REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Transport dla sektora medyczno-farmaceutycznego

Transport zastawki serca w Centrum Zdrowia Dziecka.
Transport zastawki serca w Centrum Zdrowia Dziecka.
TNT Express

REKLAMA

REKLAMA

Ekspresowy transport narzędzi medycznych, czy materiału biologicznego ma często kluczowe znaczenie dla powodzenia operacji. Firmy kurierskie sprostają i takim wyzwaniom.

Przesyłka z materiałem biologicznym lub akcesoriami medycznymi, nadana późnym popołudniem, zostanie doręczona kolejnego dnia wcześnie rano. Ma to ogromne znaczenie w przypadku nagłej konieczności dostarczenia określonych substancji czy np. narzędzi chirurgicznych do operacji, odbywającej się rano.

REKLAMA

W jaki sposób odbywają się przesyłki dla transportu medyczno-farmaceutycznego?

Przesyłka powinna zostać przygotowana do godz. 16.30, jednak TNT umożliwia nadawcy wydłużenie tego terminu nawet do 18.00. Dane towaru zostają natychmiast wprowadzone do systemu informatycznego, dzięki czemu przesyłka jest monitorowana już od momentu odbioru przez kuriera, aż do doręczenia. TNT Express stworzyło specjalną, dedykowaną sieć połączeń do obsługi przesyłek nocnych. Jego sercem jest centrum logistyczne w Łodzi (wybranej ze względu na centralną lokalizację). Tu przybywają pojazdy z całej Polski z wrażliwymi przesyłkami na pokładzie. W centrum są one szybko przyporządkowywane do kierunków finalnego doręczenia, dokąd wyjeżdżają o godz. 0.30 w nocy. Przesyłka zostanie dostarczona do rąk własnych adresata do godz. 8.00. Jednak jeśli przesyłka jest super-pilna, czas ten może zostać skrócony nawet o kilka godzin.

Zobacz też: Poczta Polska zmieni system wynagradzania

REKLAMA

Z usługi jako pierwsze skorzystały firmy z branży produkcji i dystrybucji produktów opieki zdrowotnej. Jedną z nich jest dostawcą narzędzi chirurgicznych z siedzibą w Warszawie. Jak ważne jest spełnienie wszystkich wymagań może świadczyć przypadek szpitala z północy Polski, który zamówił w niej narzędzia, niezbędne do przeprowadzenia zabiegu. Miały one zostać dostarczone wcześnie rano – tak, aby zdążyły być poddane sterylizacji. Kurier TNT przyjechał do szpitala o godz. 3.30 w nocy, jednak w dyżurce pielęgniarek nie zastał adresatki, wskazanej w liście przewozowym. Zgodnie ze standardem świadczenia usługi, kurier nie mógł pozostawić jej innej osobie. Przesyłkę doręczył o godz. 5.40. Narzędzia, zgodnie z planami, wykorzystano podczas operacji. Kolejnym przykładem usługi nocnej był transport próbki krwi z Warszawy do Szczecina w celu wykonania pilnych badan genetycznych. Próbka musiała podróżować w warunkach stałej, kontrolowanej temperatury. Została dostarczona o godz. 7.30 do rąk własnych wskazanego pracownika laboratorium.

Transporty nocne aranżowane są również za granicę. Firma TNT zrealizowała transport wrażliwych leków onkologicznych dla pacjentów z białaczką, odporną na chemioterapię. Leki musiały w ciągu kilku godzin dotrzeć z Wielkopolski do Oslo, a warunkiem koniecznym był transport w temperaturze od 10 do 25°C. Trudne zlecenie stało się jeszcze bardziej skomplikowane, ponieważ – ze względu na mgłę na poznańskim lotnisku – odwołano rejs do Norwegii. TNT opracowało alternatywny plan transportu przesyłki przez Berlin, aby sprostać wymaganiom klienta.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Ekspresowe przesyłki nocne dla branży motoryzacyjnej

Opakowania dla przesyłek sektora medyczno-farmaceutycznego

TNT Express transportuje rocznie kilkaset tysięcy przesyłek dla sektora farmaceutycznego, biotechnologicznego i medycznego na całym świecie. Z usług korzystają laboratoria badawcze, firmy farmaceutyczne i biomedyczne, szpitale i kliniki – mówi Rafał Dziura, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży TNT Express Poland – Priorytetem jest szybkość i zapewnienie bezpieczeństwa transportowanym substancjom.

REKLAMA

Usługi ekspresowego transportu nocnego koordynuje interdyscyplinarny zespół TNT Express, złożony ze specjalistów w zakresie transportów super-pilnych, przewozu substancji wrażliwych oraz usług specjalnych. Kurierzy, którym powierza się te usługi, zostali specjalnie przeszkoleni, a ich pojazdy – odpowiednio wyposażone.

Elementem usług są atestowane opakowania. Dla substancji wymagających kontrolowanej temperatury wykorzystuje się opakowanie Medpak. Wewnątrz styropianowego pojemnika znajduje się wkład chłodzący lub dwutlenek węgla w postaci stałej (jeśli materiał musi być transportowany w zamrożeniu). Medpak gwarantuje utrzymanie stałej temperatury przez 72 lub 96 godz. (w zależności od rodzaju wybranego opakowania). Opakowania są certyfikowane przez producenta i niezależny instytut badawczy w Belgii.

W przypadku substancji szczególnie wrażliwych na temperaturę możliwe jest dokonywanie jej pomiaru podczas transportu. W tym celu TNT proponuje Datalogger: niewielkie urządzenie, które mierzy temperaturę od -70 do +80°C. Datalogger zostaje zaprogramowany na rejestrację temperatury podczas transportu z wybraną przez klienta częstotliwością.

Źródło: Materiały TNT Express

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

REKLAMA

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

REKLAMA