REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowe punkty kasowe w Urzędach Skarbowych

Subskrybuj nas na Youtube
Punkt kasowy InPost Finanse
Punkt kasowy InPost Finanse
InPost Finanse

REKLAMA

REKLAMA

InPost Finanse rozpoczyna kooperację z Urzędami Skarbowymi. W placówkach pojawiły się pierwsze punkty kasowe przedsiębiorstwa. Do tej pory w urzędach można było spotkać głównie punkty banków.

REKLAMA

Pierwsze punkty kasowe zostały uruchomione w Zielonej Górze, gdzie InPost Finanse rozpoczął świadczenie usług w dwóch urzędach skarbowych. Spółka niedawno zwyciężyła także w konkursach ofert organizowanych przez Urzędy Skarbowe w Myszkowie oraz Lublińcu. InPost Finanse planuje również wprowadzanie podobnych punktów w kolejnych polskich miastach – aktualnie trwają postępowania przetargowe.

REKLAMA

Na polskim rynku pełną obsługę kasową - także w obszarze opłat skarbowych – pełniły do tej pory w zdecydowanej większości banki. Uprawnienia do świadczenia usług w tym zakresie wydawane są przez Komisję Nadzoru Finansowego, na podstawie restrykcyjnych wytycznych. Taki status przyznawany jest wyłącznie instytucjom, które – zdaniem KNF – są w stanie zapewnić odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa, spełnić szereg warunków prawnych, finansowych oraz technicznych, a także posiadać niezbędne doświadczenie i wykształcenie – adekwatne do rodzaju i zakresu działalności.

Usługi – świadczone przez InPost Finanse w charakterze krajowej instytucji płatniczej – obejmują m.in.: przyjmowanie wpłat gotówki i dokonywanie wypłat gotówki z rachunku płatniczego, wykonywanie transakcji płatniczych oraz umożliwianie wykonania transakcji płatniczych, zainicjowanych przez akceptanta lub za jego pośrednictwem.

Zobacz też: Serwis drobnicowy jako alternatywa dla usług kurierskich?

REKLAMA

„InPost Finanse jest uznanym partnerem wielu instytucji publicznych w zakresie dostarczania przekazów pieniężnych. Dążymy jednak do dalszego rozwoju oferty w obszarze usług finansowych – stąd decyzja o startowaniu w przetargach na uruchamianie punktów kasowych m.in. w urzędach skarbowych. Nowy segment działalności traktujemy jako kolejne wyzwanie - świadczymy usługi na najwyższym poziomie, a potwierdza to zarówno zadowolenie klientów, jak i status krajowej instytucji płatniczej przyznany nam przez KNF. Nie dziwię się, że podmioty publiczne coraz częściej decydują się właśnie na naszą ofertę – wprowadzane przez nas usługi są bardzo innowacyjne, znani też jesteśmy z wyjątkowej solidności obsługi. Opłaty skarbowe powierzane są najbardziej zaufanym partnerom i my do takich należymy” – komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl, do której należy InPost Finanse.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

InPost Finanse zalicza się do czołowych operatorów finansowo-ubezpieczeniowych w Polsce. Świadczy swoje usługi za pośrednictwem aż 191 punktów obsługi klienta. Od dłuższego czasu ściśle współpracuje z instytucjami publicznymi w zakresie doręczania przekazów pieniężnych. Do podmiotów, które kooperują w tym zakresie z operatorem finansowym należą m.in: regionalne oddziały KRUS, urzędy miejskie, ośrodki pomocy społecznej, a także Centra Świadczeń. Łącznie spółka dostarcza miesięcznie około 100 tys. tego typu świadczeń.

Zobacz też: Test Suzuki Swift 1.2 92 KM MT5

Należąca do Grupy Integer.pl spółka to także wieloletni dostawca usług i produktów z zakresu ubezpieczeń. InPost Finanse współpracuje w tym zakresie z czołowymi rynkowymi graczami, do których należą m.in.: Generali T.U., LINK4, Liberty Direct oraz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.
Spółka – na szeroką skalę – świadczy również outsourcing procesów rozliczeniowo-transakcyjnych. W zakresie tym obsługuję m.in. największe telekomy w Polsce.

„Warto zwrócić uwagę, że organizacja punktu kasowego dla urzędu skarbowego nie należy do łatwych – konieczne jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, jak i odpowiedniej efektywności. Jako doświadczony podmiot – od wielu lat świadczący usługi na rzecz instytucji publicznych – gwarantujemy najwyższe standardy: jesteśmy w stanie przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa uruchomić punkt w ciągu zaledwie 5 dni” – mówi Agata Szaniawska, kierownik ds. produktów gotówkowych w InPost Finanse.
Firmy odpowiedzialne za prowadzenie punktów kasowych wyłaniane są coraz częściej drogą otwartych przetargów organizowanych przez daną instytucję publiczną. Podmiot, który zwycięży w konkursie ofert, podpisuje umowę z zamawiającym, np. urzędem skarbowym. Kontrakt ściśle określa warunki prowadzenia działalności – zawarte są w nim m.in. zapisy dotyczące ciągłości obsługi punktu kasowego, godzin otwarcia punktu oraz systemu poboru prowizji.

Źródło: Materiały prasowe InPost Finanse

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA