REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Co wybrać: koło zapasowe czy zapas w sprayu?

Robert Kuśpiel
Fot. newspress
Fot. newspress

REKLAMA

REKLAMA

Producenci aut coraz rzadziej wyposażają samochody w pełnoprawne koło zapasowe. Kierowcy otrzymują koło zapasowe w sprayu. Niestety często dochodzi do sytuacji, w której okazuje się, że jest ono nieskuteczne i uniemożliwi nam dalszą jazdę.

Jest kilka powodów, dla których rezygnujemy z koła zapasowego. Najczęściej jest to butla z gazem lub chęć wygospodarowania więcej miejsca w bagażniku.
Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie pełnowymiarowego koła lub dojazdówki. Koło zapasowe w sprayu jest skuteczne w niektórych przypadkach. Należy pamiętać, że nie jest to „lekarstwo” na każde uszkodzenie.

REKLAMA

Zobacz również: Jakie jest prawidłowe ciśnienie w oponach?

REKLAMA

Zapas w sprayu jest w stanie uszczelnić małe uszkodzenia. Jeśli podczas jazdy uchodzi nam powietrze, możemy dopompować różnicę sprayem. Kiedy ujdzie nam całe powietrze z koła, może się okazać, że spray nie jest w stanie napompować koła. W takim wypadku niezastąpione jest tradycyjne koło zapasowe. Wadą sprayu jest to, że nie jest w stanie uszczelnić większych uszkodzeń.

Opona napełniona sprayem zazwyczaj nie nadaje się do ponownego użycia. W środku jest ubrudzona preparatem, który zaaplikowaliśmy do wnętrza opony. Można się pokusić o umycie takiej opony, jednak trzeba zrobić to bardzo dokładnie. Kompromisem pomiędzy pełnowymiarowym kołem a sprayem jest dojazdówka. Zajmuje ona mało dużo miejsca. Jeśli mamy butlę z gazem, możemy kupić pokrowiec, w który włożymy dojazdówkę i położymy do bagażnika.

Zobacz również: Czy naprawić koło po wjechaniu w dziurę?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Decydując się na spray, podejmujemy pewne ryzyko. Może się okazać w najmniej oczekiwanym momencie, że spray nie jest w stanie poradzić sobie z danym uszkodzeniem.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

Uciekał przed kontrolą drogową, spowodował kolizję. Ale to dopiero początek kłopotów

Kierujący renaultem 46-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej przy jednej ze stołecznych ulic. Uciekając przed patrolem, spowodował kolizję. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Zima zaskoczyła? Czyli śniegowy chaos obnażył urzędnicze zaniedbania

Intensywne opady śniegu w sobotę 11 i niedzielę 12 stycznia, które sparaliżowały wiele regionów naszego kraju, obnażyły braki w przygotowaniu do zimy. Choć meteorolodzy ostrzegali przed trudnymi warunkami, które nadchodzą, rzeczywistość okazała się jeszcze bardziej dotkliwa. Zamiast cieszyć się zimowymi krajobrazami, kierowcy zmagali się z nieodśnieżonymi drogami.

REKLAMA

Rekordowa sprzedaż samochodów w grudniu. Toyota i Renault wciąż obiektami największego pożądania

Specjalne oferty na koniec roku oraz widmo wyższych cen od nowego roku spowodowały historyczny miesiąc w polskim przemyśle motoryzacyjnym. Zarejestrowano najwięcej samochodów od początku notowań, a wszystkie marki samochodów osobowych z TOP 20 odnotowały wzrost rejestracji.

Problemy z serwisem odstraszają Polaków od zakupu samochodów elektrycznych

Obawy dotyczące kosztów serwisowania i dostępności odpowiednich usług skłaniają część Polaków do odkładania decyzji o zakupie samochodu elektrycznego. Jak wynika z Barometru Nowej Mobilności, co 11. Polak podziela te wątpliwości. Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair, podkreśla, że serwis samochodów elektrycznych, mimo początkowych obaw, nie różni się znacząco od serwisu aut spalinowych, a często bywa tańszy.

REKLAMA