Nowe punkty kasowe w Urzędach Skarbowych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Pierwsze punkty kasowe zostały uruchomione w Zielonej Górze, gdzie InPost Finanse rozpoczął świadczenie usług w dwóch urzędach skarbowych. Spółka niedawno zwyciężyła także w konkursach ofert organizowanych przez Urzędy Skarbowe w Myszkowie oraz Lublińcu. InPost Finanse planuje również wprowadzanie podobnych punktów w kolejnych polskich miastach – aktualnie trwają postępowania przetargowe.
REKLAMA
Na polskim rynku pełną obsługę kasową - także w obszarze opłat skarbowych – pełniły do tej pory w zdecydowanej większości banki. Uprawnienia do świadczenia usług w tym zakresie wydawane są przez Komisję Nadzoru Finansowego, na podstawie restrykcyjnych wytycznych. Taki status przyznawany jest wyłącznie instytucjom, które – zdaniem KNF – są w stanie zapewnić odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa, spełnić szereg warunków prawnych, finansowych oraz technicznych, a także posiadać niezbędne doświadczenie i wykształcenie – adekwatne do rodzaju i zakresu działalności.
Usługi – świadczone przez InPost Finanse w charakterze krajowej instytucji płatniczej – obejmują m.in.: przyjmowanie wpłat gotówki i dokonywanie wypłat gotówki z rachunku płatniczego, wykonywanie transakcji płatniczych oraz umożliwianie wykonania transakcji płatniczych, zainicjowanych przez akceptanta lub za jego pośrednictwem.
Zobacz też: Serwis drobnicowy jako alternatywa dla usług kurierskich?
REKLAMA
„InPost Finanse jest uznanym partnerem wielu instytucji publicznych w zakresie dostarczania przekazów pieniężnych. Dążymy jednak do dalszego rozwoju oferty w obszarze usług finansowych – stąd decyzja o startowaniu w przetargach na uruchamianie punktów kasowych m.in. w urzędach skarbowych. Nowy segment działalności traktujemy jako kolejne wyzwanie - świadczymy usługi na najwyższym poziomie, a potwierdza to zarówno zadowolenie klientów, jak i status krajowej instytucji płatniczej przyznany nam przez KNF. Nie dziwię się, że podmioty publiczne coraz częściej decydują się właśnie na naszą ofertę – wprowadzane przez nas usługi są bardzo innowacyjne, znani też jesteśmy z wyjątkowej solidności obsługi. Opłaty skarbowe powierzane są najbardziej zaufanym partnerom i my do takich należymy” – komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl, do której należy InPost Finanse.
InPost Finanse zalicza się do czołowych operatorów finansowo-ubezpieczeniowych w Polsce. Świadczy swoje usługi za pośrednictwem aż 191 punktów obsługi klienta. Od dłuższego czasu ściśle współpracuje z instytucjami publicznymi w zakresie doręczania przekazów pieniężnych. Do podmiotów, które kooperują w tym zakresie z operatorem finansowym należą m.in: regionalne oddziały KRUS, urzędy miejskie, ośrodki pomocy społecznej, a także Centra Świadczeń. Łącznie spółka dostarcza miesięcznie około 100 tys. tego typu świadczeń.
Zobacz też: Test Suzuki Swift 1.2 92 KM MT5
Należąca do Grupy Integer.pl spółka to także wieloletni dostawca usług i produktów z zakresu ubezpieczeń. InPost Finanse współpracuje w tym zakresie z czołowymi rynkowymi graczami, do których należą m.in.: Generali T.U., LINK4, Liberty Direct oraz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.
Spółka – na szeroką skalę – świadczy również outsourcing procesów rozliczeniowo-transakcyjnych. W zakresie tym obsługuję m.in. największe telekomy w Polsce.
„Warto zwrócić uwagę, że organizacja punktu kasowego dla urzędu skarbowego nie należy do łatwych – konieczne jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, jak i odpowiedniej efektywności. Jako doświadczony podmiot – od wielu lat świadczący usługi na rzecz instytucji publicznych – gwarantujemy najwyższe standardy: jesteśmy w stanie przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa uruchomić punkt w ciągu zaledwie 5 dni” – mówi Agata Szaniawska, kierownik ds. produktów gotówkowych w InPost Finanse.
Firmy odpowiedzialne za prowadzenie punktów kasowych wyłaniane są coraz częściej drogą otwartych przetargów organizowanych przez daną instytucję publiczną. Podmiot, który zwycięży w konkursie ofert, podpisuje umowę z zamawiającym, np. urzędem skarbowym. Kontrakt ściśle określa warunki prowadzenia działalności – zawarte są w nim m.in. zapisy dotyczące ciągłości obsługi punktu kasowego, godzin otwarcia punktu oraz systemu poboru prowizji.
Źródło: Materiały prasowe InPost Finanse
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.