyluje w granicy 7 stopni Celsjusza. A pojawienie się w zakładzie wulkanizacyjnym z pewnością sprawi, że w waszej głowie pojawią się dwa pytanie. Jak przechowywać opony letnie po sezonie? I jak zabezpieczyć opony letnie po sezonie? Odpowiedzmy na obydwa.
REKLAMA
Jak przechowywać opony po sezonie?
Pierwszym krokiem jest opisanie opon przez wulkanizatora. Powinien użyć do tego kredy odpornej na działanie wody. Gdzie przetrzymywać opony? Kluczowych jest kilka wskaźników. Miejsce takie powinno:
- nie mieć dostępu do słońca,
- oferować stałą i to najlepiej niską temperaturę,
- nie być zbyt wilgotne,
- nie powodować, że guma będzie miała kontakt z olejem lub innymi płynami eksploatacyjnymi.
Warto pamiętać też o tym, że opony pozbawione felg nie powinny spoczywać na sobie, bo układanie stosu grozi odkształceniami, szczególnie tych opon, które leżą na samym dole. Znacznie lepiej jest je stawiać pionowo obok siebie.
Jak zabezpieczyć opony po sezonie?
Jak zabezpieczyć opony po sezonie? Konieczna jest konserwacja. W ten sposób kierujący będzie miał pewność, że po kilku miesiącach ogumienie będzie się nadawało do ponownego montażu. Całe szczęście sama konserwacja jest dość prosta.
Polecana jest pianka do konserwacji opon, która chroni tworzywo przed promieniami UV, ozonem lub spękaniem spowodowanym upływem czasu. Taki preparat wypiera kurz i zanieczyszczenia oraz pozwala zachować właściwy wygląd. Piankę rozpyla się równomiernie na oczyszczonej powierzchni opony, a potem wystarczy poczekać, aż wyschnie – mówi Jacek Wójcik z Würth Polska.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.