REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Ford Mondeo MK3: renowacja gałki drążka zmiany biegów - poradnik

Robert Kuśpiel
Renowacja gałki drążka zmiany biegów w Fordzie Mondeo. fot. Newspress
Renowacja gałki drążka zmiany biegów w Fordzie Mondeo. fot. Newspress

REKLAMA

REKLAMA

Wytarta gałka zmiany biegów, jest dosyć częstym widokiem w każdym samochodzie. Jednak jet sposób, żeby wyglądała jak nowa. Pokazujemy, jak zmienić wygląd gałki w Fordzie Mondeo MK3.

Oczywiście, możemy wymienić całą gałkę drążka zmiany biegów, bądź oddać ją do obszycia, jednak, my postaramy się uratować gałkę w takim stanie, w jakim jest obecnie, czyli mocno wytartą.

REKLAMA

Do tego będzie nam potrzebny specjalny zestaw do renowacji skóry. Najlepiej zdecydować się na dobrze wyposażony zestaw firmy Renoskór. W jego skład wchodzi zmywacz do czyszczenia skóry, lakier, oraz farba do skóry. Mamy dosyć duży wybór. Firma Renoskór pozwala nam wybierać spośród dużej ilości kolorów.

Zobacz również: Ford Mondeo MK3: montaż podświetlenia drzwi

REKLAMA

Poza wspomnianym zestawem, będziemy potrzebować: gąbki do nakładania preparatów, bawełnianej szmatki, nożyka, taśmy malarskiej, oraz suszarki. Najpierw zaczynamy od demontażu gałki z lewarka skrzyni biegów. Jeśli się z tym uporamy, proponujemy przenieść sobie warsztat pracy w miejsce dobrze wentylowane. Pierwszy krok w procesie renowacji to wyczyszczenie powierzchni.

Robimy to za pomocą zmywacza. Bardzo dokładnie czyścimy powierzchnię całej gałki. Musimy pozbyć się starego lakieru, oraz farby. Szczególną uwagę zwracamy w wyjątkowo przetartych miejscach. Wszelkie zabrudzenia, oraz pot wniknęły w głąb skóry. Po wyczyszczeniu gałki, na metalowy kapsel z rozkładem biegów przylepiamy taśmę malarską. Ewentualny nadmiar taśmy przycinamy za pomocą nożyka. Zabezpieczając kapsel, unikniemy pobrudzenia farbą jego powierzchni.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Ford Mondeo: wymiana czujnika temperatury

Za pomocą gąbki, rozprowadzamy małą ilość farby po powierzchni gałki. Teraz suszymy całą powierzchnię. Oczywiście, nie poprzestajemy na jednej warstwie, najlepiej jest nanieść od 2 do 4 warstw. Po każdej warstwie powtarzamy czynność suszenia.

Następnie przystępujemy do lakierowania powierzchni gałki. Metoda działania jest taka sama, jak w przypadku farby. Lakier znacznie szybciej schnie od farby i nie musimy długo czekać pomiędzy nakładaniem warstw.

Kiedy lakier dobrze przeschnie, montujemy gałkę do samochodu. Efekt, jaki uzyskamy, może nas przyjemnie zaskoczyć. Gałka będzie wyglądać jak nowa, nie będzie żadnego śladu po miejscach, gdzie skóra była mocno wytarta. Nie musimy się martwić, że po dotknięciu, farba zostanie nam na ręku, tak się nie stanie.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA