REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Opakowania tekstylne - sposób na ochronę sprzętu AGD?

Opakowanie tekstylne Igopak.
Opakowanie tekstylne Igopak.
Igopak

REKLAMA

REKLAMA

Estetyka opakowania ma duże znaczenie z perspektywy komunikacji marketingowej produktu. Ale logistyka rządzi się swoimi prawami, a towar w transporcie jest narażony na uszkodzenie. Czy opakowania tekstylne to sposób na dobre zabezpieczenie towaru bez potrzeby rezygnacji z walorów estetycznych?

Chcąc sprostać rosnącym oczekiwaniom estetycznym konsumentów, producenci przedmiotów użytkowych coraz częściej proponują towary wyróżniające się ciekawym designem i wykończeniem niestandardowymi materiałami. Z punktu widzenia procesów logistycznych wiąże się to z koniecznością kontroli czynników mogących naruszyć nieskazitelny wygląd sprzętów. Rosnący nacisk na zabezpieczenie elementów, zarówno w składowaniu jak i w przewozie, przekłada się na popularność opakowań tekstylnych.

REKLAMA

Zobacz też: Controlled Foreign Corporation - CFC

Opakowania tekstylne sposobem na ochronę wyszukanym materiałów

W epoce, gdy standard stanowiły białe, matowe lodówki, wystarczającymi do zabezpieczenia AGD środkami były opakowania kartonowe, polistyrenowe i folia bąbelkowa. Jednak w związku z coraz częstszym wykorzystywaniem w zdobnictwie skóry, elementów chromowanych i innych podatnych na uszkodzenia mechaniczne materiałów, dotychczasowe rozwiązania przestały wystarczać.
W ostatnich latach w magazynowaniu i przewozie delikatnych, designerskich elementów zastosowanie znajdują wkłady tekstylne z miękkich tkanin. – W zależności od wielkości transportowanych części, szyte przekładki montuje się w pojemnikach KLT bądź w większych stalowych kontenerach - mówi Wojciech Rośkowicz, ekspert firmy Igopak, projektującej i produkującej opakowania przemysłowe. – Największą zaletą tekstylnej wyściółki są doskonałe parametry ochrony przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Pozwalają do minimum ograniczyć braki wynikające z niewłaściwego transportu elementów zdobniczych – dodaje Rośkowicz.

Zobacz też: Okna czasowe, a redukcja kolejek w logistyce

Opakowania tekstylne, a produkty o dużej masie

Opakowania tekstylne sprawdzają się również w zabezpieczeniu towarów o większej masie. Wykorzystuje się tu materiały poliestrowe i PVC  – Transport towarów takich jak szyby samochodowe lub kompletne moduły drzwi, wymaga użycia opakowań, które wytrzymają duże obciążenia, zapewniając jednocześnie ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi – mówi ekspert z firmy Igopak. – Ciężkie tekstylia są w stanie sprostać tym wymaganiom. Dodatkowo, zabezpieczają skutecznie przed kurzem i szkodliwym oddziaływaniem wody – dodaje. Wkłady z PVC połączonych z delikatną tkaniną stosuje się najczęściej do wykonywania pojemników sekwencyjnych dla fabryk samochodowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Zawieszenie postępowania cywilnego z mocy prawa

Zalety opakowań tekstylnych

Wykorzystanie opakowań tekstylnych dopasowanych do konkretnych produktów ogranicza liczbę braków powstałych w transporcie. Ale według producentów tego typu opakowań, nie jest to jedyna oszczędność wynikająca z ich zastosowania.
Możliwość wielokrotnego użycia pojemników i ich duża wytrzymałość minimalizuje koszty związane z obrotem opakowań. Nie bez znaczenie jest tu również fakt, że przegrody wykonane są z elastycznych materiałów. W związku z tym, po rozładunku większość kontenerów z wkładami szytymi można złożyć, zmniejszając ilość miejsca potrzebną w transporcie zwrotnym. Pozwala to na ograniczenie liczby koniecznych przejazdów, przekładając się na oszczędności oraz ograniczenie negatywnego wpływu funkcjonowania firmy na środowisko naturalne.

Źródło: Materiały prasowe Igopak

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

REKLAMA

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

REKLAMA