Piotr Kohmann: Kontrola poziomu cen i dostępności leków dzięki współpracy z operatorem logistycznym
REKLAMA
REKLAMA
Ze współpracy z operatorem logistycznym wynika wiele korzyści. Przede wszystkim operator logistyczny nie jest podmiotem handlowym, czyli nie zajmuje się handlem lekami, nakładaniem marż czy wyszukiwaniem rynków zbytu.
REKLAMA
REKLAMA
Współpraca firm farmaceutycznych z operatorem logistycznym daje więc producentom pełną kontrolę nad realizacją ich własnej polityki handlowej i zarządzaniem efektywną dystrybucją swoich produktów. Profesjonalny, doświadczony i neutralny operator logistyczny, jakim jest Fiege, pozwala natomiast na znaczne obniżenie rzeczywistych kosztów dystrybucji firm farmaceutycznych poprzez efektywne zarządzanie pełnym łańcuchem logistycznym w całym procesie dystrybucji.
Od strony operacyjnej świadczenie usług przez operatora logistycznego ograniczone jest przestrzeganiem restrykcyjnych wymagań prawa farmaceutycznego oraz Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej. Składy konsygnacyjne powinny być wyposażone w certyfikowane urządzenia termoregulacyjne, umożliwiające całodobową kontrolę oraz rejestrację temperatury i wilgotności, chłodnie dla produktów z tzw. „zimnego łańcucha”, instalacje wentylacyjno-oddymiające oraz systemy alarmowe, informujące o odstępstwach od założonych warunków składowania.
Producent nawiązując współpracę z operatorem logistycznym ma możliwość kontrolowania poziomu zapasów leków co przekłada się na ich dostępność na rynku. Ponadto poprzez współpracę z operatorem logistycznym firmy mają możliwość korzystania również z szeregu usług dodanych (VAS) zgodnie z wymogami GMP.
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
REKLAMA