REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Na co zwrócić uwagę, by przesyłka dotarła przed świętami?

Subskrybuj nas na Youtube
Na co zwrócić uwagę, by przesyłka dotarła przed świętami?
Na co zwrócić uwagę, by przesyłka dotarła przed świętami?
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Coraz popularniejsze staje się kupowanie prezentów świątecznych przez internet. Jednak w okresie przedświątecznym panuje tak duży ruch w e-handlu, że zachodzi ryzyko opóźnień w doręczeniach. Na co zwrócić uwagę, by być pewnym, że zamówiony prezent znajdzie się w wigilię pod choinką?

Dynamiczny rozwój e-commerce sprawia, że coraz więcej tradycyjnych sklepów otwiera swoje wirtualne placówki lub przenosi się z ofertą do sieci. Przyczynia się to do wzrostu konkurencji i spadku cen. Nic dziwnego, że ten kanał zakupowy jest coraz częściej wybierany przez Polaków. Zgodnie z prognozami ekspertów wartość internetowej sprzedaży detalicznej wzrośnie w tym roku co najmniej o 15% r/r. Powiązanie e-handlu z rynkiem kurierskim przekłada się także na dynamiczny wzrost liczby doręczeń przesyłek, który szczególnie w okresie przedświątecznym rośnie średnio o kilkadziesiąt procent.

REKLAMA

Firmy kurierskie muszą się przygotować do wzmożonej aktywności

To, czy przesyłka zostanie doręczona terminowo zależy przede wszystkim od dobrej organizacji i przygotowania operacyjnego firmy kurierskiej. Bardzo często przekłada się, to na zatrudnianie dodatkowych kurierów i magazynierów. Firma DPD na przestrzeni lat zmodernizowała i rozbudowała kilkadziesiąt lokalnych oddziałów, co niewątpliwie wpłynęło na poprawę jakości świadczonych usług. Oddana dwa lata temu do użytku Centralna Sortownia w Strykowie pozwala na sortowanie nawet 35 tys. paczek na godzinę, co znacząco usprawnia obsługę klientów w całej Polsce. Do szczytu paczkowego przygotowuje się również firma Siódemka z grupy DPD Polska. Oprócz zatrudniania nowych pracowników, wzmacniana jest także sieć logistyczna poprzez otwieranie dodatkowych sortowni regionalnych co znacząco usprawnia proces doręczania paczek do odbiorców. 
- Siódemka dysponuje także siecią 1300 Service Pointów, w których samodzielnie możemy nadać przesyłkę. Placówki Siódemka Service Point zlokalizowane są w znanych i łatwo dostępnych miejscach większych miast i mniejszych miejscowości na terenie całej Polski. Na miejscu możemy zapakować,opłacić i nadać przesyłkę, a formalności ograniczone są do minimum – mówi Łukasz Zembowicz, członek zarządu ds. sprzedaży Siódemka S.A., Grupa DPD Polska.

Zobacz też: Test Porsche Macan S Diesel

Na co zwrócić uwagę, by przesyłka dotarła przed świętami?

REKLAMA

Jednak nawet najnowocześniejsze technologie i sprawdzone procesy mogą nie wystarczyć, gdy mamy do czynienia ze zdarzeniami losowymi. Ciężkie warunki pogodowe związane z opadami śniegu, powodują utrudnienia w ruchu kołowym, na którym oparty jest transport przesyłek kurierskich. Dużo zależy od tego, czy towar został zamówiony odpowiednio wcześnie, czy pola zawierające adres zostały wypełnione bezbłędnie i czytelnie oraz czy paczka została prawidłowo zapakowana. Poniżej prezentujemy kilka prostych porad, które zapewnią sprawną i czasową realizację usługi: 

1. Należy zadbać o wpisanie prawidłowego adresu odbiorcy.
2. Paczki standardowo doręczane są w ciągu dnia, dlatego warto pomyśleć o zamówieniu jej do miejsca, gdzie spędzamy większą część dnia.
3. Warto sprawdzić, czy zamawiany towar jest dostępny „w magazynie” e-sklepu. Jego brak z pewnością wydłuży cały proces doręczania prezentu.
4. Prezenty należy zamawiać odpowiednio wcześniej. Najlepiej 2 tygodnie, a najpóźniej 5 dni roboczych przed Wigilią. Na doręczanie paczek mają wpływ także czynniki losowe, w tym m.in. warunki atmosferyczne.
5. Status przesyłki można monitorować samemu w aplikacji on-line. Jeśli sklep internetowy korzysta np. z usługi Predict, odbiorca może otrzymać powiadomienie o planowanym doręczeniu także smsem lub w wiadomości e-mail. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Test Citroen C4 Cactus 1.2 PureTech 82: w mieście zakwitł kaktus

- Naszym klientom oferujemy także usługi dodatkowe, które usprawniają proces doręczania przesyłek. Jako przykład podam usługę Predict, która pozwala na zdefiniowanie 2-godzinnego przedziału czasowego, w którym paczka ma zostać doręczona. Dodatkowym wsparciem jest wyspecjalizowane Contact Center oraz liczne kanały umożliwiające szybkie złożenie zlecenia takie jak: e-mail, strona www, czy chat z konsultantem DPD Polska. Naszym zdaniem sprawna komunikacja i wcześniejsze planowanie pozwalają uniknąć przykrych niespodzianek w procesie doręczenia przesyłek – mówi Rafał Nawłoka, prezes DPD Polska.
Warto wziąć pod rozwagę powyższe wskazówki. Zastosowanie się do nich zwiększy prawdopodobieństwo, że przesyłki dotrą na czas i we właściwe miejsce, bez niepotrzebnych emocji związanych z ewentualnymi opóźnieniami.

Źródło: Materiały prasowe DPD Polska

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Koniec bezkarności rowerzystów i użytkowników hulajnóg! Czas na tablice rejestracyjne i wyższe mandaty

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści są drugą, po kierowcach, grupą sprawców wypadków drogowych. Tymczasem, aby poruszać się po drodze rowerem nie trzeba mieć żadnych uprawnień (po osiągnięciu pełnoletności). Jak można poprawić bezpieczeństwo na drogach?

KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

REKLAMA

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

REKLAMA

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

REKLAMA