REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowe punkty kasowe w Urzędach Skarbowych

Punkt kasowy InPost Finanse
Punkt kasowy InPost Finanse
InPost Finanse

REKLAMA

REKLAMA

InPost Finanse rozpoczyna kooperację z Urzędami Skarbowymi. W placówkach pojawiły się pierwsze punkty kasowe przedsiębiorstwa. Do tej pory w urzędach można było spotkać głównie punkty banków.

REKLAMA

Pierwsze punkty kasowe zostały uruchomione w Zielonej Górze, gdzie InPost Finanse rozpoczął świadczenie usług w dwóch urzędach skarbowych. Spółka niedawno zwyciężyła także w konkursach ofert organizowanych przez Urzędy Skarbowe w Myszkowie oraz Lublińcu. InPost Finanse planuje również wprowadzanie podobnych punktów w kolejnych polskich miastach – aktualnie trwają postępowania przetargowe.

REKLAMA

Na polskim rynku pełną obsługę kasową - także w obszarze opłat skarbowych – pełniły do tej pory w zdecydowanej większości banki. Uprawnienia do świadczenia usług w tym zakresie wydawane są przez Komisję Nadzoru Finansowego, na podstawie restrykcyjnych wytycznych. Taki status przyznawany jest wyłącznie instytucjom, które – zdaniem KNF – są w stanie zapewnić odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa, spełnić szereg warunków prawnych, finansowych oraz technicznych, a także posiadać niezbędne doświadczenie i wykształcenie – adekwatne do rodzaju i zakresu działalności.

Usługi – świadczone przez InPost Finanse w charakterze krajowej instytucji płatniczej – obejmują m.in.: przyjmowanie wpłat gotówki i dokonywanie wypłat gotówki z rachunku płatniczego, wykonywanie transakcji płatniczych oraz umożliwianie wykonania transakcji płatniczych, zainicjowanych przez akceptanta lub za jego pośrednictwem.

Zobacz też: Serwis drobnicowy jako alternatywa dla usług kurierskich?

REKLAMA

„InPost Finanse jest uznanym partnerem wielu instytucji publicznych w zakresie dostarczania przekazów pieniężnych. Dążymy jednak do dalszego rozwoju oferty w obszarze usług finansowych – stąd decyzja o startowaniu w przetargach na uruchamianie punktów kasowych m.in. w urzędach skarbowych. Nowy segment działalności traktujemy jako kolejne wyzwanie - świadczymy usługi na najwyższym poziomie, a potwierdza to zarówno zadowolenie klientów, jak i status krajowej instytucji płatniczej przyznany nam przez KNF. Nie dziwię się, że podmioty publiczne coraz częściej decydują się właśnie na naszą ofertę – wprowadzane przez nas usługi są bardzo innowacyjne, znani też jesteśmy z wyjątkowej solidności obsługi. Opłaty skarbowe powierzane są najbardziej zaufanym partnerom i my do takich należymy” – komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl, do której należy InPost Finanse.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

InPost Finanse zalicza się do czołowych operatorów finansowo-ubezpieczeniowych w Polsce. Świadczy swoje usługi za pośrednictwem aż 191 punktów obsługi klienta. Od dłuższego czasu ściśle współpracuje z instytucjami publicznymi w zakresie doręczania przekazów pieniężnych. Do podmiotów, które kooperują w tym zakresie z operatorem finansowym należą m.in: regionalne oddziały KRUS, urzędy miejskie, ośrodki pomocy społecznej, a także Centra Świadczeń. Łącznie spółka dostarcza miesięcznie około 100 tys. tego typu świadczeń.

Zobacz też: Test Suzuki Swift 1.2 92 KM MT5

Należąca do Grupy Integer.pl spółka to także wieloletni dostawca usług i produktów z zakresu ubezpieczeń. InPost Finanse współpracuje w tym zakresie z czołowymi rynkowymi graczami, do których należą m.in.: Generali T.U., LINK4, Liberty Direct oraz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.
Spółka – na szeroką skalę – świadczy również outsourcing procesów rozliczeniowo-transakcyjnych. W zakresie tym obsługuję m.in. największe telekomy w Polsce.

„Warto zwrócić uwagę, że organizacja punktu kasowego dla urzędu skarbowego nie należy do łatwych – konieczne jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, jak i odpowiedniej efektywności. Jako doświadczony podmiot – od wielu lat świadczący usługi na rzecz instytucji publicznych – gwarantujemy najwyższe standardy: jesteśmy w stanie przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa uruchomić punkt w ciągu zaledwie 5 dni” – mówi Agata Szaniawska, kierownik ds. produktów gotówkowych w InPost Finanse.
Firmy odpowiedzialne za prowadzenie punktów kasowych wyłaniane są coraz częściej drogą otwartych przetargów organizowanych przez daną instytucję publiczną. Podmiot, który zwycięży w konkursie ofert, podpisuje umowę z zamawiającym, np. urzędem skarbowym. Kontrakt ściśle określa warunki prowadzenia działalności – zawarte są w nim m.in. zapisy dotyczące ciągłości obsługi punktu kasowego, godzin otwarcia punktu oraz systemu poboru prowizji.

Źródło: Materiały prasowe InPost Finanse

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

Uciekał przed kontrolą drogową, spowodował kolizję. Ale to dopiero początek kłopotów

Kierujący renaultem 46-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej przy jednej ze stołecznych ulic. Uciekając przed patrolem, spowodował kolizję. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Zima zaskoczyła? Czyli śniegowy chaos obnażył urzędnicze zaniedbania

Intensywne opady śniegu w sobotę 11 i niedzielę 12 stycznia, które sparaliżowały wiele regionów naszego kraju, obnażyły braki w przygotowaniu do zimy. Choć meteorolodzy ostrzegali przed trudnymi warunkami, które nadchodzą, rzeczywistość okazała się jeszcze bardziej dotkliwa. Zamiast cieszyć się zimowymi krajobrazami, kierowcy zmagali się z nieodśnieżonymi drogami.

REKLAMA

Rekordowa sprzedaż samochodów w grudniu. Toyota i Renault wciąż obiektami największego pożądania

Specjalne oferty na koniec roku oraz widmo wyższych cen od nowego roku spowodowały historyczny miesiąc w polskim przemyśle motoryzacyjnym. Zarejestrowano najwięcej samochodów od początku notowań, a wszystkie marki samochodów osobowych z TOP 20 odnotowały wzrost rejestracji.

Problemy z serwisem odstraszają Polaków od zakupu samochodów elektrycznych

Obawy dotyczące kosztów serwisowania i dostępności odpowiednich usług skłaniają część Polaków do odkładania decyzji o zakupie samochodu elektrycznego. Jak wynika z Barometru Nowej Mobilności, co 11. Polak podziela te wątpliwości. Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair, podkreśla, że serwis samochodów elektrycznych, mimo początkowych obaw, nie różni się znacząco od serwisu aut spalinowych, a często bywa tańszy.

43 nowe urządzenia odcinkowego pomiaru prędkości. Gdzie? Od kiedy? [LISTA]

Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że projekt rozbudowy systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym wchodzi w kolejny etap. Podpisano umowę na dostawę i montaż 43 nowych urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości.

KGP: 92 589 interwencji, 311 wypadków drogowych, 20 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 92 589 interwencji. Byli wzywani do 311 wypadków drogowych.

REKLAMA

Bierz 40 tysięcy złotych dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego i premię za zezłomowanie starego auta

Program Mój Elektryk wkracza w nową fazę. Już za kilka tygodni, począwszy od 1 lutego można na zakup samochodu elektrycznego otrzymać bezprecedensową dotację. Dodatkową premią objęta jest też czynność zezłomowania starego auta.

Prowadzisz samochód w okularach? Zapłacisz mandat od 1,5 tys. do nawet 5 tys. zł [i możesz stracić uprawnienia], jeżeli masz to w swoim prawie jazdy. To samo tyczy się soczewek kontaktowych

Osoby mające wadę wzroku, w stosunku do których lekarz – w orzeczeniu lekarskim – stwierdził konieczność korekty lub ochrony wzroku podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych – na rewersie swojego prawa jazdy (w rubryce nr 12) – mają wpisany specjalny kod, który wprowadza dla nich ściśle określone ograniczenie w korzystaniu z uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowcę niewłaściwie stosującego się do ww. ograniczenia – czekają poważne konsekwencje.

REKLAMA