REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy można wysłać list polecony przez internet?

Envelo neoznaczek na list polecony.
Envelo neoznaczek na list polecony.
Poczta Polska

REKLAMA

REKLAMA

Poczta Polska pracuje nad rozwiązaniem dla użytkowników platformy Envelo, dzięki któremu każdy będzie mógł wysłać list polecony przez internet, nie ruszając się sprzed komputera.

Polecony wysłany przez internet - już za chwilę

List polecony wysyłany z internetu to nowa usługa, którą Poczta Polska udostępni na platformie Envelo (www.envelo.pl). Chce w ten sposób ułatwić obsługę korespondencji i zaoferować klientom pełne zarządzanie procesem wysyłania i odbioru listów poleconych. Za cały projekt wdrożenia odpowiada Poczta Polska Usługi Cyfrowe, spółka należąca do Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej. Rocznie w Polsce wysyłanych jest 400 milionów listów poleconych.

Neolist rejestrowany to tradycyjny list polecony wysyłany za pośrednictwem internetu. W formie drukowanej i w kopercie adresatowi doręczy go listonosz.

Taki neolist będzie mógł wysłać każdy zarejestrowany użytkownik Envelo po zalogowaniu się do swojego konta na platformie. Wystarczy, że kliknie na „nowa przesyłka”. W zakładce będą dostępne opcje: „przesyłka zwykła”, „przesyłka rejestrowana” lub „przesyłka rejestrowana + ZPO”. Wysyłkę zagraniczną klient oznaczy poprzez określenie adresu zagranicznego.

Przy listach poleconych istotna jest data nadania. W przypadku neolistu rejestrowanego potwierdzi ją zmiana statusu przesyłki na koncie użytkownika Envelo.

Klient może otrzymać potwierdzenie doręczenia lub zwrotu przesyłki na dwa sposoby. Pierwszy to wersja elektroniczna w formie PDF. Usługa ta jest już wliczona w opłatę za nadanie neolistu rejestrowanego. Drugi to papierowe zwrotne potwierdzenie odbioru (tzw. żółta karteczka).

Zobacz też: Sortowania Poczty w Warszawie unowocześniona

Wydrukuj znaczek na swojej drukarce

Zanim jednak neolist rejestrowany pojawi się na rynku, Poczta Polska uruchomiła właśnie możliwość zakupu na platformie Envelo neoznaczków na listy polecone. Neoznaczki można samodzielnie wydrukować w domu lub biurze. Rozwiązanie jest adresowane zwłaszcza do klientów biznesowych, którzy często korzystają z wysyłki korespondencji rejestrowanej i masowej.

Główna korzyść to możliwość automatycznego generowania potwierdzeń nadania i książki nadawczej na podstawie danych z pliku. Dodatkowo neoznaczki mają przyporządkowany kod „R”, co sprawia, że cały proces przygotowania korespondencji poleconej do wysyłki trwa znacznie krócej, a wizyta w placówce pocztowej sprowadza się do zweryfikowania poprawności opłaty i podstemplowania potwierdzeń nadania.

– Neoznaczek na przesyłki rejestrowane to wygodna usługa, która pozwoli klientom biznesowym oszczędzić czas i uniknąć wykonywania za każdym razem tych samych czynności. Dla nas to kolejny krok w rozwoju platformy Envelo oraz obszaru e-usług w Grupie Kapitałowej Poczta Polska – mówi Grzegorz Świdwiński, prezes zarządu spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe.

Zobacz też: Test Porsche Macan S Diesel

Proces zakupu neoznaczków na listy polecone jest równie prosty jak w przypadku pozostałych neoznaczków. Należy wejść na stronę www.envelo.pl, kliknąć pole „Kup znaczek” i wybrać z listy potrzebny nominał lub obliczyć cenę za pomocą kalkulatora. Neoznaczek na listy polecone dostępny jest w trzech wersjach: bez grafiki, z grafiką lub z grafiką spersonalizowaną. Ciekawą formą promocji dla klientów biznesowych jest stworzenie projektu z logo firmy. Neoznaczek można wydrukować na etykietach samoprzylepnych, kartce, kopercie zwykłej lub do samodzielnego złożenia.

Opłaty za neoznaczki na listy polecone i usługi dodatkowe na platformie Envelo są zgodne ze standardowym cennikiem Poczty Polskiej. Neoznaczkami można opłacić przesyłki polecone krajowe - ekonomiczne i priorytetowe - oraz przesyłki zagraniczne priorytetowe.

Źródło: Materiały prasowe Poczty Polskiej

REKLAMA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA