Pęknięty zderzak. Jak go naprawić?
REKLAMA
REKLAMA
Pęknięty zderzak można zespawać w przystosowanym do tego warsztacie. Jeśli mamy do czynienia ze zwykłym pęknięciem, fachowiec musi dobrać podobne tworzywo. Natomiast, jeśli chodzi o jakieś większe uszkodzenia, powinniśmy, w miarę możliwości, pozbierać fragmenty zderzaka z miejsca kolizji. To znacznie ułatwi naprawę mechanikowi.
REKLAMA
Materiały do produkcji zderzaków nie nadają się do klejenia. Trzeba więc dobrać odpowiedni komponent, aby można było go zespawać. Jest to metoda tańsza od wymiany, bez względu na markę auta.
Zobacz też: Czy wiesz jak usunąć nalepki ze zderzaka?
To łatwy zabieg dla fachowca. Nawet jeśli potrzebny jest droższy lakier luksusowego modelu auta, koszt naprawy razem z demontażem, polakierowaniem i montażem może wynieść maksymalnie 200-250 złotych. Dla porównania, koszt nowego zderzaka do Mercedesa E-Klasy to wydatek kilku tysięcy złotych, bez lakieru i malowania.
Brak elementów
Jeśli nie uda nam się pozbierać wszystkich elementów z uszkodzonego zderzaka, dobry fachowiec potrafi naprawić szkodę fragmentami ze zderzaka podobnego modelu.
Problem może wystąpić w momencie, gdy kolizja mocno uszkodziła mocowanie zderzaka i jest konieczność ingerencji blacharza.
Zobacz też: Jak wymienić zderzaki?
Po zespawaniu zderzaka nakłada się warstwę szpachli, którą następnie należy oszlifować i wygładzić. Zderzak po takim zabiegu wygląda jak nowy.
Zakłady oferujące tego typu usługi również często zajmują się naprawą pękniętych lusterek, spojlerów, osłon oraz mocowań chłodnic i reflektorów.
Elementy po takiej naprawie są równie wytrzymałe, co oryginalne części.
REKLAMA
REKLAMA