REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czym się zajmują integratorzy transportowi?

Pojazd TNT Express
Pojazd TNT Express
Media

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnio na rynku usług ekspresowej dystrybucji coraz częściej można spotkać integratorów transportowych. Czym się zajmują i do kogo skierowane są ich usługi?

REKLAMA

W przypadku outsourcingu bardzo popularna jest koncepcja „One stop shopping”, a więc możliwość korzystania z różnego rodzaju usług u jednego operatora, oferującego rozwiązania kompleksowe, pozwalające na rzeczywistą integrację systemów logistycznych klienta i dostawcy. Dlatego w ostatnich latach właśnie na rynku usług ekspresowej dystrybucji liczą się przede wszystkim tzw. integratorzy. Są to firmy, które oferują kompleksowe usługi, będąc w stanie w pełni odpowiedzieć na najbardziej nawet złożone potrzeby klienta. Wystarczy choćby poddać analizie ofertę TNT: obok tradycyjnie oferowanych usług ekspresowego transportu przesyłek (dokumentowych, paczek oraz dużych frachtów), potocznie nazywanych usługami kurierskimi i realizowanymi zwykle transportem lotniczym, znajdują się również ekonomiczne usługi transportu drogowego. Firma może zrealizować dowolną usługę wymagającą specjalistycznej wiedzy - począwszy od aranżacji skomplikowanych transportów, po szeroko rozwinięty wachlarz usług specjalistycznych – m.in. transportu przesyłek niebezpiecznych, aranżowania czarterów lotniczych na indywidualne zlecenie. 

REKLAMA

Na polskim rynku działają zarówno ogromni, międzynarodowi integratorzy transportowi, jak i mniejsze, rodzime firmy. Geneza tych ostatnich sięga nieodległych czasów, gdy wiele firm szukało oszczędności. W rezultacie wiele przedsiębiorstw likwidowało działy transportowe i zaczynało korzystać z lokalnych firm przewozowych, powstających na bazie likwidowanego majątku. Odchodzący pracownicy posiadając know-how zakładali własne firmy i świadczyli usługi swoim wcześniejszym pracodawcom. Niewielkie podmioty bez większych problemów - z racji małego zaangażowania kapitałowego i braku rozbudowanej infrastruktury - były w stanie sprostać bardzo rygorystycznym warunkom cenowym. Dziś na rynku wciąż działa wiele takich małych firm posiadających kilka samochodów i obsługujących kilku klientów.
Jednak standardy niezmiennie kształtują najwięksi dostawcy usług transportowych. Firmy te dysponują rozbudowanymi systemami doręczeń - dzięki nim możliwe staje się doręczenie towaru w ciągu krótkiego czasu, bez względu na konfigurację miejsca odbioru i dostawy. Obserwując zmiany procesów dostaw w krajach UE, które wskazują na rosnące zainteresowanie płynnymi dostawami charakteryzującymi się zdefiniowanymi terminami doręczeń, możemy spodziewać się, że w najbliższym czasie podobny trend zostanie utrzymany w Polsce.

Tekst przygotowany przez ekspertów TNT Express

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Gołoledź na drogach. IMGW ostrzega przed czarnym lodem. Jak go rozpoznać?

    Na drogach w Polsce pojawiła się gołoledź. IMGW ostrzega zatem kierowców z 12 województw przed naprawdę trudnymi warunkami. Co oznacza czarny lód na drodze? I jak zachować się podczas jazdy po oblodzonej drodze?

    Strefa czystego transportu w Warszawie powstanie 1 lipca 2024 r. Jest nowa mapa i kilka poprawek

    Strefa Czystego Transportu w Warszawie powstanie 1 lipca 2024 r. Uchwała w tej sprawie została przegłosowana 7 grudnia 2023 r. przez radę miasta. Zmiany? Wbrew wcześniejszym zapowiedziom strefa okaże się nieco mniejsza.

    Benzyną E10 tych aut nie zatankujesz. Długa lista! Co mają zrobić kierowcy od 1 stycznia 2024 r.?

    Na stacjach pojawi się nowa benzyna E10. Do jakich samochodów lepiej jej nie tankować? Przygotowaliśmy listę pojazdów. Tak, jest też wyszukiwarka opracowana przez ministerstwo klimatu. Ale w tym przypadku najlepiej polegać przede wszystkim na deklaracjach producentów.

    Postęp projektu Izery: fabryka i nowy SUV już w 2025 roku?

    Na konferencji prasowej 7 grudnia 2023 r. prezes spółki ElectroMobility Poland (EMP), Piotr Zaremba, ogłosił znaczący postęp projektu Izery (pierwszego polskiego samochodu elektrycznego), informując o zrealizowaniu planów w 39 procentach. Wizja fabryki w Jaworznie i pierwszych samochodów z niej zjeżdżających staje się coraz bardziej realna. Produkcja samochodów ma ruszyć w tej fabryce pod koniec 2025 roku.

    REKLAMA

    Toyota Hilux Mild Hybrid 48V. Diesel w pick-up`ie z zastrzykiem 16 koni

    Toyota zdecydowała się poszerzyć gamę silnikową Hiluxa. Teraz 2,8-litrowy diesel w jednej z wersji może otrzymać elektryczne wsparcie. Za to odpowiedzialny jest 16-konny układ Mild Hybrid 48V.

    Ile kosztuje elektryczna Astra? Cennik modelu Electric startuje od 197 500 zł

    Pierwsza elektryczna Astra w historii modelu oficjalnie wchodzi do sprzedaży w Polsce. Za model trzeba zapłacić co najmniej 197 500 zł. Co kompaktowy Opel oferuje w zamian?

    Elektryczny SUV Mitsubishi? Japończycy uderzą w segment C

    Mitsubishi, zamiast zwijać biznes w Europie, najwyraźniej planuje go rozwijać. Po dwóch kluczowych debiutach w segmencie aut miejskich Japończycy szykują się do prezentacji elektrycznego SUV-a segmentu C.

    Czy paliwo w samochodzie może zamarznąć?

    Paliwo zamarzło w samochodzie. To hasło podczas porannej próby rozruchu silnika brzmi dla kierowcy jak wyrok. Czy to jest w ogóle możliwe? I jak radzić sobie w takiej sytuacji? O tym właśnie opowiemy w tym poradniku.

    REKLAMA

    Jaki będzie 2024 rok w branży TSL?

    Sektor TSL przechodzi przez istotne zmiany, które odzwierciedlają ewolucję całej branży. Nowe regulacje oraz kierunki rozwoju, wprowadzone w 2023 roku, jeszcze mocniej uwydatniły dynamiczny charakter branży. Jakie wyzwania i szanse z perspektywy prawa przyniesie ze sobą rok 2024? 

    Nowa benzyna E10 od stycznia 2024 r. MKiŚ: Nie wlewaj do baku jeżeli masz stary silnik, bo uszkodzisz układ paliwowy!

    Nowa benzyna 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów (E10) zacznie być sprzedawana na stacjach benzynowych w Polsce już od 1 stycznia 2024 r. - poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ). Benzyna E10 zastąpi benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Ale uwaga, nie każdy silnik może pracować na nowej benzynie. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa. Służy do tego wyszukiwarka przygotowana przez MKiŚ.

    REKLAMA