REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sektor e-commerce - specjalizacja i rozwój

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

REKLAMA

Sektor e-commerce miał i będzie miał duży wpływ na rozwój branży logistycznej. Dla przykładu w zeszłym roku Rhenus Logistics S.A. otworzył jedno z najnowocześniejszych centrów dystrybucyjnych, w całości dedykowane klientowi z sektora e-commerce.

E-commerce jedną z podstaw wzrostu

REKLAMA

REKLAMA

2012 rok we wszystkich obszarach gospodarki, również w branży logistycznej, upłynął pod znakiem recesji. Na rynku zauważalne były tendencje, które miały pomóc firmom w przetrwaniu tego okresu, takie jak konsolidacje, czy poszukiwanie oszczędności poprzez outsourcing usług, redukcję zatrudnienia lub zmianę charakteru sprzedaży. W wymagającej sytuacji ekonomicznej, Rhenus Logistics przyjął strategię rozwoju usług wyróżniających firmę na tle konkurencji. Dzięki konsekwentnym inwestycjom w logistykę kontraktową, obsługę branży e-commerce oraz usługę Home Delivery firma stworzyła kompleksową ofertę, odpowiadającą precyzyjnie na potrzeby klientów, a także budującą trwałe relacje biznesowe. Tegoroczny wzrost przychodów na poziomie 30%, przy zachowaniu dynamicznego tempa budowania zasięgu firmy potwierdza skuteczność podjętych działań.

"W ciągu ostatnich 12 miesięcy skoncentrowaliśmy się na wybranych dziedzinach. Na przełomie 2012 i 2013 roku zdecydowaliśmy się na zmianę nazwy firmy na Rhenus Logistics S.A., podkreślając spójność i komplementarność naszej strategii. Dzięki specjalizacji, konsekwencji oraz wysokiej jakości serwisu naszych usług, pomimo kryzysu ekonomicznego, zanotowaliśmy rekordowe wzrosty. W Goleniowie, pod Szczecinem otworzyliśmy jedno z najnowocześniejszych centrów dystrybucyjnych. Jest to projekt w całości dedykowany klientowi z sektora e-commerce, obsługujący rynek polski i kilka europejskich. Kolejny projekt o podobnym zasięgu obsługi klientów indywidualnych został wdrożony pod Poznaniem dla jednego z międzynarodowych wydawców. Natomiast wzrost wolumenu w dystrybucji krajowej o 30% zaowocował otwarciem 3 nowych lokalizacji - w Łodzi, Krakowie i Bydgoszczy", powiedział Marcin Bartosz, Dyrektor Generalny Rhenus Logistics w Polsce.

Home Delivery wzrost tempa srzedaży 23%

W przypadku konkretnych rozwiązań oferowanych przez Rhenus Logistics, rekordowe wzrosty zanotowała w 2012 roku usługa Home Delivery, której tempo sprzedaży zwiększyło się o 23%. Serwis polegający na dostawie sprzętu RTV, AGD i mebli wraz z ich wniesieniem i montażem zapewnia finalnemu konsumentowi również możliwość zwrotu oraz utylizacji zużytego sprzętu w sposób bezpieczny dla środowiska.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

"Przez dekadę realizacji w Polsce usługi Home Delivery wypracowaliśmy kompleksowy system logistyczny, łączący w sobie usługę transportową i montażową. Jak pokazują liczne badania, coraz więcej Polaków robi zakupy sprzętu RTV i AGD przez internet, co z kolei generuje zapotrzebowanie na tego typu usługi. My staramy się jak najpełniej dopasować naszą ofertę do ich oczekiwań. Konsekwentne inwestycje w podnoszenie jakości pozwoliły nam cieszyć się rekordowymi wynikami", dodał Marcin Bartosz.

W ostatnim roku firma Rhenus Logistics prowadziła aktywne działania w obszarze dystrybucji międzynarodowej, które w 2012 roku poprawiły jej obsługiwany wolumen o kolejne 15%. Firma uruchomiła nowe połączenia drobnicowe, zintensyfikowała również połączenia drobnicowe z Rosją. Stale rozszerza się obszar spedycji lotniczej. Wzrost zanotowano również w obszarze przewozów całopojazdowych i częściowych (FTL/LTL), szczególnie w zakresie sektora przemysłowego. Firma planuje dalsze inwestycje w rozbudowę swojej sieci, zarówno na poziomie krajowym jak i międzynarodowym.

Rozszerzanie portfolio pod kątem e-commerce

"Tegoroczne rezultaty to dla nas wiatr w żagle, napędzający do działania. Chcemy, by duże znaczenie w portfolio usług stanowiły produkty dedykowane sektorowi e-commerce oraz innowacyjne, specjalistyczne rozwiązania dla logistyki kontraktowej. Zamierzamy rozwijać je w oparciu o europejskie i polskie doświadczenie, zarówno w 2013 roku jak i kolejnych latach. Z kolei, w zakresie usług logistyki frachtowej planujemy rozwój sieci krajowej Rhenus oraz połączeń międzynarodowych, szczególnie drobnicowych w oparciu o międzynarodową sieć Rhenus. Mając na uwadze coraz większy udział handlu internetowego i zmianę oczekiwań konsumentów, naszą uwagę kierujemy również w stronę sukcesywnego udoskonalania usługi Home Delivery.", podsumował Marcin Bartosz. 

Źródło: Materiały prasowe Rhenus Logistics S.A.

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA