Jak zregenerować zużyte gumki wycieraczek?
REKLAMA
REKLAMA
Czasem ani gumki, ani całe pióra z różnych powodów nie są dostępne w sprzedaży, a wyjazd jest konieczny. Jeżeli nie są one mocno popękane, a czynna krawędź - ta która styka się z szybą - nie ma żadnych ubytków, można je zregenerować dość skutecznie przez kilkukrotne nacieranie czystą gliceryną apteczną.
REKLAMA
Zobacz też: Jak uniknąć zamarzania wycieraczek?
Po zdjęciu piórek z ramion należy je bardzo dokładnie umyć i obejrzeć. Jeżeli gumka jest pokruszona, występują różnego rodzaju ubytki, nie da się jej zregenerować. Jeżeli nieskuteczne działanie wynika ze stwardnienia gumy, wielokrotne nacieranie gliceryną rozwiąże problem co najmniej na kilka dni.
Po natarciu gumek należy odczekać kilka godzin, aby gliceryna dobrze wsiąkła w gumę. Następnie należy je umyć czystą zimną wodą, założyć pióra na ramiona wycieraczek, po czym wcisnąć je do oporu. W przeciwnym wypadku mogą podczas pracy spaść i ramię porysuje szybę.
Zobacz też: Czy wiesz jak wyczyścić wycieraczki samochodowe?
Przy pierwszym użyciu wycieraczek gliceryna może zostawiać na szybie smugi. Nie należy się nimi przejmować. Woda deszczowa je usunie bardzo szybko. Można przyspieszyć ten proces dzięki użyciu spryskiwacza. Smugi powstają z nadmiaru gliceryny w gumkach. Ze względu na to najlepiej pierwszy raz użyć wycieraczek w dzień, polewając szybę obficie wodą z konewki lub węża ogrodniczego.
Zregenerowane gumki nigdy nie będą tej jakości co nowe, dlatego opisany zabieg należy traktować jako ostateczność, tylko na czas poszukiwania nowych, oryginalnych piórek.
REKLAMA
REKLAMA