Co zrobić z pękniętą szybą - wymienić czy naprawić?
REKLAMA
REKLAMA
Szyba w aucie jest ważniejszym elementem niż nam się wydaje. Odpowiada w dużej mierze za usztywnienie nadwozia i bezpieczeństwo w aucie podczas wypadku. Podczas jazdy jest poddawana wysokim naprężeniom i drganiom, które mogą bardzo szybko powiększyć uszkodzenie.
REKLAMA
Zobacz też: Czy warto wymienić szybę na nową a jeśli tak, to kiedy to zrobić?
REKLAMA
Koszt czołowej szyby zaczyna się od 300zł. Koszt naprawy zależy od wielkości pęknięcia, z którym mamy do czynienia. Ważne jest, żeby naprawić szybę jak najszybciej. Z czasem pęknięcia na pewno zaczną się rozprzestrzeniać, a wtedy będziemy zmuszeni ponieść dużo wyższe koszta.
Fachowiec w specjalistycznym serwisie oczyści dokładnie odprysk punktowy, co jest konieczne do jego usunięcia, następnie specjalną żywicą wypełnia ubytek, po czym utwardzi wypełnienie lampą emitującą promienie UV. Po wyschnięciu żywicy ślady naprawy są widoczne tylko dla osoby która wie, gdzie było uszkodzenie. Jest to niemal doskonały sposób na naprawę szyby.
Zobacz też: Jak pozbyć się problemu parujących szyb?
Gdy mamy do czynienia z podłużnym pęknięciem również zaczynamy od czyszczenia ciśnieniowego. Następnie, za pomocą wkrętarki i specjalnego wiertła do szkła, nawiercane są bardzo delikatnie dwa otwory na obu końcach pęknięcia i, podobnie jak w poprzednim przypadku, szczelina jest wypełniana, a następnie utwardzana promieniami UV.
W przypadku tego typu naprawy szyba nie traci swoich funkcji i nie grozi już nam nagłe rozprzestrzenienie się pęknięcia. Jest to stu procentowe zabezpieczenie.
REKLAMA
REKLAMA