REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Volkswagen Passat B5 FL: wymiana chłodnicy - poradnik

Robert Kuśpiel
mechanik
mechanik

REKLAMA

REKLAMA

Wbrew pozorom, wymiana chłodnicy w Passacie B5 nie jest trudna, poniżej znajduje się opis krok po kroku jak wymienić taką chłodnicę.

Do przeprowadzenia operacji wymiany chłodnicy będzie nam potrzebny zestaw dobrych kluczy Torx i klucz nasadowy 10mm. Najpierw przystępujemy do demontażu grilla. Przykręcony jest on za pomocą dwóch śrubek Torx, do tego na środku znajduje się zatrzask, który trzeba odpiąć. Kolejny krok, to demontaż języczka do otwierania maski. W tym celu podnosimy metalową blokadę. Jest ona na specjalnych widełkach języka. Następnie rozszerzamy widełki i zsuwamy je z zamka. Przy tych operacjach zachowujemy dużą ostrożność, gdyż łatwo połamać plastikowe części. Jeżeli już się uporamy z demontażem języczka, odginamy grill do siebie i wyciągamy go ku górze. Kolejny krok to demontaż zderzaka przedniego.

REKLAMA

Zobacz również: Audi A3 8P: wymiana filtrów

Odkręcamy cztery śrubki pod maską, które trzymają zderzak. Przechodzimy do śrub znajdujących się w nadkolu. Tutaj również mamy do odkręcenia cztery śruby, następnie przechodzimy do drugiego nadkola i również odkręcamy cztery śruby. Zostaje nam do dokręcenia jeszcze jedna śruba. Jest ona przykręcona na klucz 10 i łączy dolną pokrywę silnika ze zderzakiem. Chwytamy zderzak oburącz i ciągniemy go do siebie. Kiedy zejdzie ze ślizgów możemy go odłożyć na bok. Teraz możemy zając się demontażem ślizgów zderzaka.

Warto zwrócić uwagę jak było wszystko zamontowane, najlepiej zrobić oznaczenia. Potem może się okazać, że mamy za dużą szczelinę między zderzakiem a maską.

Z odkręceniem nie powinniśmy mieć problemu. Ślizgi zamocowane są za pomocą śrub Torx. Odkręcamy rurkę, znajdującą się przed chłodnicą klimatyzacji. Przykręcona jest ona na śrubę 10. Kolejny krok to zdjęcie dwóch plastików po bokach chłodnicy i odpięcie czujnika znajdującego się po lewej stronie. Zdejmujemy blokady chłodnicy klimatyzacji, w środku bolca jest zatrzask, należy go przytrzymać i wysunąć.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Skoda Superb I: wymiana filtra powietrza

Teraz wyjmujemy kolejne blokady, tym razem chłodnicy. Robimy to tak samo jak w przypadku chłodnicy klimatyzacji. Spuszczamy płyn z chłodnicy, odczepiamy dwa węże, mają one na sobie blokady, które trzeba najpierw zdjąć. Odłączamy chłodnicę wody i klimatyzacji i możemy wyjąć chłodnicę wody. Trzeba uważać, żeby nigdzie nią nie zaczepić. Montaż przeprowadzamy w odwrotnej kolejności. Należy uważać, żeby podpiąć dobrze wszystkie węże.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA