REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Najdziwniejsze przesyłki kurierskie

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

REKLAMA

Co ludzie przesyłają korzystając z usług firm kurierskich? Poniżej zbiór najciekawszych przesyłek kurierskich na świecie.

Najdziwniejsze przesyłki kurierskie

REKLAMA

600 tarantul, granaty, narkotyki i wiewiórki – to tylko niektóre z nietypowych rzeczy, które zdarzyło się nieświadomie transportować kurierom. Na największe ryzyko znalezienia tarantuli w przesyłce narażeni są kurierzy międzynarodowi - wyobraźnia i bezmyślność nadawców zdaje się nie mieć granic.

Patrząc pobieżnie na zawód kuriera może się wydawać, że jego jedynym stresem są korki w mieście i brak odbiorcy pod umówionym adresem o ustalonej godzinie. Tymczasem praca ta wiąże się z większą odpowiedzialnością i niebezpieczeństwem, niż moglibyśmy sobie wyobrazić. Kurier musi być czujny i uważny, bo to, co czasem znajduje na pace swojego samochodu, przechodzi  najśmielsze oczekiwania.

Dysząca przesyłka w Koszalinie

REKLAMA

Koszaliński kurier zaniepokoił się, gdy w jednej ze swoich paczek usłyszał odgłos podobny do dyszenia. Zawartość przesyłki nie ruszała się ani nie wydzielała podejrzanego odoru, ale zmęczony oddech wydobywający się ze środka nie dawał dostawcy spokoju. Kurier otworzył paczkę i znalazł w środku żywą jaszczurkę – gekona lamparciego. Mężczyzna nie dowiózł przesyłki pod wskazany adres - zawiózł gada do Koszalińskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, gdzie zapewniono mu odpowiednie warunki bytowe. Łódzkich kurierów z kolei zaniepokoiło co innego – zawartość transportowanej przez nich paczki ruszała się i wydzielała przykry zapach. W środku znaleźli trzy jeże afrykańskie, upchane do małych wiaderek. Zwierzęta podróżowały w ten sposób przez trzy dni. Jeden z nich niestety nie przeżył. Większe szczęście miała wiewiórka, którą chciał nadać na poczcie pewien kielczanin. Próbę wysyłki udaremniła osoba stojąca za mężczyzną w kolejce. Nikt nie przeszkodził jednak Niemcowi, który przesyłką kurierską zdołał wysłać do Stanów Zjednoczonych łącznie ponad 600 tarantul z chronionego gatunku ptasznika czerwonokolanowego. Tarantule pochodziły z nielegalnej hodowli. Policja tropiła przestępcę przez dziewięć miesięcy, określając akcję kryptonimem „Operacja Spiderman”.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polskie Prawo Pocztowe zakazuje przewożenia żywych zwierząt - za wyjątkiem pszczół i ptaków, przewożonych pod warunkiem zapewnienia im dogodnych warunków podczas transportu. Mimo to tego typu procedery zdarzają się - podejmują się ich głównie osoby prowadzące nielegalne hodowle rasowych zwierząt. Zdarza się też, że przedmiotem handlu są zwierzęta z gatunków objętych ochroną. Na forach internetowych można znaleźć mnóstwo ogłoszeń nielegalnych hodowców, którzy wprost przyznają, że zwierzątko wyślą paczką. Staramy się uwrażliwić kurierów na to, by byli szczególnie czujni w przypadku wyczucia delikatnego choćby poruszenia w przesyłce, nietypowego zapachu, odgłosu czy temperatury paczki – komentuje Michał Jaglarz z AIN, firmy oferującej przesyłki międzynarodowe.

Kurierzy to nie dilerzy

W paczkach międzynarodowych można znaleźć nie tylko nielegalnie hodowane zwierzęta. Pewnemu Polakowi mieszkającemu we Francji udało się w ten sposób przesłać do Wrocławia półtora kilograma haszyszu. Nie miał jednak szczęścia i po powrocie do kraju przywitało go CBŚ. Kanadyjska policja z kolei pojmała ludzi przesyłających kurierem, jak gdyby nigdy nic, amfetaminę, kokainę, broń, a wśród niej… granaty. Sporym sprytem wykazali się przemytnicy z Buenos Aires, który przesyłali marihuanę niezawodnym kurierem międzynarodowym – gołębiem pocztowym! Trzech Argentyńczyków posługiwało się dwoma gołębiami, które odbywały dziennie po 20 lotów. Pomysł niemal genialny, jednak na nieszczęście handlarzy, jeden z gołębi został namierzony przez służby antynarkotykowe.

Złodziej schował się do paczki, a kolego go nadał

REKLAMA

Chyba żadna z powyższych historii nie dorównuje pod względem pomysłowości dwójce złodziei z okolic Łodzi. Jeden mężczyzna zapakował drugiego do kartonu i nadał kurierem do Łodzi. Pod osłoną nocy złodziej wyszedł z paczki, okradł magazyn kurierski z przedmiotów o łącznej wartości 50 000 złotych, i wrócił z powrotem do swojej kryjówki. W Łodzi odebrał go kolega i gdyby nie fakt, że grabieżca zgubił w tirze swój telefon komórkowy, kradzież pewnie uszłaby im na sucho.

Na podobny pomysł wpadł Chińczyk Hu Seng, choć jemu przyświecała romantyczna, a nie przestępcza idea. Zakochany chłopak chciał zrobić swojej dziewczynie niespodziankę. Wysłał się paczką na adres biura, w którym pracowała jego ukochana. Błędnie założył jednak, że podróż powinna zająć kurierowi 30 minut, tymczasem przeciągnęła się do trzech godzin. Chińczyk omal nie udusił się w grubym kartonie, którego nie zdołał rozerwać od środka. Zaraz po rozpakowaniu paczki przez dziewczynę, ledwie przytomny Chińczyk trafił do szpitala.

Opisane przypadki to historie, które stały się popularne dzięki mediom. Jeśli dysponujecie prywatnymi opowieściami, które przydarzyły się Wam lub Waszym znajomym, chętnie poczytamy o nich w komentarzach.

Źródło: Materiały prasowa AIN

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od kiedy nowy tachograf 2025? Błędy lokalizacji, problemy z czasem pracy [OBSŁUGA]

Od kiedy w przewozach międzynarodowych Unii Europejskiej obowiązuje wyłącznie nowy tachograf (G2V2)? Jak go obsługiwać? Są błędy lokalizacji i problemy z czasem pracy. Na co uważać, by uniknąć kar?

5 tys. euro kary dla przewoźnika. 120 euro mandatu dla kierowcy. Kary za złe zabezpieczenie ładunku podczas transportu za granicą [Normy]

Złe zabezpieczenie ładunku podczas transportu za granicą może słono kosztować przewoźnika i kierowcę. W Niemczech przewoźnik zapłaci nawet 5 tys. euro kary, a kierowca 120 euro mandatu. Jakie są przepisy i normy w krajach UE?

Kupiłeś opony w internecie? Podatek PCC w 2025 może Cię zaskoczyć – zobacz, kiedy zapłacić i jak uniknąć kary

W 2025 roku fiskus sprawdza, kto powinien zapłacić podatek PCC za zakupy online. Jeśli kupiłeś opony przez internet: na OLX, Allegro lub Facebook Marketplace i możesz mieć obowiązek złożenia deklaracji PCC-3 i zapłacenia należnego podatku. Podatek od zakupu opon przez internet dotyczy także osób prywatnych. Zobacz, kiedy trzeba zapłacić PCC, ile wynosi kara za brak zgłoszenia oraz jak uniknąć konsekwencji.

Wakacyjny drink i… utracone prawo jazdy? Co grozi za alkohol na wodzie i ścieżkach

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stanowi poważne zagrożenie – niezależnie od tego, czy poruszamy się po drogach, wodzie czy ścieżkach rowerowych. Przepisy są w tym względzie jasne, choć w niektórych sytuacjach mogą budzić wątpliwości. Warto wiedzieć, jakie konsekwencje grożą za nieodpowiedzialne zachowanie, w tym potencjalna utrata prawa jazdy.

REKLAMA

KGP: 122 159 interwencji, 550 wypadków drogowych, 37 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 122 159 interwencji. Byli wzywani do 550 wypadków drogowych.

Punkty karne: ile możesz mieć, kiedy się kasują, jak odzyskać prawo jazdy?

Zastanawiasz się, ile punktów karnych możesz mieć i kiedy znikają z Twojego konta? Interesują Cię najnowsze przepisy na 2025 rok dotyczące kasowania punktów, kursów redukcyjnych i tego, jak nie stracić prawa jazdy ani nie przepłacić za OC w 2025 roku? Ten kompleksowy przewodnik rozwieje wszelkie wątpliwości. Dowiedz się, co oznaczają punkty karne, jak działają nowe limity dla doświadczonych i początkujących kierowców, a także jakie są konsekwencje przekroczenia dozwolonej liczby punktów.

Nowe kary dla kierowców 2025. Rząd właśnie przyjął projekt. Konfiskata auta, więzienie, dożywotni zakaz prowadzenia

Rządowa ofensywa przeciwko piratom drogowym! W dniu 3.07.2025 Rada Ministrów przyjęła projekt nowych przepisów dla kierowców, który ma skuteczniej walczyć z najgroźniejszymi przestępstwami na drogach. Koniec z brawurą, nielegalnymi wyścigami i lekceważeniem zakazów. Bandyci drogowi mogą spodziewać się surowych kar, w tym nawet przepadku pojazdu, dożywotniego zakazu prowadzenia i więzienia. Zmiany w Kodeksie karnym i Prawie o ruchu drogowym mają wejść w życie jeszcze w 2025 roku i stanowić punkt zwrotny w walce o bezpieczeństwo na polskich drogach.

Nowy węzeł drogowy na S19 i kolejne odcinki drogi w planach

GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę dodatkowego węzła drogowego na S19 koło Białegostoku - Dobrzyniewo Północ. W planach także inne odcinki drogi. S19 w Podlaskiem ma liczyć 177 km, a budowa jest podzielona na 15 odcinków.

REKLAMA

Stracisz prawo jazdy po 65. roku życia? Nowe badania seniorów od 1 lipca? Sprawdzamy, co naprawdę się zmienia

Czy po 65. roku życia naprawdę trzeba będzie robić badania, żeby nadal prowadzić samochód? W sieci krąży wiele niepokojących informacji, ale nie wszystkie mają potwierdzenie w przepisach. Sprawdziliśmy, jakie zmiany faktycznie wchodzą w życie, co grozi za brak badań po 75. roku życia i czy osoby starsze mogą legalnie prowadzić auto bez zaświadczenia lekarskiego.

Szok: 85-latek wjechał do galerii handlowej. Czy seniorzy powinni mieć badania, by zachować prawo jazdy? Tak wyglądają przepisy 2025

Incydent w Gdyni, gdzie 25 czerwca 85-letni kierowca wjechał samochodem do wnętrza centrum handlowego Riviera przy ul. Kazimierza Górskiego, wywołał lawinę pytań o bezpieczeństwo na drogach i zdolność osób starszych do prowadzenia pojazdów. Zdarzenie to, choć na szczęście bez poważniejszych obrażeń, zakończyło się mandatem dla mężczyzny i wnioskiem policji o skierowanie go na badania zdrowotne. To nietypowe zdarzenie ponownie stawia kluczowe pytanie: czy badania lekarskie dla kierowców seniorów powinny być obowiązkowe? Czy seniorzy mogą prowadzić auto po 80-tce bez dodatkowych wymogów? Sprawdzamy, jak wyglądają przepisy dla kierowców seniorów 2025.

REKLAMA