REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Poczta Polska: W planach zwiększenie udziałów na rynku logistycznym

REKLAMA

REKLAMA

Poczta Polska zapowiada walkę o wzrost udziałów w rynku logistycznym, w zakresie obsługi przesyłek drobnicowych. Zamierza być liderem w tym obszarze działalności, zapowiada też obniżkę cen usług KEP oraz wyższą ich jakość

Strategia Poczty Polskiej do 2015 roku zakłada wzrost przychodów z usług paczkowo - kurierskich, bankowo – ubezpieczeniowych i właśnie z usług logistycznych. Plany sprzedaży są bardzo ambitne. W tym czasie narodowy operator zakłada podwajanie przychodów rok do roku.

REKLAMA

REKLAMA

Na nowo zdefiniowano klienta biznesowego, do grona którego zalicza: producentów, dystrybutorów, sieci handlowe i spedytorów. W portfolio PP znajdą się zarówno stali nadawcy - regularnie korzystający z usług operatora w oparciu o długoterminowe umowy, jak i mniejsze firmy - zawierające umowy doraźne i sporadycznie wysyłające ładunki. Z racji tego, że Poczta ma najwięcej placówek regionalnych (8,5tys.), najwięcej zatrudnionych w służbie doręczeń (ok. 20 tys, osób) i największe sortownie, stwarza to doskonałe warunki do rozwoju działalności logistycznej.

- Świadczenie usług powszechnych pozostanie podstawowym zadaniem Poczty Polskiej, ale wejście w obsługę klienta biznesowego pozwoli na optymalne wykorzystanie całej infrastruktury. Poczta Polska w przyszłym roku zaoferuje bardzo dobre ceny na rynku usług KEP, ceny będą niższe - zapowiada Łukasz Gołębiowski dyrektor handlowy Poczty Polskiej. 

Mając taki potencjał, wejście w usługi logistyczne wydaje się być naturalną drogą rozwoju. Może to też spowodować niemałe zamieszanie na rynku operatorów logistycznych, którym wkrótce przyjdzie się zmierzyć z silnym konkurentem.

Poczta zamierza skoncentrować się na świadczeniu usług logistycznych "szytych na miarę". Obecnie prowadzi zaawansowane negocjacje z kilkoma partnerami i będzie też walczyć o zwiększenie konkurencyjności w usługach kurierskich.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Narodowy operator dopuszcza też możliwość udostępnienia swojej sieci innym operatorom (tak jak jest w przypadku operatorów telekomunikacyjnych). Udostępnienie sieci zależeć będzie od uregulowań prawnych i opłacalności.

REKLAMA

Dążenie do zwiększenie konkurencyjności Poczty Polskiej wynika też w dużej mierze z liberalizacji rynku usług pocztowych na terenie UE, co nastąpi z początkiem 2013r. W tym roku zakończy się proces dostosowania polskiego prawa do III Dyrektywy Pocztowej, która całkowicie zliberalizuje rynek pocztowy. Między innymi w nowych regulacjach prawnych przewiduje się zdefiniowanie usługi kurierskiej i odróżnienie jej od tradycyjnych usług pocztowych.

Pozwoli to na rozgraniczenie obowiązków operatorów i praw użytkowników tych usług. Zmiany te mogą spowodować konsolidację na rynku KEP. Powstaje tylko pytanie, czy to będą lokalne przejęcia czy też będą wynikać ze strategii globalnych graczy. Istnieje też możliwość wejścia na polski rynek nowego operatora pocztowego.

Niektóre narodowe poczty w Europie (np. szwedzka, austriacka) przejawiają od dawna zainteresowanie naszym rynkiem. Nie należy jednak spodziewać się spektakularnych zmian, jakie miały miejsce kilka lat temu. Jeśli natomiast Poczta Polska zrealizuje swoją logistyczną strategię, z pewnością wpłynie to na podział rynku wśród operatorów logistycznych.

Polski rynek KEP podzielony jest pomiędzy 9 dużych operatorów, z których największym polskim operatorem była na koniec roku 2010 firma Opek. W rejestrze operatorów pocztowych zanotowano 250 firm, z tego działa aktywnie 150.

(źr. pracujwlogistyce.pl)

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA