REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak naprawiać otarcia podwozia?

Jakubowski Ryszard
Podwozie wymagające konerwacji
Podwozie wymagające konerwacji

REKLAMA

REKLAMA

Naprawa porysowanego podwozia nie jest skomplikowana, dlatego można wykonać ją samodzielnie, bez ponoszenia kosztów w warsztacie. Podpowiadamy jak to zrobić.

Na początku ustalmy dokładnie, gdzie podwozie naszego samochodu jest uszkodzone. Następnie dokładnie umyjemy to miejsce, gdyż wszelkie zabrudzenia mogą zniweczyć nasze późniejsze wysiłki. Do naprawy przystępujemy, gdy oczyszczone miejsce jest już całkowicie suche.

REKLAMA

Po pierwsze, musimy się zdecydować, czy uszkodzenie zabezpieczymy farbą, czy preparatem zwanym bitex. Drugie rozwiązanie jest lepsze, gdyż zapewnia bardzo dobrą ochronę przed korozją. Po dłuższym czasie miejsce naprawy stanie się niewidoczne. Po nałożeniu biteksu czekamy, aż masa wyschnie.

Zobacz również: Jak zlokalizować i usunąć podejrzane stuki w komorze silnika?

W międzyczasie możemy zająć się naprawą elementów przykręconych do płyty podwozia. Uderzenie podwoziem może też uszkodzić zawieszenie, np. punkty mocowania elementów i doprowadzić do powstania korozji. Takie miejsca również należy zabezpieczyć. Zaczynamy od dokładnego wyczyszczenia elementu papierem ściernym. Jeśli część została wygięta, możemy spróbować przywrócić jej poprzedni kształt. Następnie przystępujemy do malowania, najlepiej farbą antykorozyjną w sprayu, lub też sprayem miedziowym sprawdzającym się przy zabezpieczaniu spawów.

Wszystkie masy zabezpieczające i farby nakładamy na idealnie czyste i odtłuszczone powierzchnie, dzięki czemu unikniemy powstawania rdzy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wykonanie tych czynności jest stosunkowo proste i nie wymaga posiadania skomplikowanych i drogich narzędzi. Nawet jeśli w nic nie uderzyliśmy, warto od czasu do czasu obejrzeć podwozie.

Zobacz również: Jak zabezpieczyć silnik przed uszkodzeniami mechanicznymi?

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

Uciekał przed kontrolą drogową, spowodował kolizję. Ale to dopiero początek kłopotów

Kierujący renaultem 46-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej przy jednej ze stołecznych ulic. Uciekając przed patrolem, spowodował kolizję. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

REKLAMA

Zima zaskoczyła? Czyli śniegowy chaos obnażył urzędnicze zaniedbania

Intensywne opady śniegu w sobotę 11 i niedzielę 12 stycznia, które sparaliżowały wiele regionów naszego kraju, obnażyły braki w przygotowaniu do zimy. Choć meteorolodzy ostrzegali przed trudnymi warunkami, które nadchodzą, rzeczywistość okazała się jeszcze bardziej dotkliwa. Zamiast cieszyć się zimowymi krajobrazami, kierowcy zmagali się z nieodśnieżonymi drogami.

Rekordowa sprzedaż samochodów w grudniu. Toyota i Renault wciąż obiektami największego pożądania

Specjalne oferty na koniec roku oraz widmo wyższych cen od nowego roku spowodowały historyczny miesiąc w polskim przemyśle motoryzacyjnym. Zarejestrowano najwięcej samochodów od początku notowań, a wszystkie marki samochodów osobowych z TOP 20 odnotowały wzrost rejestracji.

REKLAMA