REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Około 370 tys. mkw. nowych magazynów w 2012 r. Większość w Polsce

REKLAMA

REKLAMA

Zgodnie z raportem firmy Cushman & Wakefield w pierwszej połowie 2012 r. w Europie Środkowej wybudowano około 370 000 mkw. powierzchni magazynowej o wartości 170 milionów EUR. Większość powierzchni powstała w Polsce. Sytuacja na rynkach regionalnych jest stabilna i nie oczekuje się większych wahań koniunktury w najbliższych miesiącach.

Relatywnie dobre wyniki sektora pozytywnie wpływają na nastroje inwestorów, deweloperów oraz firm. Pustostany utrzymują się na stabilnym poziomie 10%. Jedynie na Słowacji i w Czechach, gdzie popyt nieznacznie przewyższa podaż, wskaźnik pustostanów jest niższy. To potwierdza potencjał rozwojowy rynku Europy Środkowej.

REKLAMA

Najwięcej magazynów od trzech lat

W pierwszej połowie 2012 r. w Europie Środkowej oddano do użytku łącznie 370 000 mkw. nowej powierzchni magazynowej (Czechy, Węgry, Polska, Rumunia i Słowacja). Jest to najlepszy wynik od trzech lat (w zeszłym roku w tym samym okresie zbudowano 200 000 mkw.). W porównaniu do rekordowych lat 2008 oraz 2009 (w pierwszej połowie 2009 r. zbudowano 1,3 mln mkw. powierzchni) jest to jednak jeden milion mkw. powierzchni mniej. Obecne zasoby nowoczesnej powierzchni magazynowej w regionie wynoszą 15 milionów mkw. 

Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć raport C&W Rynek magazynowy w I połowie 2012 r.

„Popyt w pierwszej połowie spadł z 1,5 miliona mkw. w zeszłym roku do poziomu 1,2 miliona mkw. Głównym źródłem popytu jest sektor produkcyjny (w szczególności motoryzacyjny), który w dużym stopniu uzależniony jest od kondycji gospodarki niemieckiej. Największe transakcje odnotowano w Polsce. 

Rynek magazynowy w dobrej kondycji

Czechy również wykazały aktywność na rynku magazynowym. Te dwa kraje stanowią czynnik stabilizujący w całym regionie. Pomimo trwającego kryzysu, rynek nieruchomości magazynowych w Europie Środkowej znajduje się w stosunkowo dobrej sytuacji. Kontynuacja planów ekspansji deweloperów oraz inwestorów w nieruchomości magazynowe świadczy o możliwościach osiągania zadowalających zysków w tym sektorze” – powiedział Ferdinand Hlobil, dyrektor działu powierzchni magazynowych w Europie Środkowej firmy Cushman & Wakefield. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

źródło: C&W

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Przewoźnik nie zmieni tachografu do końca 2024 r. Kara to 10 tys. zł

W Polsce ponad 300 tys. aut będzie musiało otrzymać nowy tachograf. Kiedy jest on konieczny i ile kosztuje jego montaż? To kluczowe pytania. Zwłaszcza że kara za nieprzystosowanie pojazdu do nowych wymogów to nawet 10 tys. zł.

Kolizja z dzikiem. Czy kierowca dostanie odszkodowanie? Jedyną nadzieją AC

Kolizja ze zwierzęciem wcale nie jest rzadkim scenariuszem na polskich drogach. Jak się zachować w takim przypadku i czy kierowca może liczyć na odszkodowanie na naprawę auta? Sprawdźcie.

Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

REKLAMA

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

REKLAMA

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA