REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czym się zajmują integratorzy transportowi?

Subskrybuj nas na Youtube
Pojazd TNT Express
Pojazd TNT Express
Media

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnio na rynku usług ekspresowej dystrybucji coraz częściej można spotkać integratorów transportowych. Czym się zajmują i do kogo skierowane są ich usługi?

REKLAMA

W przypadku outsourcingu bardzo popularna jest koncepcja „One stop shopping”, a więc możliwość korzystania z różnego rodzaju usług u jednego operatora, oferującego rozwiązania kompleksowe, pozwalające na rzeczywistą integrację systemów logistycznych klienta i dostawcy. Dlatego w ostatnich latach właśnie na rynku usług ekspresowej dystrybucji liczą się przede wszystkim tzw. integratorzy. Są to firmy, które oferują kompleksowe usługi, będąc w stanie w pełni odpowiedzieć na najbardziej nawet złożone potrzeby klienta. Wystarczy choćby poddać analizie ofertę TNT: obok tradycyjnie oferowanych usług ekspresowego transportu przesyłek (dokumentowych, paczek oraz dużych frachtów), potocznie nazywanych usługami kurierskimi i realizowanymi zwykle transportem lotniczym, znajdują się również ekonomiczne usługi transportu drogowego. Firma może zrealizować dowolną usługę wymagającą specjalistycznej wiedzy - począwszy od aranżacji skomplikowanych transportów, po szeroko rozwinięty wachlarz usług specjalistycznych – m.in. transportu przesyłek niebezpiecznych, aranżowania czarterów lotniczych na indywidualne zlecenie. 

REKLAMA

Na polskim rynku działają zarówno ogromni, międzynarodowi integratorzy transportowi, jak i mniejsze, rodzime firmy. Geneza tych ostatnich sięga nieodległych czasów, gdy wiele firm szukało oszczędności. W rezultacie wiele przedsiębiorstw likwidowało działy transportowe i zaczynało korzystać z lokalnych firm przewozowych, powstających na bazie likwidowanego majątku. Odchodzący pracownicy posiadając know-how zakładali własne firmy i świadczyli usługi swoim wcześniejszym pracodawcom. Niewielkie podmioty bez większych problemów - z racji małego zaangażowania kapitałowego i braku rozbudowanej infrastruktury - były w stanie sprostać bardzo rygorystycznym warunkom cenowym. Dziś na rynku wciąż działa wiele takich małych firm posiadających kilka samochodów i obsługujących kilku klientów.
Jednak standardy niezmiennie kształtują najwięksi dostawcy usług transportowych. Firmy te dysponują rozbudowanymi systemami doręczeń - dzięki nim możliwe staje się doręczenie towaru w ciągu krótkiego czasu, bez względu na konfigurację miejsca odbioru i dostawy. Obserwując zmiany procesów dostaw w krajach UE, które wskazują na rosnące zainteresowanie płynnymi dostawami charakteryzującymi się zdefiniowanymi terminami doręczeń, możemy spodziewać się, że w najbliższym czasie podobny trend zostanie utrzymany w Polsce.

Tekst przygotowany przez ekspertów TNT Express

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Łodzi zrobią porządek z hulajnogami

Łódź chce zapanować nad hulajnogami. Źle zaparkowane, leżące na chodniku jednoślady utrudniają przejście pieszym, więc włodarze chcą uporządkować ich zwrot. Do końca maja w Śródmieściu powstanie 313 miejsc do parkowania hulajnóg - ich działania dopilnują operatorzy.

Amerykańskie cła odbiją się na polskim przemyśle motoryzacyjnym

Jak to możliwe skoro w Polsce nie produkuje się samochodów, które trafiają na amerykański rynek? Ale wartość wytwarzanych w Polsce komponentów montowanych w tych pojazdach szacowana jest nawet na 350 mln euro rocznie. O tym, co nas czeka w branży w rozmowie z PAP mówi prezes PZPM, Jakub Faryś.

Jazda na rowerze staje się ulubionym sportem Polaków

Jazda na rowerze z każdym rokiem zyskuje na popularności. Kolarstwo uchodzi za ulubioną aktywność fizyczną Polaków. Rodacy nie zadowalają się już zwykłym "góralem". Ci, którzy planują w najbliższym czasie zaopatrzyć się w dwa kołka kupują kolejny rower albo wymieniają na lepszy.

Koniec bezkarności rowerzystów i użytkowników hulajnóg! Czas na tablice rejestracyjne i wyższe mandaty

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści są drugą, po kierowcach, grupą sprawców wypadków drogowych. Tymczasem, aby poruszać się po drodze rowerem nie trzeba mieć żadnych uprawnień (po osiągnięciu pełnoletności). Jak można poprawić bezpieczeństwo na drogach?

REKLAMA

KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

REKLAMA

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

REKLAMA