REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zrównoważona logistyka na przykładzie Procter & Gamble

Zrównoważona logistyka wiąże się z efektywniejszym wykorzystaniem dostępnych rozwiązań z zakresu logistyki oraz wprowadzaniem optymalizacji.
Zrównoważona logistyka wiąże się z efektywniejszym wykorzystaniem dostępnych rozwiązań z zakresu logistyki oraz wprowadzaniem optymalizacji.
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Zrównoważona logistyka wiąże się z efektywniejszym wykorzystaniem dostępnych rozwiązań z zakresu logistyki oraz wprowadzaniem optymalizacji.

Długoterminowa Wizja Zrównowazonego Rozwoju, która nadaje kierunek działaniom firmy w tym zakresie obejmuje trzy obszary: produkty, produkcję i logistykę oraz zaangażowanie społeczne. W każdym z tym obszarów, realizację wizji wspierają konkretne cele, które firma planuje osiągnąć do 2020 roku. Cele z zakresu produkcji i logistyki zakładają zmniejszenie do 2020 roku o dodatkowe 20% zużycia energii, wody, emisji CO2 oraz ilości wytwarzanych odpadów na jednostkę produkcji. W dziedzinie tranportu, P&G do 2020 roku zamierza także zredukować transport pojazdami ciężarowymi o 20% na jednostkę produkcji w stosunku do wielkości z roku 2010.

REKLAMA

Zrównoważona logistyka na przykładzie Procter & Gamble - transport intermodalny

Ważnym elementem działań związanych ze zrównoważonym transportem jest transport intermodalny. W ramach takiego podejścia do transportu i logistyki, P&G na coraz szerszą skalę wykorzystuje kolej. Firma zadecydowała o znacznym zwiększeniu udziału kolei w transporcie swoich produktów w Europie z 10% tonokilometrów w 2008 roku do 30% w roku 2015. Realizowane przez firmy zbliżają ją do osiągnięcia tego celu – już w 2012 roku udział transportu kolejowego sięgnął 28% tonokilometrów. To oznacza, że na drogi Europy, w tym Polski, wyjechało 70 000 tysięcy ciężarówek mniej, co przełożyło się na zmniejszenie emisji CO2 o 33 tysiące ton.
W ramach zwiększania wykorzystania transportu intermodalnego, Procter & Gamble otworzyła kolejowy korytarz Warszawa – Duisburg, łączący fabryki P&G w Łodzi (Gillette) i Warszawie (Pampers) z innymi lokalizacjami w Europie (Niemcy, Belgia, Francja, Wielka Brytania). W 2012 roku korytarz osiągnął założoną przepustowość – ok. 2400 kontenerów rocznie i przyczynił się do redukcji emisji CO2. W przyszłości korytarz zostanie wydłużony o kolejne połączenia z zakładami P&G w Europie Środkowej, w tym z fabryką kosmetyków do pielęgnacji skóry w Aleksandrowie Łódzkim. 

Zrównoważona logistyka na przykładzie Procter & Gamble - ograniczenie pustych przebiegów

Zrównoważony rozwój w transporcie i logistyce P&G to nie tylko transport intermodalny. To także ograniczenie do minimum pustych przebiegów poprzez optymalizację załadunku kontenerów, czyli jednoczesny przewóz lekkich i ciężkich produktów pozwalający na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Dzięki takim rozwiązaniom, limit kontenera wykorzystywany jest nawet w ponad 80%. P&G nawiązuje nawet współpracę z partnerami zewnętrznymi do wspólnego transportu towarów. Jednym z przykładów takiego działania jest partnerstwo z Tupperware. Wdrażanie optymalnych rozwiązań logistycznych jest możliwe tylko przy współpracy z organizacjami branżowymi (jak np. Instytut Logistyki czy Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych), a także organami rządowymi.
Strategia zrównoważonego rozwoju P&G w dziedzinie logistyki przynosi firmie wymierne efekty. Zastosowanie transportu intermodalnego, redukcja opakowań oraz odpowiedni sposób załadunku prowadzą do zmniejszenia liczby samochodów ciężarowych, a co za tym idzie, ograniczenie emisji CO2. Warto podkreślić, że zrównoważona logistyka nie wymaga kompromisów w zakresie efektywności. Przyjazne dla środowiska rozwiązania przynoszą także wymierne oszczędności, a czas transportu czy terminowość pozostają na tym samym poziomie. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Źródło: Materiały prasowe Procter & Gamble

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA

Nowy fotoradar w Warszawie już działa. Uruchomiono także nowy odcinkowy pomiar prędkości na A1

Nowy fotoradar w Warszawie już działa. Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym poinformowało o uruchomieniu nowego fotoradaru na Al. Jerozolimskich. W zeszłym tygodniu uruchomiono także nowy odcinkowy pomiar prędkości na A1.

Zmiany w prawie o ruchu drogowym: prawo jazdy od 17. roku życia, ograniczenia możliwości redukcji punktów karnych, okres próbny, odbieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h poza obszarem zabudowanym. [Nowelizacja]

Zmiany w prawie o ruchu drogowym: prawo jazdy od 17. roku życia, ograniczenia możliwości redukcji punktów karnych, okres próbny, odbieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h poza obszarem zabudowanym. Resort Infrastruktury zaprezentował główne rozwiązania dotyczące nowelizacji przepisów na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

KGP: 94 973 interwencji, 352 wypadków drogowych, 25 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 94 973 interwencji. Byli wzywani do 352 wypadków drogowych.

Samochód elektryczny w firmie jak optymalizować koszty i sposób korzystania z ładowarek firmowych i publicznych

Z punktu widzenia zarządzania flotą, firmowe oraz publiczne stacje ładowania mają inne zadania, które są wobec siebie komplementarne. Ładowarki dostępne przy siedzibach firm służą pracownikom do codziennego użytku.

REKLAMA

Polacy kupują coraz więcej samochodów z segmentu premium. Cena 222 tys. zł już nie zniechęca. Jakie marki są na topie

Polacy pokochali wręcz samochodowy segment premium. Wrzesień 2024 r. był najlepszym miesiącem pod względem liczby rejestracji nowych samochodów osobowych w Polsce od 19 lat. Rekordy notują auta segmentu premium, gdzie wzrost rejestracji jest sześć razy większy niż w przypadku aut popularnych.

QUIZ Co oznaczają te znaki drogowe? Większość znasz na pewno, ale z niektórymi może być problem
Jesteś kierowcą? Sprawdź, czy na pewno znasz polskie znaki drogowe. Nie prowadzisz samochodu? Zobacz, czy dasz radę odpowiedzieć na pytania bezbłędnie.

REKLAMA