REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Na co zwrócić uwagę, by przesyłka dotarła przed świętami?

Subskrybuj nas na Youtube
Na co zwrócić uwagę, by przesyłka dotarła przed świętami?
Na co zwrócić uwagę, by przesyłka dotarła przed świętami?
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Coraz popularniejsze staje się kupowanie prezentów świątecznych przez internet. Jednak w okresie przedświątecznym panuje tak duży ruch w e-handlu, że zachodzi ryzyko opóźnień w doręczeniach. Na co zwrócić uwagę, by być pewnym, że zamówiony prezent znajdzie się w wigilię pod choinką?

Dynamiczny rozwój e-commerce sprawia, że coraz więcej tradycyjnych sklepów otwiera swoje wirtualne placówki lub przenosi się z ofertą do sieci. Przyczynia się to do wzrostu konkurencji i spadku cen. Nic dziwnego, że ten kanał zakupowy jest coraz częściej wybierany przez Polaków. Zgodnie z prognozami ekspertów wartość internetowej sprzedaży detalicznej wzrośnie w tym roku co najmniej o 15% r/r. Powiązanie e-handlu z rynkiem kurierskim przekłada się także na dynamiczny wzrost liczby doręczeń przesyłek, który szczególnie w okresie przedświątecznym rośnie średnio o kilkadziesiąt procent.

REKLAMA

Firmy kurierskie muszą się przygotować do wzmożonej aktywności

To, czy przesyłka zostanie doręczona terminowo zależy przede wszystkim od dobrej organizacji i przygotowania operacyjnego firmy kurierskiej. Bardzo często przekłada się, to na zatrudnianie dodatkowych kurierów i magazynierów. Firma DPD na przestrzeni lat zmodernizowała i rozbudowała kilkadziesiąt lokalnych oddziałów, co niewątpliwie wpłynęło na poprawę jakości świadczonych usług. Oddana dwa lata temu do użytku Centralna Sortownia w Strykowie pozwala na sortowanie nawet 35 tys. paczek na godzinę, co znacząco usprawnia obsługę klientów w całej Polsce. Do szczytu paczkowego przygotowuje się również firma Siódemka z grupy DPD Polska. Oprócz zatrudniania nowych pracowników, wzmacniana jest także sieć logistyczna poprzez otwieranie dodatkowych sortowni regionalnych co znacząco usprawnia proces doręczania paczek do odbiorców. 
- Siódemka dysponuje także siecią 1300 Service Pointów, w których samodzielnie możemy nadać przesyłkę. Placówki Siódemka Service Point zlokalizowane są w znanych i łatwo dostępnych miejscach większych miast i mniejszych miejscowości na terenie całej Polski. Na miejscu możemy zapakować,opłacić i nadać przesyłkę, a formalności ograniczone są do minimum – mówi Łukasz Zembowicz, członek zarządu ds. sprzedaży Siódemka S.A., Grupa DPD Polska.

Zobacz też: Test Porsche Macan S Diesel

Na co zwrócić uwagę, by przesyłka dotarła przed świętami?

REKLAMA

Jednak nawet najnowocześniejsze technologie i sprawdzone procesy mogą nie wystarczyć, gdy mamy do czynienia ze zdarzeniami losowymi. Ciężkie warunki pogodowe związane z opadami śniegu, powodują utrudnienia w ruchu kołowym, na którym oparty jest transport przesyłek kurierskich. Dużo zależy od tego, czy towar został zamówiony odpowiednio wcześnie, czy pola zawierające adres zostały wypełnione bezbłędnie i czytelnie oraz czy paczka została prawidłowo zapakowana. Poniżej prezentujemy kilka prostych porad, które zapewnią sprawną i czasową realizację usługi: 

1. Należy zadbać o wpisanie prawidłowego adresu odbiorcy.
2. Paczki standardowo doręczane są w ciągu dnia, dlatego warto pomyśleć o zamówieniu jej do miejsca, gdzie spędzamy większą część dnia.
3. Warto sprawdzić, czy zamawiany towar jest dostępny „w magazynie” e-sklepu. Jego brak z pewnością wydłuży cały proces doręczania prezentu.
4. Prezenty należy zamawiać odpowiednio wcześniej. Najlepiej 2 tygodnie, a najpóźniej 5 dni roboczych przed Wigilią. Na doręczanie paczek mają wpływ także czynniki losowe, w tym m.in. warunki atmosferyczne.
5. Status przesyłki można monitorować samemu w aplikacji on-line. Jeśli sklep internetowy korzysta np. z usługi Predict, odbiorca może otrzymać powiadomienie o planowanym doręczeniu także smsem lub w wiadomości e-mail. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Test Citroen C4 Cactus 1.2 PureTech 82: w mieście zakwitł kaktus

- Naszym klientom oferujemy także usługi dodatkowe, które usprawniają proces doręczania przesyłek. Jako przykład podam usługę Predict, która pozwala na zdefiniowanie 2-godzinnego przedziału czasowego, w którym paczka ma zostać doręczona. Dodatkowym wsparciem jest wyspecjalizowane Contact Center oraz liczne kanały umożliwiające szybkie złożenie zlecenia takie jak: e-mail, strona www, czy chat z konsultantem DPD Polska. Naszym zdaniem sprawna komunikacja i wcześniejsze planowanie pozwalają uniknąć przykrych niespodzianek w procesie doręczenia przesyłek – mówi Rafał Nawłoka, prezes DPD Polska.
Warto wziąć pod rozwagę powyższe wskazówki. Zastosowanie się do nich zwiększy prawdopodobieństwo, że przesyłki dotrą na czas i we właściwe miejsce, bez niepotrzebnych emocji związanych z ewentualnymi opóźnieniami.

Źródło: Materiały prasowe DPD Polska

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 110 999 interwencji, 427 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 999 interwencji. Byli wzywani do 427 wypadków drogowych.

Samochody elektryczne potrzebują teraz tyle prądu co wszystkie ładowane w Polsce smartfony. Co będzie z zapotrzebowaniem na energię elektryczną gdy będzie ich milion

Obecnie wszystkie jeżdżące po polskich drogach auta elektryczne potrzebują tyle samo prądu co smartfony. Gdyby jednak w Polsce było milion elektryków, co według prognoz może nastąpić za pięć-siedem lat, i wszystkie one ładowały się w tym samym momencie, obciążenie systemu elektroenergetycznego z tego tytułu wyniosłoby 15,2 procent.

To już pewne: będą zmiany w cenach za badania techniczne pojazdów. Co czeka kierowców i stacje kontroli pojazdów

Jak informuje resort, jeszcze w grudniu 2024 roku złożono wniosek o wpisanie projektu ustawy do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów. Ma ona na celu całkowitą rewolucję w opłatach za badania techniczne samochodów i innych pojazdów.

Samochód w firmie. Teraz Ford Transit we flocie Truck Care: 20 modeli z zabudową izotermiczną na wynajem krótkoterminowy

Truck Care firma oferująca kompleksowy wynajem pojazdów użytkowych zdecydowała się na powiększenie swojej floty wynajmu krótkoterminowego o kolejne Fordy. Tym razem wybór padł na 20 Transitów z zabudową izotermiczną. Zamówione samochody trafią do oferty najmu krótkoterminowego.

REKLAMA

Cyfrowe prawo jazdy: nadchodzą rewolucyjne zmiany dla kierowców w UE [Nowe przepisy]

Będzie cyfrowe prawo jazdy. Nadchodzą rewolucyjne zmiany w przepisach dla kierowców UE. Utrata prawa jazdy w jednym państwie rozciąga się na całą Unię Europejską. 17-letni kierowcy będą jeździli z opiekunami. Początkujący kierowcy otrzymają wyższe kary za łamanie przepisów. Co jeszcze się zmieni? Kiedy nowe przepisy wejdą w życie?

Logistyka miejska – niedoceniane narzędzie w zarządzaniu miastem

W wielu polskich miastach, miasteczkach i gminach podejmowanie decyzji urbanistycznych coraz częściej przypomina eksperyment na żywym organizmie. Zamiast opartego na potrzebach mieszkańców, przemyślanego procesu planowania i zarządzania przestrzenią, obserwujemy kopiowanie rozwiązań z europejskich metropolii – bez refleksji, bez analizy lokalnych uwarunkowań, bez udziału społeczności.

CANARD: Fotoradar na Al. Jerozolimskich w Warszawie znowu uszkodzony. Okoliczności zdarzenia bada Policja

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym poinformowało, że po raz kolejny został uszkodzony fotoradar na Al. Jerozolimskich w Warszawie. Przed kolejnym zamontowaniem fotoradaru podjęte zostaną działania, które zmniejszą ryzyko jego ponownego uszkodzenia.

KGP: 123 383 interwencji, 488 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 123 383 interwencji. Byli wzywani do 488 wypadków drogowych.

REKLAMA

BMW ulubioną marką młodych kierowców, ale OC potrafi zaskoczyć ceną

BMW serii 3, szczególnie w wersji sprzed niemal dwóch dekad, to dziś najczęściej wybierany samochód wśród kierowców w wieku 18–25 lat. Jak wynika z danych Rankomat.pl, młodzi użytkownicy dróg zdecydowanie preferują pojazdy dynamiczne, z mocniejszym silnikiem i sportowym charakterem. Jednak ten wybór ma swoją cenę – i to niemałą.

SEAT Arona: ekologia w nieznanym wymiarze. Ryż zamiast na wysypiska trafia na taśmę montażową

SEAT rozpoczyna produkcję modelu SEAT Arona z dwoma elementami wykonanymi z oryzytu – odnawialnego materiału pochodzenia naturalnego, powstającego z produktów ubocznych ryżu. Każdy egzemplarz zawiera 60 gramów ryżu, co przekłada się na roczne zużycie 5 ton surowca, który w innym przypadku trafiłby na wysypiska.

REKLAMA